притисни ентер »

Крвава драма на „Џон Кенеди": Го прободел па пукал во него

Крвава драма на „Џон Кенеди": Го прободел па пукал во него

Околу 21,50 часот во Скопје, на улицата „Џон Кенеди“ 32-годишниот Е.М од Скопје пријавил дека по претходен договор се сретнал со неговите познаници А.А. (40) од Скопје и Б.Н во нивното патничко моторно возило „БМВ“, во врска со пари. По кратко време, настанала расправија и А.А. му нанел убодна рана со остар предмет, а потоа и пукал кон него во левата