притисни ентер »

Адријана Лима открива како до совршена фигура

Адријана Лима открива како до совршена фигура

Поранешната манекенка Адријана Лима во едно скорешно интервју откри дека тајната на нејзината совршена фигура е тоа што вежба редовно. Таа рече дека вежба шест дена во неделата, но и дека пие многу вода и дека скоро никогаш не јаде пржена храна или слатко. 38-годишната Лима ја покажа совршената фигура на Менхетан, кога се појави на доделувањето на

Адријана Лима открива како до совршена фигура

Адријана Лима открива како до совршена фигура

Поранешната манекенка Адријана Лима во едно скорешно интервју откри дека тајната на нејзината совршена фигура е тоа што вежба редовно. Таа рече дека вежба шест дена во неделата, но и дека пие многу вода и дека скоро никогаш не јаде пржена храна или слатко. 38-годишната Лима ја покажа совршената фигура на Менхетан, кога се појави на доделувањето на

Адријана Лима вежба шест дена во неделата за соврешена фигура

Адријана Лима вежба шест дена во неделата за соврешена фигура

Поранешниот ангел на „Викторија Сикрет“, Адријана Лима, ја истакна беспрекорната фигура и тониран стомак во дводелен костим – панталони и топ –  на церемонија на доделување награди за модни новитети на тема обувки, во вторникот во Менхетен. 38-годишната манекенка и мајка на две деца, која што вежба шест дена во неделата, го надополни изгледот со накит

Адријана Лима вежба шест дена во неделата за совршена фигура

Адријана Лима вежба шест дена во неделата за совршена фигура

Поранешниот ангел на „Викторија sикрет“ Адријана Лима ја истакна беспрекорната фигура и тониран стомак во дводелен костим – панталони и топ –  на церемонија на доделување награди за модни новитети на тема обувки, во вторникот во Менхетен. 38-годишната манекенка и мајка на две деца, којашто вежба шест дена во неделата, го надополни изгледот со накит

Адријана Лима вежба шест дена во неделата за совршена фигура (ФОТО)

Адријана Лима вежба шест дена во неделата за совршена фигура (ФОТО)

Поранешниот ангел на „Викторија sикрет“ Адријана Лима ја истакна беспрекорната фигура и тониран стомак во дводелен костим – панталони и топ -  на церемонија на доделување награди за модни новитети на тема обувки, во вторникот во Менхетен. 38-годишната манекенка и мајка на две деца, којашто вежба шест дена во неделата, го надополни изгледот со накит

Адријана Лима во впечатлив костум на доделување ...

Адријана Лима во впечатлив костум на доделување ...

Адријана Лима присуствуваше на Footwear News Achievement Awards во Менхетн. 38-годишниот модел изгледаше модерно во впечатлив костум со циркони на стомакот и над глуждовите од брендот AREA. Својот изглед, поранешниот ангел на Victoria’s Secret го надополни со накит од Шопард и соодветни сандали од Џанвито Роси. На манифестацијата на која списанието