притисни ентер »

Денес сончево и ветровито време

Денес сончево и ветровито време

Сончево време со мала до умерена локална облачност ќе преовладува денеска во земјава. Синоптичарите најавуваат слаб до умерен ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од 8 до 16, а дневната од 27 до 34 степени. Во Скопје слично време со слаб до умерен ветер од североисточен правец. Утринската температура ќе се спушти до 14, а дневната

Сончево време со температура до 34 степени

Сончево време со температура до 34 степени

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец, информира УХМР. Минималната температура ќе биде во интервал од 8 до 16, а максималната ќе достигне од 27 до 34 степени. Во Скопје, сончево со мала облачност и со слаб до умерен ветер од североисточен правец. Минималната температура

Сончево време со температура до 34 степени

Сончево време со температура до 34 степени

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец, информира УХМР. Минималната температура ќе биде во интервал од 8 до 16, а максималната ќе достигне од 27 до 34 степени. Во Скопје, сончево со мала облачност и со слаб до умерен ветер од североисточен правец. Минималната температура

Сончево време со температура до 34 степени

Сончево време со температура до 34 степени

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец, информира УХМР. Минималната температура ќе биде во интервал од 8 до 16, а максималната ќе достигне од 27 до 34 степени. Во Скопје, сончево со мала облачност и со слаб до умерен ветер од североисточен правец. Минималната температура

Сончево и ветровито време

Сончево и ветровито време

Сончево време со мала до умерена локална облачност ќе преовладува денеска во земјава. Синоптичарите најавуваат слаб до умерен ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од 8 до 16, а дневната од 27 до 34 степени. Во Скопје слично време со слаб до умерен ветер од североисточен правец. Утринската температура ќе се спушти до 14, а дневната

Сончево и ветровито време

Сончево и ветровито време

Синоптичарите најавуваат слаб до умерен ветер од променлив правец. /МИА Утринската температура ќе се движи од 8 до 16, а дневната од 27 до 34 степени. Во Скопје слично време со слаб до умерен ветер од североисточен правец. Утринската температура ќе се спушти до 14, а дневната ќе достигне до 21 степен. За четврток попладне и во петок се најавува променливо

Денеска сончево време со мала до умерена локална облачност, во четврток и петок се очекува промена

Денеска сончево време со мала до умерена локална облачност, во четврток и петок се очекува промена

Македонија главна страна Македонија Денеска сончево време со мала до умерена локална облачност, во четврток и петок се очекува промена 2 минути ago Сончево време со мала до умерена локална облачност ќе преовладува денеска во земјава. Синоптичарите најавуваат слаб до умерен ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од 8 до 16, а

Детално метео за понатаму: Услови за локален краткотраен дожд и ретки грмежи утре и во петок – пад на температурите за викендот

Детално метео за понатаму: Услови за локален краткотраен дожд и ретки грмежи утре и во петок – пад на температурите за викендот

ИЗВОР Скопје24 | септември 16, 2020 Денес времето во нашата држава ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен и од југоисточен правец. Македималните дневни температури на воздухот ќе се искачуваат во интервалот од 27 до 33 степени. Во Скопје и околината времето ќе биде сончево и топло

Сончево време со температура до 34 степени

Сончево време со температура до 34 степени

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец, информира УХМР. Минималната температура ќе биде во интервал од 8 до 16, а максималната ќе достигне од 27 до 34 степени. Во Скопје, сончево со мала облачност и со слаб до умерен ветер од североисточен правец. Минималната температура

Сончево и ветровито време, утре дожд – викендов пад на температурите

Сончево и ветровито време, утре дожд – викендов пад на температурите

Сончево и ветровито време, утре дожд – викендов пад на температурите Сончево време со мала до умерена локална облачност ќе преовладува денеска во земјава. Синоптичарите најавуваат слаб до умерен ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од 8 до 16, а дневната од 27 до 34 степени. Во Скопје слично време со слаб до умерен ветер од

Денеска сонце, утре дожд – еве какво ќе е времето за викенд

Денеска сонце, утре дожд – еве какво ќе е времето за викенд

Сончево време со мала до умерена локална облачност ќе преовладува денеска во земјава. Синоптичарите најавуваат слаб до умерен ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од 8 до 16, а дневната од 27 до 34 степени. Во Скопје слично време со слаб до умерен ветер од североисточен правец. Утринската температура ќе се спушти до 14, а дневната

Сончево и ветровито време

Сончево и ветровито време

Скопје, 16 септември 2020 () – Сончево време со мала до умерена локална облачност ќе преовладува денеска во земјава. Синоптичарите најавуваат слаб до умерен ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од 8 до 16, а дневната од 27 до 34 степени. Во Скопје слично време со слаб до умерен ветер од североисточен правец. Утринската температура

Времето денеска, сончево со умерена облачност

Времето денеска, сончево со умерена облачност

Во Македонија денеска ќе преовладува сончево време, со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец. Температурата ќе биде во границите од 16 до 33 степени. Во Скопје се очекува слично време, со температура од 14 до 31 степен.

Денеска сончево и топло а од утре промена- викендов пад на температурите

Денеска сончево и топло а од утре промена- викендов пад на температурите

Сончево време со мала до умерена локална облачност ќе преовладува денеска во земјава. Синоптичарите најавуваат слаб до умерен ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од 8 до 16, а дневната од 27 до 34 степени. Во Скопје слично време со слаб до умерен ветер од североисточен правец. Утринската температура ќе се спушти до 14, а дневната

Сончево и топло, утре попладне дожд

Сончево и топло, утре попладне дожд

И за денеска временската прогноза е сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Дневните температури ќе се движат од 25 до 34 Целзиусови степени: Скопје 31, Маврово 25, Охрид и Битола 29, Крива Паланка и Берово 28, Кавадарци 32, Дојран 34. Утре времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со

Сончево и топло време со мала до умерена локална облачност

Сончево и топло време со мала до умерена локална облачност

Денеска не очекува сончево топло време  со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од 8 до 16, а дневната од 27 до 34 степени. Во Скопје, сончево со мала облачност и со слаб до умерен ветер од североисточен правец. Утринската температура ќе се спушти до 14, а дневната ќе

Сончево и ветровито време

Сончево и ветровито време

Сончево време со мала до умерена локална облачност ќе преовладува денеска во земјава. Синоптичарите најавуваат слаб до умерен ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од 8 до 16, а дневната од 27 до 34 степени. Во Скопје слично време со слаб до умерен ветер од североисточен правец. Утринската температура ќе се спушти до 14, а дневната

Времето денеска: сончево со мала до умерена облачност

Времето денеска: сончево со мала до умерена облачност

Ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец. Дневната температура ќе биде од 25 до 33 степени. Во Скопје и околината слично време. Дневната температура ќе биде до 31 степен.