притисни ентер »

Косовска државјанка нападната на паркинг во Скопје

Косовска државјанка нападната на паркинг во Скопје

Косовска државјанка на возраст од 32 години вчера пријавила дека околу 14.30 часот две лица физички ја нападнале на паркинг на булеварот „Гоце Делчев“ во Скопје. Според СВР, напаѓачите од патничкото возило „Шкода Суперб“ на Е.С. со косовски национални ознаки, ѝ одзеле лаптоп. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. Текстот Косовска државјанка

Косовска државјанка нападната на паркинг во Скопје

Косовска државјанка нападната на паркинг во Скопје

Скопје, 14 јануари 2020 (МИА) – E.С. (32) од Косово вчера пријавила дека околу 14:30 часот две лица физички ја нападнале на паркинг на булеварот „Гоце Делчев“ во Скопје. Според СВР, напаѓачите од патничкото возило „Шкода Суперб“ на Е.С. со косовски национални ознаки, ѝ одзеле лаптоп. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Косовка физички нападната од две лица во нејзиниот автомобил- и одзеле и лаптоп

Косовка физички нападната од две лица во нејзиниот автомобил- и одзеле и лаптоп

Косовка физички нападната од две лица во нејзиниот автомобил- и одзеле и лаптоп На 13.01.2020 во 16.30 часот во СВР Скопје, E.С.(32) од Косово пријавила дека околу 14.30 часот на паркинг на бул.„Гоце Делчев“ две лица физички ја нападнале и од нејзиното патничко возило „шкода суперб“, со косовски национални ознаки, ѝ одзеле лаптоп. Се преземаат мерки

Косовска државјанка нападната на паркинг во Скопје

Косовска државјанка нападната на паркинг во Скопје

– E.С. (32) од Косово вчера пријавила дека околу 14.30 часот две лица физички ја нападнале на паркинг на булеварот „Гоце Делчев“ во Скопје. Според СВР, напаѓачите од патничкото возило „Шкода Суперб“ на Е.С. со косовски национални ознаки, ѝ одзеле лаптоп. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Жена од Косово нападната и ограбена на паркинг во Скопје

Жена од Косово нападната и ограбена на паркинг во Скопје

Жена од Косово била ограбена и нападната на паркинг во Скопје. -Вчера во 13:30 часот во СВР Скопје, 32-годишната E.С. од Косово пријавила дека во околу 14:30 часот на паркинг на бул.„Гоце Делчев“ две лица физички ја нападнале и од нејзиното патничко возило „шкода суперб“, со косовски национални ознаки, ѝ одзеле лаптоп. Полицијата презема мерки за расчистување

Косовска државјанка нападната на паркинг во Скопје

Косовска државјанка нападната на паркинг во Скопје

E.С. (32) од Косово вчера пријавила дека околу 14.30 часот две лица физички ја нападнале на паркинг на булеварот „Гоце Делчев“ во Скопје. Според СВР, напаѓачите од патничкото возило „Шкода Суперб“ на Е.С. со косовски национални ознаки, ѝ одзеле лаптоп. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Косовка тепана на паркинг во Скопје, напаѓачите и одзеле лаптоп

Косовка тепана на паркинг во Скопје, напаѓачите и одзеле лаптоп

Вчера попладне жителка на Косово била физички нападната од две лица и притоа и бил украден лаптоп компјутер. „На 13.01.2020 во 16.30 часот во СВР Скопје, E.С.(32) од Косово пријавила дека околу 14.30 часот на паркинг на бул.„Гоце Делчев“ две лица физички ја нападнале и од нејзиното патничко возило „шкода суперб“, со косовски национални ознаки, ѝ одзеле

Косовска државјанка нападната на паркинг во Скопје

Косовска државјанка нападната на паркинг во Скопје

E.С. (32) од Косово вчера пријавила дека околу 14.30 часот две лица физички ја нападнале на паркинг на булеварот „Гоце Делчев” во Скопје. Според СВР, напаѓачите од патничкото возило „Шкода Суперб” на Е.С. со косовски национални ознаки, ѝ одзеле лаптоп. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Косовска државјанка нападната на паркинг во Скопје

Косовска државјанка нападната на паркинг во Скопје

E.С. (32) од Косово вчера пријавила дека околу 14.30 часот две лица физички ја нападнале на паркинг на булеварот „Гоце Делчев“ во Скопје. Според СВР, напаѓачите од патничкото возило „Шкода Суперб“ на Е.С. со косовски национални ознаки, ѝ одзеле лаптоп. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.