притисни ентер »

ЕХФ го казни Веселин Вујовиќ со 2.000 евра поради неспортско однесување

ЕХФ го казни Веселин Вујовиќ со 2.000 евра поради неспортско однесување

Европската ракометна федерација (ЕХФ) го казни тренерот на ППД Загреб, Веселин Вујовиќ за неспортско однесување во натпреварот со Фленсбург (25:26) во Лигата на шампиони. Вујовиќ ќе мора да плати 2.000 евра и доби забрана да ја води екипата во мечот со Барселона викендот. Хрватскиот клуб има право на жалба во рок од седум дена на ваквата одлука, но

Вујовиќ заработи казна од 2.000 евра за неспортско однесување

Вујовиќ заработи казна од 2.000 евра за неспортско однесување

Европската ракометна федерација (ЕХФ) го казни тренерот на ППД Загреб, Веселин Вујовиќ за неспортско однесување во натпреварот со Фленсбург (25:26) во Лигата на шампиони. Вујовиќ ќе мора да плати 2.000 евра и доби забрана да ја води екипата во мечот со Барселона викендот. Хрватскиот клуб има право на жалба во рок од седум дена на ваквата одлука, но

Вујовиќ бараше казна за судиите, па го извлече подбелиот крај од ЕХФ

Вујовиќ бараше казна за судиите, па го извлече подбелиот крај од ЕХФ

Весели Вујовиќ ги загуби нервите по поразот кој го претрпе неговиот ППД Загреб од Фленсбург и жестоко им се нафрли на исландските судии, а иако по крајот на средбата побара казна за арбитрите, на крајот ЕХФ предуси против него. Искусниот стручњак веруваше дека некој од ЕХФ ќе реагира на превидот и дека ќе ги казни судиите, но наместо тоа, подебелиот

“ЕХФ” го казни Веселин Вујовиќ со 2.000 евра поради неспортско однесување

“ЕХФ” го казни Веселин Вујовиќ со 2.000 евра поради неспортско однесување

Европската ракометна федерација (ЕХФ) го казни тренерот на “ППД Загреб”, Веселин Вујовиќ за неспортско однесување во натпреварот со Фленсбург (25:26) во “Лигата на шампиони”. Вујовиќ ќе мора да плати 2.000 евра и доби забрана да ја води екипата во мечот со “Барселона” викендот. Хрватскиот клуб има право на жалба во рок од седум дена на ваквата одлука,

ЕХФ го казни Веселин Вујовиќ со 2.000 евра поради неспортско однесување

ЕХФ го казни Веселин Вујовиќ со 2.000 евра поради неспортско однесување

– Европската ракометна федерација (ЕХФ) го казни тренерот на ППД Загреб, Веселин Вујовиќ за неспортско однесување во натпреварот со Фленсбург (25:26) во Лигата на шампиони. Вујовиќ ќе мора да плати 2.000 евра и доби забрана да ја води екипата во мечот со Барселона викендот. Хрватскиот клуб има право на жалба во рок од седум дена на ваквата одлука,

ЕХФ го казни Веселин Вујовиќ со 2.000 евра поради неспортско однесување

ЕХФ го казни Веселин Вујовиќ со 2.000 евра поради неспортско однесување

Европската ракометна федерација (ЕХФ) го казни тренерот на ППД Загреб, Веселин Вујовиќ за неспортско однесување во натпреварот со Фленсбург (25:26) во Лигата на шампиони. Вујовиќ ќе мора да плати 2.000 евра и доби забрана да ја води екипата во мечот со Барселона викендот. Хрватскиот клуб има право на жалба во рок од седум дена на ваквата одлука, но

ЕХФ го казни Веселин Вујовиќ со 2.000 евра поради неспортско однесување

ЕХФ го казни Веселин Вујовиќ со 2.000 евра поради неспортско однесување

Европската ракометна федерација (ЕХФ) го казни тренерот на ППД Загреб, Веселин Вујовиќ за неспортско однесување во натпреварот со Фленсбург (25:26) во Лигата на шампиони. Вујовиќ ќе мора да плати 2.000 евра и доби забрана да ја води екипата во мечот со Барселона викендот. Хрватскиот клуб има право на жалба во рок од седум дена на ваквата одлука, но

ЕХФ го казни Веселин Вујовиќ со 2.000 евра поради неспортско однесување

ЕХФ го казни Веселин Вујовиќ со 2.000 евра поради неспортско однесување

Европската ракометна федерација (ЕХФ) го казни тренерот на ППД Загреб, Веселин Вујовиќ за неспортско однесување во натпреварот со Фленсбург (25:26) во Лигата на шампиони. Вујовиќ ќе мора да плати 2.000 евра и доби забрана да ја води екипата во мечот со Барселона викендот. Хрватскиот клуб има право на жалба во рок од седум дена на ваквата одлука, но

Е многу „го сакаат“ – нова казна од ЕХФ за Вујовиќ!

Е многу „го сакаат“ – нова казна од ЕХФ за Вујовиќ!

Тренерот на Загреб, денеска доби казна од ЕХФ поради неспортското однесување на мечот од ЛШ против тимот на Фленсбург. Српскиот стратег и поранешен тренер на Вардар, беше крајно незадоволен од арбитражата на судиите на споменатиот меч против германскиот претставник. Загреб тој меч го загуби со минимален резултат 26:25, а покрај Веселин Вујовиќ, казна

ЕХФ го казни Веселин Вујовиќ со 2.000 евра поради неспортско однесување

ЕХФ го казни Веселин Вујовиќ со 2.000 евра поради неспортско однесување

Вујовиќ ќе мора да плати 2.000 евра и доби забрана да ја води екипата во мечот со Барселона викендот. Европската ракометна федерација (ЕХФ) го казни тренерот на ППД Загреб, Веселин Вујовиќ за неспортско однесување во натпреварот со Фленсбург (25:26) во Лигата на шампиони. Вујовиќ ќе мора да плати 2.000 евра и доби забрана да ја води екипата во мечот

Вујовиќ казнет со 2.000 евра поради неспортско однесување

Вујовиќ казнет со 2.000 евра поради неспортско однесување

Европската ракометна федерација (ЕХФ) го казни тренерот на ППД Загреб, Веселин Вујовиќ за неспортско однесување во натпреварот со Фленсбург (25:26) во Лигата на шампиони. Вујовиќ ќе мора да плати 2.000 евра и доби забрана да ја води екипата во мечот со Барселона викендот. Хрватскиот клуб има право на жалба во рок од седум дена на ваквата одлука, но

Вујовиќ за одржаните „лекции“ на судиите заработи двојна казна од ЕХФ

Вујовиќ за одржаните „лекции“ на судиите заработи двојна казна од ЕХФ

Црногорскиот ракометен стручњак Веселин Вујовиќ, кој жестоко ги критикуваше судиите по поразот на неговиот тим ППД Загреб од Фленсбург  (25-26) во 11. коло од Лигата на шампиони, заработи двојна казна од ЕХФ. Вујовиќ ќе трерба да плати парична глоба од 2.000 евра, но и нема да може да го предводи хрватскиот првак ППД Загреб на саботниот дуел во групата

ЕХФ го казни Веселин Вујовиќ со 2.000 евра поради неспортско однесување

ЕХФ го казни Веселин Вујовиќ со 2.000 евра поради неспортско однесување

Европската ракометна федерација (ЕХФ) го казни тренерот на ППД Загреб, Веселин Вујовиќ за неспортско однесување во натпреварот со Фленсбург (25:26) во Лигата на шампиони.  Вујовиќ ќе мора да плати 2.000 евра и доби забрана да ја води екипата во мечот со Барселона викендот. Хрватскиот клуб има право на жалба во рок од седум дена на ваквата одлука, но

ЕХФ го казни Веселин Вујовиќ со 2.000 евра поради неспортско однесување

ЕХФ го казни Веселин Вујовиќ со 2.000 евра поради неспортско однесување

ЕХФ го казни Веселин Вујовиќ со 2.000 евра поради неспортско однесување Европската ракометна федерација (ЕХФ) го казни тренерот на ППД Загреб, Веселин Вујовиќ за неспортско однесување во натпреварот со Фленсбург (25:26) во Лигата на шампиони. Вујовиќ ќе мора да плати 2.000 евра и доби забрана да ја води екипата во мечот со Барселона викендот. Хрватскиот

ЕХФ го казни Веселин Вујовиќ со 2.000 евра поради неспортско однесување

ЕХФ го казни Веселин Вујовиќ со 2.000 евра поради неспортско однесување

Европската ракометна федерација (ЕХФ) го казни тренерот на ППД Загреб, Веселин Вујовиќ за неспортско однесување во натпреварот со Фленсбург (25:26) во Лигата на шампиони. Виена, 14 февруари 2020 (МИА) – Европската ракометна федерација (ЕХФ) го казни тренерот на ППД Загреб, Веселин Вујовиќ за неспортско однесување во натпреварот со Фленсбург (25:26)

ЕХФ: Парична казна и суспензија за Вујовиќ

ЕХФ: Парична казна и суспензија за Вујовиќ

Веселин Вујовиќ пред шест дена имаше многу примедби на судењето на натпреварот што Загреб го загуби од Фленсбург 25:26. Вујовиќ и главниот менаџер на Загреб Божидар Јовиќ по мечот викале по судиите од Исланд. Казата за тој испад од Европската ракометна федерација (ЕХФ) ја соопштија во петокот. „По 40 години јас и понатаму не ги знам ракометните правила

ЕХФ нема милост: Вујовиќ доби жестока казна!

ЕХФ нема милост: Вујовиќ доби жестока казна!

Веселин Вујовиќ жестоко ги критикуваше судиите по поразот на ППД Загреб од Фленсбург со 25-26 во 11. коло од Лигата на шампиони пред неколку денови. ЕХФ реши да го казни поради непримерното однесување кон судиите по мечот. Вујовиќ по дуелот заминал кај судиите и почнал да им држи лекции Вујовиќ ќе мора да плати казна од 2.000 евра, но и притоа нема

Вујовиќ суспендиран од ЕХФ, ќе треба да плати и парична казна

Вујовиќ суспендиран од ЕХФ, ќе треба да плати и парична казна

Незадоволството и жестоките реакции кон судиите на натпреварот против Флензбург го чинеа Веселин Вујовиќ условна казна од страна на ЕХФ. Од раководството на Европската куќа на ракометот оцениле дека стратегот на ППД Загреб ги минал сите граници на фер-плејот и поради острите зборови кон судиите нема да може да го води својот тим на еден натпревар во

ЕХФ не се шегува, Вујо мајсторе ќе мора да плати казна

ЕХФ не се шегува, Вујо мајсторе ќе мора да плати казна

ЕХФ очигледно не се шегува и има намера да казнува за се што ги минува спортските граници. Вчера Киелце беше казнет со 15000 евра, поради навредите на неговите навивачи кон Тимур Дибиров, а денеска дојде и редот на Веселин Вујовиќ. Неговите жестоки реакции кон судиите во финишот на средбата со Френсбург во Лигата на шампионите ќе го чинат една средба