притисни ентер »

Наредена обдукција: Загинатите алпинисти имале 20 и 45 години, увидот продолжува во рудникот Бучим

Наредена обдукција: Загинатите алпинисти имале 20 и 45 години, увидот продолжува во рудникот Бучим

Наредена обдукција: Загинатите алпинисти имале 20 и 45 години, увидот продолжува во рудникот Бучим Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Радовиш заедно со увидна екипа, кримтехничар од Министерството за внатрешни работи и инспектори за труд и безбедност при работа извршија увид во рудникот Бучим, работна единица Флотација, каде на 13.10

Алпинистите во Бучим загинале при чистење на два силоси, високи по 25 метри, со дијаметар од 17 метри, во кој се складира руда

Алпинистите во Бучим загинале при чистење на два силоси, високи по 25 метри, со дијаметар од 17 метри, во кој се складира руда

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Радовиш заедно со увидна екипа, кримтехничар од Министерството за внатрешни работи и инспектори за труд и безбедност при работа извршија увид во рудникот Бучим, работна единица Флотација, каде денеска околу 11:50 часот две лица го загубија животот, а едно се здобило со телесни повреди. Според првичните

Мајсторски и Станишков се алпинистите кои загинаа кај Бучим, Македонската алпинистичка федерација во жалост

Мајсторски и Станишков се алпинистите кои загинаа кај Бучим, Македонската алпинистичка федерација во жалост

Од Македонската алпинистичка федерација објавија фотографија од загинатиот алпинист Зоран Мајсторски и споделија дека со неверување ја примиле информацијата за несреќата во еден од силосите на рудникот „Бучим“. „Со длабока жал споделуваме дека смртно настрадани во несреќата се алпинистот Зоран Мајсторски и Драган Станишков од Радовиш. Искрено сочувствуваме

ЈО: Рудникот Бучим го обезбедува полиција, продолжува увидот на местото каде загинаа двајца алпинисти

ЈО: Рудникот Бучим го обезбедува полиција, продолжува увидот на местото каде загинаа двајца алпинисти

ЈО: Рудникот Бучим го обезбедува полиција, продолжува увидот на местото каде загинаа двајца алпинисти М.Д. Пред 2 минути Јавно Обвинителство / Фото: МИА Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Радовиш заедно со увидна екипа, кримтехничар од Министерството за внатрешни работи и инспектори за труд и безбедност при работа извршија увид во рудникот

Загинаа двајца алпинисти во рудникот Бучим кои биле ангажирани за чистење на високо недостапни силоси

Загинаа двајца алпинисти во рудникот Бучим кои биле ангажирани за чистење на високо недостапни силоси

Во 11:43 часот, денеска две лица загинаа во рудникот „Бучим“ кај Радовиш, членови на Алипинистичкиот клуб „Плоча“ од Радовиш кои биле ангажирани за чистење на високо недостапни силоси. Во официјалната изјава на рудникот „Бучим” стои дека во работната единица флотација се случил несреќен случај, при што две лица се починати. – Починатите лица се подизведувачи

ОЈО и утре ќе врши увид во Бучим, нема детали како загинале двајцата алпинисти

ОЈО и утре ќе врши увид во Бучим, нема детали како загинале двајцата алпинисти

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Радовиш заедно со увидна екипа, кримтехничар од Министерството за внатрешни работи и инспектори за труд и безбедност при работа извршија увид во рудникот Бучим, работна единица Флотација, каде денеска околу пладне загинаа двајца лпинисти, а уште едно лице било повредено. Како што информираа од Македонската

Камерата му била огромна љубов: Детали за Зоран Мајсторски, кој е еден од загинатите алпинисти кај „Бучим“

Камерата му била огромна љубов: Детали за Зоран Мајсторски, кој е еден од загинатите алпинисти кај „Бучим“

Во 11:43 часот, денеска две лица загинаа во рудникот „Бучим“ кај Радовиш, членови на Алипинистичкиот клуб „Плоча“ од Радовиш кои биле ангажирани за чистење на високо недостапни силоси. Во официјалната изјава на рудникот „Бучим” стои дека во работната единица флотација се случил несреќен случај, при што две лица се починати. „ Починатите лица се подизведувачи

МАФ ЗА ТРАГЕДИЈАТА ВО РАДОВИШ: Мајсторски беше еден од столбовите на македонскиот алпинизам

МАФ ЗА ТРАГЕДИЈАТА ВО РАДОВИШ: Мајсторски беше еден од столбовите на македонскиот алпинизам

Oд Македонската алпинистичка федерација соопштија дека со неверување ја примиле информацијата за несреќата во еден од силосите на рудникот „Бучим“. „Со длабока жал споделуваме дека смртно настрадани во несреќата се алпинистот Зоран Мајсторски и Драган Станишков од Радовиш. Искрено сочувствуваме со фамилиите на двајцата. Зоран Мајсторски беше еден од

Зоран Мајсторски е еден од починатите алпинисти кај „Бучим“: Изгубивме драгоцен другар

Зоран Мајсторски е еден од починатите алпинисти кај „Бучим“: Изгубивме драгоцен другар

Во 11:43 часот, денеска две лица загинаа во рудникот „Бучим“ кај Радовиш, членови на Алипинистичкиот клуб „Плоча“ од Радовиш кои биле ангажирани за чистење на високо недостапни силоси. Во официјалната изјава на рудникот „Бучим” стои дека во работната единица флотација се случил несреќен случај, при што две лица се починати. „ Починатите лица се подизведувачи

Македонските алпинисти се простија од загинатите колеги Зоран и Драган: Мајсторски беше еден од столбовите на македонскиот алпинизам

Македонските алпинисти се простија од загинатите колеги Зоран и Драган: Мајсторски беше еден од столбовите на македонскиот алпинизам

Македонските алпинисти се простија од загинатите колеги Зоран и Драган: Мајсторски беше еден од столбовите на македонскиот алпинизам Марина Дамческа Пред 2 минути Загинатиот алпинист Зоран Мајсторски/ Фото: Фејсбук Откако полицијата потврди дека две лица загинаа во рудникот „Бучим“ кај Радовиш, членови на алпинистичкиот клуб „Плоча” од Радовиш, ангажирани

Двајца алпинисти загинаа во „Бучим“

Двајца алпинисти загинаа во „Бучим“

Embedded video for Двајца алпинисти загинаа во „Бучим“ Две лица ангажирани за чистење на виско недостапни места во рудникот Бучим го загубија животот. Се работи за членови на алпинистичкиот клуб Плоча од Радовиш кои како подизведувачи извршувале  работни задачи-чистење на високо недостапни силоси. Настанот го потврдија и од рудникот Бучим кои преку

Двајца алпинисти од Радовиш загинаа чистејќи високи силоси во рудникот Бучим

Двајца алпинисти од Радовиш загинаа чистејќи високи силоси во рудникот Бучим

Двајца радовишани, членови на Алпинистичкиот клуб „Плоча“, загинаа чистејќи високонедостапни силоси на рудникот Бучим. Веста ја потврдија и од компанијата и од МВР, од каде соопштија како настанал несреќниот случај во кој загинаа двајца алпинисти во работната единица Флотација на Бучим. Првичните информации се дека двајцата радовишани починале од задушување

Две млади лица загинаа во рудникот „Бучим“

Две млади лица загинаа во рудникот „Бучим“

Две млади лица загинаа во рудникот „Бучим“. Трагедијата се случи денес предпладне кога двајцата радовишани чистеле високо недостапни силоси, работа која ја извршувале како надворешни лица ангажирани од алпинистичкиот клуб „Плоча“, подизведувачи во рудникот. Засега е познато дека тие починале на пат кон болница, каде им подглегнале на повредите. Од

Две млади лица загинаа во рудникот „Бучим“

Две млади лица загинаа во рудникот „Бучим“

Две млади лица загинаа во рудникот „Бучим“. Трагедијата се случи денес предпладне кога двајцата радовишани чистеле високо недостапни силоси, работа која ја извршувале како надворешни лица ангажирани од алпинистичкиот клуб „Плоча“, подизведувачи во рудникот. Засега е познато дека тие починале на пат кон болница, каде им подглегнале на повредите. Од