притисни ентер »

Чикаго во акција: „Биковите“ договорија уште едно познато име

Чикаго во акција: „Биковите“ договорија уште едно познато име

Во НБА лигата е супер активно, тимовите се впуштија во акција, а еден од оние кој е супер активен е Чикаго Булс. Поранешниот шампион по се изгледа е решен да игра далеку посериозна улога на Истокот, па така откако вчера ги обезбеди Лонзо Бол и Алекс Карузо денеска како што стојат работите дојде до ДеМар Дероузен. Американските медиуми пренесуваат дека

Чикаго сериозно се засилува: Потпиша и Демар Дерозан

Чикаго сериозно се засилува: Потпиша и Демар Дерозан

Чикаго булс имаа неколку потпросечни сезони, но тоа може да се промени идната натпреварувачка година. Откако вчера ги договорија Лонзо Бол и Алекс Карузо, „биковите“ од денеска се посилни и за Демар Дерозан. Тој досега играше за Сан Антонио, а претходно блескаше во дресот на Торонто. Дерозан ќе потпише тригодишен договор со Булс вреден 85 милиони долари