притисни ентер »

На Кирјос му фали „даска“ во глава

На Кирјос му фали „даска“ во глава

Вујкото и поранешниот тренер на Рафаел Надал, Тони, изјави дека однесувањето на Австралијанецот не е добро за тенисерот но и самиот спорт. Од почетокот на кариерата, Ник Кирјос, наместо со талентот, вниманието кон себе го привлекува со своето непримерно однесување. Последниот испад на Кирјос е на Мастерсот во Рим од кој е дисквалификуван поради низа

Контроверзниот тенисер кој фрли столче на теренот се извини, но веќе е доцна

Контроверзниот тенисер кој фрли столче на теренот се извини, но веќе е доцна

Контроверзниот австралиски тенисер Ник Кирјос се извини за своето однесување за време на мечот од вториот круг на турнирот во Рим против Норвежанецот Каспер Руд. – Емоциите се огромни. Жал ми е, се извинувам Рим. Можеби ќе се видиме во иднина, изјави Кирјос. Во еден момент Кирјос емоционално реагираше на предупредувањето издадено од судијата. Тој го