притисни ентер »

Руни: Фудбалерите на Јунајтед треба да се плашат од Оле

Руни: Фудбалерите на Јунајтед треба да се плашат од Оле

Вејн Руни вели дека тренерскиот тим на неговиот поранешен соиграч Оле Гунар Солскјер мора да влее страв во соблекувалната на Манчестер јунајтед бидејќи е очигледно дека фудбалерите на „ѓаволите“ се задоволни да се „кријат зад грбот на тренерот“. По фантастичниот старт на тренерската кариера во Јунајтед во декември по отпуштањето на Жозе Мурињо, Солскјер

Руни ги подбра ѕвездите на Јунајтед и модерните фудбалери: Постојано сакаат да се кријат зад некој друг

Руни ги подбра ѕвездите на Јунајтед и модерните фудбалери: Постојано сакаат да се кријат зад некој друг

Вејн Руни како поранешен капитен на Манчестер Јунајтед доста болни ги доживува лошите години кои ги минува клубот од „Олд Трафорд“, а откако тимот остави зад себе една од најразочарувачките сезони во својата историја, актуелниот напаѓач на Ди-Си Јунајтед одлучи да ги подбере ѕвездите на Оле Гунар Солскјер, но воошто и сите модерни фудбалери. За искусниот

Руни ги нападна фудбалерите на Јунајтед: Тие се кукавици!

Руни ги нападна фудбалерите на Јунајтед: Тие се кукавици!

Поранешниот напаѓач на Манчестер јунајтед, Вејн Руни зборуваше за актуелната состојба во англискиот гигант, кој се соочува со голема криза. Легендарниот напаѓач на „ѓаволите“ смета дека фудбалерите на Јунајтед се ништо друго, освен обични - кукавици. „Тие се секогаш кукавици и се кријат зад некој друг. За поразите и лошите настапи на теренот се виновни

Руни без влакна на јазикот: Играчите на Јунајтед се кукавици на теренот!

Руни без влакна на јазикот: Играчите на Јунајтед се кукавици на теренот!

Легендите на Манчестер Јунајтед се згрозени поради моменталната ситуација во клубот. Откако замина Сер Алекс Фергусон, екипата никако не може да ги оствари посакуваните резултати. Вејн Руни, поранешниот напаѓач на тимот од „Олд Трафорд“, испрати јавна критика кон моменталниот ростер кој смета дека е преполн со кукавици. „Тие секогаш кукавички се кријат