притисни ентер »

Јотовски не успеа да се справи со третиот носител во Анталија

Јотовски не успеа да се справи со третиот носител во Анталија

Томислав Јотовски успешно ги мина квалификациите, но падна во првата рунда од главната фаза на ИТФ фјучерсот во Анталија (Турција) што се игра за награден фонд од 15.000 американски долари. Македонскиот рекет не успеа да се справи со третиот носител, Павел Неједли од Чешка кој славеше со 2-0 во сетови. Дуелот на теренот број шест траеше точно 1 час

Победи на Србљак и Јотовски на турнирот во Анталија

Победи на Србљак и Јотовски на турнирот во Анталија

Македонските тенисер, Горазд Србљак и Томислав Јотовски забележаа победи во поединечна конкуренција на ИТФ фјучерсот во Анталија, Турција кој се игра за награден фонд од 15.000 американски долари. Србљак го мина првото коло и тоа отккао по една исцрпувачка битка којра траеше три часа беше подобар од Гибрил Диара од Австрија со 2-1 во сетови (7-5, 5-7,