Анѓеловски се разбрани, Вардар Јуниор до важни бодови со Радовиш

Екипата на Вардар Јуниор забележа важна победа во Суперлигата и на домашен терен славеше над Радовиш (29-26) со што го презеде петтото место на табелата. Дуелот меѓу двата тима се реши во последните десет минути, кога Вардар Јуниор имаше порасположен голман. „Црвено-црните“ отворија подобро, потоа, Радовиш се врати, па направи пресврт, а откако Вардар