притисни ентер »

Скопје рекордер со заразени од коронавирусот, 15 потврдени случаи во последните 24 часа

Скопје рекордер со заразени од коронавирусот, 15 потврдени случаи во последните 24 часа

За 15 нови лица од Скопје е потврдено дека се позитивни на коронавирусот и со ова бројката на заразени во главниот град достигна до 123 лица. Ова на денешната прес конференција го соопшти министерот Венко Филипче. Филипче потенцираше дека на ниво на држава се регистирани 201 случај со коронавирусот.  Веднаш после Скопје кој е рекордер во оваа бројка,

Нови 24 случаи со коронавирус, вкупно 201, од нив 123 во Скопје

Нови 24 случаи со коронавирус, вкупно 201, од нив 123 во Скопје

Со овие 24 лица, вкупната бројка се искачи на 201 регистриран случај во земјава, информира министерот за здравство Венко Филипче. Бројот на жртви, за среќа, останува три, а исто толку е и бројот на излекувани, бидејќи се подобрила здравствената слика на уште двајца пациенти од Инфективната клиника. Првиот случај од Тетово, пак, е 69-годишен маж, кој