притисни ентер »

Му дадоа отказ по телефон, а Валверде им прости 12 милиони евра!

Му дадоа отказ по телефон, а Валверде им прости 12 милиони евра!

Сега веќе екс-тренерот на Барселона, Ернесто Валверде покажа класа при разделбата со каталонскиот клуб. Иако Управата на Барса отказот му го соопшти по телефон, нешто што наиде на критика од Пеп Гвардиола и Андрес Иниеста, сепак 65-годишниот стручњак не возврати со иста мера. Наместо освета, Валверде покажа каков господин е. „Мундо Депортиво“ пишува

Му дадоа отказ по телефон, а Валверде им прости 12 милиони евра!

Му дадоа отказ по телефон, а Валверде им прости 12 милиони евра!

Сега веќе екс-тренерот на Барселона, Ернесто Валверде покажа класа при разделбата со каталонскиот клуб. Иако Управата на Барса отказот му го соопшти по телефон, нешто што наиде на критика од Пеп Гвардиола и Андрес Иниеста, сепак 65-годишниот стручњак не возврати со иста мера. Наместо освета, Валверде покажа каков господин е. „Мундо Депортиво“ пишува

Валверде е господин, на Барселона и простил неколку милиони евра

Валверде е господин, на Барселона и простил неколку милиони евра

Мундо Депортиво пренесува дека Ернесто Валверде се откажал од неколку милиони евра за разделбата со Барселона да биде пријателска и да не се развлекува со месеци. Стратегот оваа недела доби отказ по две ипол години поминати на тренерското столче на Камп Ноу. Пред да се официјализира разделбата, агентот на Ернесто Валверде имал средба со раководството

Валверде е господин, и простил на Барселона неколку милиони за разделбата да биде пријателска

Валверде е господин, и простил на Барселона неколку милиони за разделбата да биде пријателска

Мундо Депортиво пренесува дека Ернесто Валверде се откажал од неколку милиони евра за разделбата со Барселона да биде пријателска и да не се развлекува со месеци. Стратегот оваа недела доби отказ по две ипол години поминати на тренерското столче на Камп Ноу. Пред да се официјализира разделбата, агентот на Ернесто Валверде имал средба со раководството

Ернесто Валверде и прости на Барселона дел од долгот кон него

Ернесто Валверде и прости на Барселона дел од долгот кон него

Сега веќе поранешнот тренер на Барселона, Ернесто Валверде, му наложи на својот агент максимално коректно да го раскине договорот со Барселона. Тоа го искористи Барселона и му го плати поголемиот дел од обештетувањето за раскинатиот договор, но не и целата сума. Валверде сакал да остане во добри односи со клубот што го предводел 2,5 години и со кој

ФОТО: Последната фотографија на Валверде во Барселона е полна со чудна симболка

ФОТО: Последната фотографија на Валверде во Барселона е полна со чудна симболка

Ернесто Валверде е веќе минато во Барселона. Но, неговата последна фотографија, каде тој е снимен пред средбата со раководството на клубот, има неверојатна симболика. Автомобилот е со одсјај на знакот на Барселона, а фотографот што ја снимил се вика Пеп Мората. Симболично, зарем не ? Името на фотографот се совпаѓа со името на тренерот со кого Валверде