притисни ентер »

Интересни детали се објавени во Изводот од родените на британското кралско бебе

Интересни детали се објавени во Изводот од родените на британското кралско бебе

Според документот се дозна каде се родило кралското бебе. Арчи харисон Маунтбатен Виндзор е роден во приватната болница Портланд во Вестминстер. За потребите на издавање на овој документ , Меган Маркл навела дека целото име и е ,,Рејчел Меган Нејзиното кралско височество војвотката од Сасекс”. Во изводот Меган напишала и дека нејзината професија е

Изводот на Арчи ги откри професиите на Хари и Меган

Изводот на Арчи ги откри професиите на Хари и Меган

Британското кралско семејство го објави изводот на родени на новородениот син на принцот Хари и Меган Маркл. Изводот на родени откри дека малиот Арчи сепак не е роден дома, туку во болницата Портланд во Лондон. Во изводорт на родени е наведен датумо на раѓање на Арчи, но и податоци за неговите родители, како и нивните професии. Така пишува дека таткото

Преку изводот на малиот Арчи се откриени професиите на Хари и Меган

Преку изводот на малиот Арчи се откриени професиите на Хари и Меган

Британското кралско семејство го објавило изводот на родени на новородениот син на принцот Хари и Меган Маркл. Изводот на родени открил дека малиот Арчи сепак не е роден куќата, туку во болницата Портланд во Лондон. Во изводот на родени се наведува датумот на раѓање на Арчи, како и податоците на неговите родители и нивните професии. Па така, во изводот

ПРИНЦОТ ХАРИ Е ОЧAEН: Меган не сака да ги пocлуша coветите на кралското семејство!

ПРИНЦОТ ХАРИ Е ОЧAEН: Меган не сака да ги пocлуша coветите на кралското семејство!

Меган не може да сфати дека не е веќе обична актерка, сега е дел од кралското семејство. Меган Маркл повторно се бopи со кралското семејство и одбива да се пpeсели во Африка по пopодувањето. Принцот Хари и Меган требало да се пpeселат во Африка, но војвотката од Сасекс не caка ни да разговара за тоа. „Меган сака да ужива на мира со бебето во новата

Уште една навреда за кралското семејство- плановите на Меган Маркл за малиот Арчи нема да им се допаднат на Британците

Уште една навреда за кралското семејство- плановите на Меган Маркл за малиот Арчи нема да им се допаднат на Британците

Уште една навреда за кралското семејство- плановите на Меган Маркл за малиот Арчи нема да им се допаднат на Британците Меган сака да прави работи по свое, вели извор близок до кралското семејство за американскиот магазин „US Weekly“, со што наговести дека војвотката од Сасекс планира да воведе промена во кралското семејство. Меган неколку пати досега

Полубратот на Меган Маркл и се обрати со отворено писмо: „Се надевам дека бебето ќе ги поправи семејните односи“

Полубратот на Меган Маркл и се обрати со отворено писмо: „Се надевам дека бебето ќе ги поправи семејните односи“

фото: тањуг/принтскрин/блиц Раѓањето на Арчи, синот на Меган Маркл и принцот Хари изгледа може да ги поправи односите меѓу членовите на семејството. Откако и го честиташе раѓањето на бебето, полубратот на Меган се обрати со отворено писмо. „Се надевам дека ова бебе ќе помогне да се средат семејните односи, сите сакаме да го запознаеме и да станеме

Принц Хари е очаен: Меган не сака да ги послуша советите на кралското семејство!

Принц Хари е очаен: Меган не сака да ги послуша советите на кралското семејство!

Меган Маркл повторно се бори со кралското семејство и одбива да се пресели во Африка по породувањето. Принцот Хари и Меган требало да се преселат во Африка, но војвотката од Сасекс не сака ни да разговара за тоа. „Меган сака да ужива на мира со бебето во новата куќа“ , навел добро информиран извор. Според изворот, палатата сака да го испрати младиот

Кралицата Елизабета им подарила на Хари и Меган стан во Бакингемската палата

Кралицата Елизабета им подарила на Хари и Меган стан во Бакингемската палата

Пред околу еден месец, војводите од Сасекс  го напуштија Кенсингтон за да живеат во Виндзор Фрогмор куќата. И покрај тоа што Меган и Хари имаат канцеларија во Бакингемската палата, сега по раѓањето на нивниот прв наследник Арчи, кралицата Елизабета II одлучила да им даде стан во Бакингемската палата, вели Ок списанието. Извори велат дека ова е стандардна

Вилијам и Кејт конечно се запознаа со Арчи

Вилијам и Кејт конечно се запознаа со Арчи

Откако принцот Хари и Меган Маркел станаа родители на Арчи Харисон Маунтбатен-Виндзор се проговори дека семејството уште не е посетено од принцот Вилијам и неговата сопруга, војвотката на Кембриџ Кетрин. Сега стана јасно дека новороденчето веќе е лично запознаено со својот чичко и тетка, пишува Daily Express. Војводите на Кембриџ веќе ги посетиле војводите

Принцот Хари го прифати извинувањето за снимките од неговиот дом

Принцот Хари го прифати извинувањето за снимките од неговиот дом

Принцот Хари, британскиот војвода oд Сасекс, го прифати извинувањето на новинската агенција која го сними неговиот дом од воздух, соопшти денеска Бакингамската палата. Адвокатот на Хари рече дека агенцијата „Сплеш њуз ендпикчер“ кон крајот на јануари изнајмила хеликоптер за да го фотографира и сними приватниот дом на Хари и неговата сопруга Меган во

Loading..
Принцот Хари го прифати извинувањето за снимките од неговиот дом

Принцот Хари го прифати извинувањето за снимките од неговиот дом

Принцот Хари, британскиот војвода oд Сасекс, го прифати извинувањето на новинската агенција која го сними неговиот дом од воздух, соопшти денеска Бакингамската палата. Адвокатот на Хари рече дека агенцијата „Сплеш њуз ендпикчер“ кон крајот на јануари изнајмила хеликоптер за да го фотографира и сними приватниот дом на Хари и неговата сопруга Меган во

Принцот Хари го прифати извинувањето за снимките од неговиот дом

Принцот Хари го прифати извинувањето за снимките од неговиот дом

Принцот Хари, британскиот војвода oд Сасекс, го прифати извинувањето на новинската агенција која го сними неговиот дом од воздух, соопшти денеска Бакингамската палата. Адвокатот на Хари рече дека агенцијата „Сплеш њуз ендпикчер“ кон крајот на јануари изнајмила хеликоптер за да го фотографира и сними приватниот дом на Хари и неговата сопруга Меган во

(ФОТО) Меган Маркл повторно контра традицијата: Направила шест работи, а ниту една друга кралска мајка – НЕ!

(ФОТО) Меган Маркл повторно контра традицијата: Направила шест работи, а ниту една друга кралска мајка – НЕ!

Британското кралско семејство има цела низа правила и традиции кои ги следи, но на Меган Маркл и успеало да прекрши или заобиколи голем број од нив. Маркл го потресла кралското семејство како никој порано и тоа од моментот кога се свршила со принцот Хари. Американката Маркл, сега веќе бивша глумица, конечно станала мајка, а таа и принцот Хари многу

Принцот Хари го прифати извинувањето за снимките од неговиот дом

Принцот Хари го прифати извинувањето за снимките од неговиот дом

Принцот Хари, британскиот војвода oд Сасекс, го прифати извинувањето на новинската агенција која го сними неговиот дом од воздух, соопшти денеска Бакингамската палата. Адвокатот на Хари рече дека агенцијата „Сплеш њуз ендпикчер“ кон крајот на јануари изнајмила хеликоптер за да го фотографира и сними приватниот дом на Хари и неговата сопруга Меган во

Ситуации во кои Меган Маркл покажала дека е иста како сите „обични луѓе“

Ситуации во кои Меган Маркл покажала дека е иста како сите „обични луѓе“

Иако е припадничка на кралското семејство откако се омажи со принцот Хари, сепак Меган Маркл во многу ситуации покажала дека е иста како сите „обични луѓе“. Меган Маркл можеби е војвотка во британското кралско семејство, но тоа не значи дека таа е со главата во облаци и многупати покажала колку е приземна. --> Не сака да глуми нешто повеќе од останатите,

Повторно несогласувања: Меган ги одбива желбите на кралското семејство

Повторно несогласувања: Меган ги одбива желбите на кралското семејство

Меган не може да сфати дека таа повеќе не е обична актерка. Сега е дел од кралското семејство. Меган Маркл уште еднаш се бори со кралското семејство и одбива да се пресели во Африка после породувањето, пишува ” Radar Online “. Принцот Хари и Меган требаше да се преселат во Африка, но Војвотката од Сасекс не сака ниту да разговара за тоа. – Меган сака

Кејт Мидлтон и принцот Вилијам го запознаа синот на Меган Маркл и Хари

Кејт Мидлтон и принцот Вилијам го запознаа синот на Меган Маркл и Хари

фото: принтскрин/стори.хр Како што пренесува е – оналјн, Кејт Мидлтон и принцот Вилијам го запознале новиот член на кралското семејство, синот на Меган Маркл и принцот Хари. Извор тврди дека парот го запознал новиот член на семејството во вторник попладне во домот на војвотката од Сасекс. „Станува збор за приватна посета“ тврди изворот објаснувајќи

Малиот Арчи го доби најголемиот подарок од кралицата Елизабета

Малиот Арчи го доби најголемиот подарок од кралицата Елизабета

Кралицата Елизабета Втора една недела откако се роди нејзиниот правнук одлучи да го дарува со вреден подарок кој е од големо значење за неа и кралското семејство. Синот Арчи на принцот Хари и војвотката од Сасекс од својата прабаба доби подарок вреден цело богатство. Имено кралицата му подари на својот правнук дел од својот имот од кралската палата

Малиот Арчи од својата прабаба доби подарок вреден цело богатство

Малиот Арчи од својата прабаба доби подарок вреден цело богатство

Кралицата Елизабета Втора една недела откако се роди нејзиниот правнук одлучи да го дарува со вреден подарок кој е од големо значење за неа и кралското семејство. Синот Арчи на принцот Хари и војвотката од Сасекс од својата прабаба доби подарок вреден цело богатство. Имено кралицата му подари на својот правнук дел од својот имот од кралската палата

За ова се крена цела Британија на нозе – Еве што му подари кралицата Елизабета на правнукот Арчи

За ова се крена цела Британија на нозе – Еве што му подари кралицата Елизабета на правнукот Арчи

Кралицата Елизабета Втора една недела откако се роди нејзиниот правнук одлучи да го дарува со вреден подарок кој е од големо значење за неа и кралското семејство. Синот Арчи на принцот Хари и војвотката од Сасекс од својата прабаба доби подарок вреден цело богатство. Имено кралицата му подари на својот правнук дел од својот имот од кралската палата