притисни ентер »

Јовиќ и Ајнтрахт го „шутнаа“ Интер, „црниот пантер“ Обамејанг ги „крена“ Арсенал (видео)

Јовиќ и Ајнтрахт го „шутнаа“ Интер, „црниот пантер“ Обамејанг ги „крена“ Арсенал (видео)

Напаѓачот Лука Јовиќ ја продолжи фантастичната форма за на Ајнтрахт Франкфурт да им донесе 1:0 победа на „Сан Сиро“ против Интер, со што „нераѕурите“ се елиминирани во осминафиналето на Лига Европа. Арсенал со 3:0 го победи Рен за да го запечати билетот за четврт-финале, додека продолженија ќе има во Лисабон, каде што Бенфика со 1:0 ја елиминираше

Јовиќ и Ајнтрахт го „шутнаа“ Интер, „црниот пантер“ Обамејанг ги „крена“ Арсенал (видео)

Јовиќ и Ајнтрахт го „шутнаа“ Интер, „црниот пантер“ Обамејанг ги „крена“ Арсенал (видео)

Напаѓачот Лука Јовиќ ја продолжи фантастичната форма за на Ајнтрахт Франкфурт да им донесе 1:0 победа на „Сан Сиро“ против Интер, со што „нераѕурите“ се елиминирани во осминафиналето на Лига Европа. Арсенал со 3:0 го победи Рен за да го запечати билетот за четврт-финале, додека продолженија ќе има во Лисабон, каде што Бенфика со 1:0 ја елиминираше

Лука го исфрли Интер од Лига Европа, Арсенал надмоќен

Лука го исфрли Интер од Лига Европа, Арсенал надмоќен

„Топџиите“ рутински со 3-0 го совладаа француски Рен и се пласираа во 1/4 финале на ЛЕ. Виљареал глатко против Зенит, а во Прага и Лисабон се играа продолженија после кои испаднаа Динамо Загреб и Славија. Лига Европа, осминафинале, резултати: АРСЕНАЛ - РЕН 3-0 (полувреме 2-0), вкупен резултат 4-3 /Обамејанг 5' 72', Нејтланд-Мајлс 15'/ БЕНФИКА - ДИНАМО

Арсенал го помина Рен, Интер елиминиран од Ајнтрахт (ВИДЕО)

Арсенал го помина Рен, Интер елиминиран од Ајнтрахт (ВИДЕО)

Арсенал иако имаше два негатива по мечот во Франција, денеска славеше со 3:0 и со вкупни 4:3 се пласира во четвртфиналето од Лига Европа, Интер на свој терен загуби од Ајнтрахт Франкфурт и доживеа елиминација. Арсенал важеше за голем фаворит во двобојот со Рен, но резултатот од првиот меч го направи реваншот неизвесен. Французите на Емирати истрчаа

Арсенал покажа кој е кој во дуелот со Рен, Интер елиминиран од Ајнтрахт (ВИДЕО)

Арсенал покажа кој е кој во дуелот со Рен, Интер елиминиран од Ајнтрахт (ВИДЕО)

Арсенал иако имаше два негатива по мечот во Франција, денеска славеше со 3:0 и со вкупни 4:3 се пласира во четвртфиналето од Лига Европа, Интер на свој терен загуби од Ајнтрахт Франкфурт и доживеа елиминација. Арсенал важеше за голем фаворит во двобојот со Рен, но резултатот од првиот меч го направи реваншот неизвесен. Французите на Емирати истрчаа

Арсенал ја неутрализираше предноста на Рен, Интер елиминиран од Ајнтрахт (Видео)

Арсенал ја неутрализираше предноста на Рен, Интер елиминиран од Ајнтрахт (Видео)

Интер остана без можност да се бори за трофејот во Лига Европа, откако загуби пред своите фанови од Ајнтрахт, додека Арсенал со посакувани 3:0 ја надополни негативата од првата средба и го елиминираше Рен во второто осминафинале кое беше решено без продолженија. Арсенал влезе фуриозно во реваншот против францускиот ривал, па уште во 5. минута Обамејанг

Франкфурт го елиминираше Интер сред Милано, Арсенал успеа да го исфрли Рен (ВИДЕО)

Франкфурт го елиминираше Интер сред Милано, Арсенал успеа да го исфрли Рен (ВИДЕО)

Ајнтрахт Франкфурт приреди изненадување и со победата од 1-0 во Милано успеа да го елиминира Интер, Арсенал и покрај негативата од 3-1 на првиот дуел, успеа со 3-0 да возврати на реваншот и да обезбеди четвртфинале. Ајнтрахт Франкфурт подобро го започна натпреварот, а грешката на дефанзивците на Интер, ја искористи Лука Јовиќ, кој фантастично го лобуваше

ВИДЕО: Арсенал не наседна на притисокот и го „тресна“ Рен за четвртфинале во ЛЕ!

ВИДЕО: Арсенал не наседна на притисокот и го „тресна“ Рен за четвртфинале во ЛЕ!

По Челзи, кој го декласира Динамо Киев и во реванш-средбата, и вториот англиски претставник во осминафиналето на Лига Европа, Арсенал , се избори за место меѓу осумте најдобри во најмасовното клупско натпреварување на УЕФА. Вечерва, „топџиите“ на Унаи Емери го одиграа можеби најдобриот натпревар на европска сцена и на рутински начин стигнаа до победа

ЛЕ: Динамо Загреб кај Бенфика по четврфинале, ќе успее ли Арсенал по шокантниот пораз кај Рен?

ЛЕ: Динамо Загреб кај Бенфика по четврфинале, ќе успее ли Арсенал по шокантниот пораз кај Рен?

Вечерва ќе бидат познати четвртфиналистите и во второто по квалитет клупско натпреварување на УЕФА, Лига Европа. Единствениот македонски интернациналец активен на оваа сцена е Аријан Адеми со Динамо Загреб. Хрватскиот претставник има минимална предност по првиот дуел против Бенфика на Максимир. Сепак, како на првата, така и на оваа средба Адеми поради

loading...