Кофеинско смуди во 5 слоеви што ќе ви ја заслади душата

Колоритно кафе за добар пролетен ден Потребни состојки: 3 банани 230 милилитри јогурт 120 милилитри бадемово млеко 230 милилитри свежо подготвено кафе со вкус на ванила 60 грама малини 60 грама боровинки Начин на подготовка: Изматете 2 од бананите со јогуртот, ставете во фрижидер околу 3/4 од смесата, а останатото оставете го блендерот. Додајте го