притисни ентер »

КК Гостивар се подготвува за нешто големо – Малком Армстед ново мега засилување за „бело-сините“

КК Гостивар се подготвува за нешто големо – Малком Армстед ново мега засилување за „бело-сините“

Американецот со косовски и романски пасош Малком Армстед, е најновата инвестиција на Кошаркарскиот клуб Гостивар. Триесетгодишниот плејмејкер е доста искусен играч, низ кариерата има настапувано за Орегон, Автодор Саратов, АЕК Атина, Истанбул ББ, Јесилгиресун, Нептунас, Ретимно, Бујукчекмече, Кимис, Приштина, Пеќ. Како и за словенска Крка во чиј дрес

Американец го засили КК Гостивар

Американец го засили КК Гостивар

Полуфиналистот од плеј-офот и Купот Гостивар ги засили своите редови со уште еден странец. Тоа е американскиот интернационалец Малколм Армстед кој игра на плејмејкерската позиција и е висок 183 сантиметри и доаѓа од косовскиот тим Пеќ. Претходно бил член на Приштина, Крка, Нептунас, Истанбул ББ, Бујукчекмеџе, и на грчки АЕК Атина. Со тоа Гостивар за

Американец го засили КК Гостивар

Американец го засили КК Гостивар

Полуфиналистот од плеј-офот и Купот Гостивар ги засили своите редови со уште еден странец. Тоа е американскиот интернационалец Малколм Армстед кој игра на плејмејкерската позиција и е висок 183 сантиметри и доаѓа од косовскиот тим Пеќ. Претходно бил член на Приштина, Крка, Нептунас, Истанбул ББ, Бујукчекмеџе, и на грчки АЕК Атина. Со тоа Гостивар за

Американец го засили КК Гостивар

Американец го засили КК Гостивар

Полуфиналистот од плеј-офот и Купот Гостивар ги засили своите редови со уште еден странец. Тоа е американскиот интернационалец Малколм Армстед кој игра на плејмејкерската позиција и е висок 183 сантиметри и доаѓа од косовскиот тим Пеќ. Претходно бил член на Приштина, Крка, Нептунас, Истанбул ББ, Бујукчекмеџе, и на грчки АЕК Атина. Со тоа Гостивар за

Гостивар потпиша плејмејкер со искуство во АБА лигата

Гостивар потпиша плејмејкер со искуство во АБА лигата

Кошаркарската екипа на Гостивар доби засилување во своите редови, откако за тимот потпиша Малком Армстед, кој игра на позицијата плејмејкер. Новиот организатор на играта за гостиварчани ќе внесе конкуренција и искуство во редовите на тимот, во борбата за што подобар пласман во македонското првенство. Гостивар е во самиот врв на табелата во Првата лига,

Гостивар се засилува со Американец кој пред пет години беше најдобар стрелец во АБА!

Гостивар се засилува со Американец кој пред пет години беше најдобар стрелец во АБА!

Големата амбициозност и желбата конкретно да се замеша во борбата за титулата и трофејот во Купот на Македонија, управата на Гостивар ја потврдува и со, засега неофицијалната најава, за ангажирање на уште едно американско засилување, кои би им се приклучило на сонародниците Донован Доналдсон и на Ентони Ли, кој неодамна потпиша со овој клуб. Најавите