Винчини бомбици со крем и медени срца

Се топи на тивок оган маргаринот, млекото, какаото, Алми крем Винчини и се трга од оган да олади малку. Се додаваат тортичките, меденото срце сето ситно издробено и се мешат. На крај се додава румот. Се прават бомбци. Се мати слатката павлака, се става на бомбиците и ситно сецкана наполитанка премиер на Винчини.