притисни ентер »

Почина вработен во рудник во Радовиш од струен удар

Почина вработен во рудник во Радовиш од струен удар

Вработен во рудник во Радовиш вчера починал од струен удар додека изведувал работи на трафостаница, информираат од МВР. Во полициската станица Радовиш од Итна медицинска помош вчера, во 14:20 часот било пријавено дека вработен во рудник во Радовиш А.Р. (59) од село Воиславци, додека изведувал работи на трафостаница го удрил струен удар, по што починал

Почина вработен во рудник во Радовиш од струен удар

Почина вработен во рудник во Радовиш од струен удар

Вработен во рудник во Радовиш вчера починал од струен удар додека изведувал работи на трафостаница, информираат од МВР. Во полициската станица Радовиш од Итна медицинска помош вчера, во 14:20 часот било пријавено дека вработен во рудник во Радовиш А.Р. (59) од село Воиславци, додека изведувал работи на трафостаница го удрил струен удар, по што починал

Почина рудар од струен удар додека работел на трафостаница

Почина рудар од струен удар додека работел на трафостаница

Педесет и деветгодишен рудар од селото Воиславци починал од струен удар додека изведувал работи на трафостаница. А.Р. бил вработен во рудникот во Радовиш. Увид на местото извршиле јавен обвинител, трудов инспектор, инспектори од Државниот инспекторат за електрика и опрема во рударството и екипа на Полициската станица Радовиш. По наредба на јавен обвинител,

Почина рудар од струен удар додека работел на трафостаница

Почина рудар од струен удар додека работел на трафостаница

Педесетидеветгодишен рудар од селото Воиславци, починал од струен удар, додека изведувал работи на трафостаница. А.Р бил вработен во рудникот во Радовиш. Увид на местото извршиле Јавен обвинител, трудов инспектор, инспектори од Државен инспекторат за електрика и опрема во рударството и екипа на Полициската станица Радовиш. По наредба на Јавен обвинител,

Почина вработен во рудник во Радовиш од струен удар

Почина вработен во рудник во Радовиш од струен удар

Вработен во рудник во Радовиш вчера починал од струен удар додека изведувал работи на трафостаница, информираат од МВР. Во полициската станица Радовиш од Итна медицинска помош вчера, во 14:20 часот било пријавено дека вработен во рудник во Радовиш А.Р. (59) од село Воиславци, додека изведувал работи на трафостаница го удрил струен удар, по што починал

Загина работник во рудник во Радовиш од струен удар

Загина работник во рудник во Радовиш од струен удар

Вработен во рудник во Радовиш вчера починал од струен удар додека изведувал работи на трафостаница, информираат од МВР. Во полициската станица Радовиш од Итна медицинска помош вчера, во 14:20 часот било пријавено дека вработен во рудник во Радовиш А.Р. (59) од село Воиславци, додека изведувал работи на трафостаница го удрил струен удар, по што починал

Вработен во рудник починал од струен удар

Вработен во рудник починал од струен удар

Вработен во рудник во Радовиш вчера починал од струен удар додека изведувал работи на трафостаница, информираат од МВР. Во полициската станица Радовиш од Итна медицинска помош вчера, во 14:20 часот било пријавено дека вработен во рудник во Радовиш А.Р. (59) од село Воиславци, додека изведувал работи на трафостаница го удрил струен удар, по што починал

Струја уби работник во рудник во Радовиш

Струја уби работник во рудник во Радовиш

Вработен во рудник во Радовиш вчера починал од струен удар додека изведувал работи на трафостаница, информираат од МВР. Во полициската станица Радовиш од Итна медицинска помош вчера, во 14:20 часот било пријавено дека вработен во рудник во Радовиш А.Р. (59) од село Воиславци, додека изведувал работи на трафостаница го удрил струен удар, по што починал

Почина вработен во рудник во Радовиш од струен удар

Почина вработен во рудник во Радовиш од струен удар

Во полициската станица Радовиш од Итна медицинска помош вчера, во 14:20 часот било пријавено дека вработен во рудник во Радовиш А.Р. (59) од село Воиславци, додека изведувал работи на трафостаница го удрил струен удар, по што починал. Увид на местото извршиле јавен обвинител, трудов инспектор, инспектори од Државен инспекторат за електрика и опрема

Почина вработен во рудник во Радовиш од струен удар

Почина вработен во рудник во Радовиш од струен удар

Скопје, 14 март 2019 (МИА) – Вработен во рудник во Радовиш вчера починал од струен удар додека изведувал работи на трафостаница, информираат од МВР. Во полициската станица Радовиш од Итна медицинска помош вчера, во 14:20 часот било пријавено дека вработен во рудник во Радовиш А.Р. (59) од село Воиславци, додека изведувал работи на трафостаница го удрил

Почина вработен во рудник во Радовиш од струен удар

Почина вработен во рудник во Радовиш од струен удар

Почина вработен во рудник во Радовиш од струен удар Вработен во рудник во Радовиш вчера починал од струен удар додека изведувал работи на трафостаница, информираат од МВР. Во полициската станица Радовиш од Итна медицинска помош вчера, во 14:20 часот било пријавено дека вработен во рудник во Радовиш А.Р. (59) од село Воиславци, додека изведувал работи

Од струен удар почина работник од Радовиш

Од струен удар почина работник од Радовиш

Полицијата соопшти дека станува збор за А.Р. (59) од село Воиславци. Работник во рудник во Радовиш вчера починал од струен удар додека изведувал работи на трафостаница, информира МВР. Полицијата соопшти дека станува збор за А.Р. (59) од село Воиславци. Увид на местото извршиле јавен обвинител, трудов инспектор, инспектори од Државен инспекторат за

Радовишанец вработен во рудник починал од струен удар

Радовишанец вработен во рудник починал од струен удар

Вработен во рудник во Радовиш, на возраст од 59 години, починал од струен удар вчера, откако изведувал работи на трафостаница, пренесува МВР. „На 13.03.2019 во 14.20 часот во Полициска станица Радовиш од Итна медицинска помош било пријавено дека вработен во рудник во Радовиш, А.Р.(59) од село Воиславци, додека изведувал работи на трафостаница го удрил

Радовишанец вработен во рудник починал од струен удар

Радовишанец вработен во рудник починал од струен удар

Педесетидеветгодишен човек вработен во рудник во Радовиш, починал од струен удар вчера, откако изведувал работи на трафостаница, пренесува МВР. „На 13.03.2019 во 14.20 часот во Полициска станица Радовиш од Итна медицинска помош било пријавено дека вработен во рудник во Радовиш, А.Р.(59) од село Воиславци, додека изведувал работи на трафостаница го

Почина вработен во рудник во Радовиш од струен удар

Почина вработен во рудник во Радовиш од струен удар

Вработен во рудник во Радовиш вчера починал од струен удар додека изведувал работи на трафостаница, информираат од МВР. Во полициската станица Радовиш од Итна медицинска помош вчера, во 14:20 часот било пријавено дека вработен во рудник во Радовиш А.Р. (59) од село Воиславци, додека изведувал работи на трафостаница го удрил струен удар, по што починал

Во Радовиш од струен удар починал вработен во рудник

Во Радовиш од струен удар починал вработен во рудник

Вработен во рудник во Радовиш вчера починал од струен удар додека изведувал работи на трафостаница, информираат од МВР. Во полициската станица Радовиш од Итна медицинска помош вчера, во 14:20 часот било пријавено дека вработен во рудник во Радовиш А.Р. (59) од село Воиславци, додека изведувал работи на трафостаница го удрил струен удар, по што починал

Трагедија: 59-годишник починал од струен удар при работа на трафостаница

Трагедија: 59-годишник починал од струен удар при работа на трафостаница

На 13.03.2019 во 14.20 часот во Полициска станица Радовиш од Итна медицинска помош било пријавено дека вработен во рудник во Радовиш, А.Р.(59) од село Воиславци, додека изведувал работи на трафостаница го удрил струен удар, по што починал. Увид на местото извршиле Јавен обвинител, трудов инспектор, инспектори од Државен инспекторат за електрика и опрема

Работник во Рудник во Радовиш почина од струен удар

Работник во Рудник во Радовиш почина од струен удар

Работник во Рудник во Радовиш почина од струен удар, информира Центар.мк Вчера во 14:20 часот во Полициска станица Радовиш од Итна медицинска помош било пријавено дека вработен во рудник во Радовиш, 59-годишниот А.Р. од село Воиславци, додека изведувал работи на шесткиловатна трафостаница го удрил струен удар, по што починал, дознава Центар.мк Увид

Рудар од Радовиш загина од струен удар

Рудар од Радовиш загина од струен удар

Рудар загина од струен удар, вчера во Радовиш, информираше МВР. Според полицијата, несреќата се случила околу 14 часот кога   А.Р.(59) од село Воиславци, вработен во рудник во Радовиш, изведувал работи на трафостаница. Во еден момент добил струен удар, по што починал. Увид на местото извршиле Јавен обвинител, трудов инспектор, инспектори од Државен