притисни ентер »

ЗНМ ја осуди изјавата на Заев и побара тој јавно да се извини

ЗНМ ја осуди изјавата на Заев и побара тој јавно да се извини

ЗНМ ја осуди изјавата на Заев и побара тој јавно да се извини Здружението на новинарите на Македонија остро ја осуди изјавата на Премиерот Зоран Заев, во која тој кажа дека нема да дозволи некој суетен новинар да ја симне оваа влада од власт. Според соопштението на ЗНМ, ваквиот агресивен говор од страна на Претседателот на Владата може да поттикне

ЗНМ ја осудува изјавата на Заев и бара јавно извинување

ЗНМ ја осудува изјавата на Заев и бара јавно извинување

ЗНМ ја осудува изјавата на Заев и бара јавно извинување Здружението на новинарите на Македонија остро ја осудува денешната изјава на Премиерот Зоран Заев, во која тој кажа дека нема да дозволи некој суетен новинар да ја симне оваа влада од власт. Ваквиот агресивен говор кон новинарите од страна на Претседателот на Владата може да поттикне насилство

Заев: Очекувам истрагата да ги покаже сите докази за кој било во „Рекет“

Заев: Очекувам истрагата да ги покаже сите докази за кој било во „Рекет“

Премиерот Зоран Заев изјави дека нема да дозволи индивидуалци ја срушат власта, верува во темелна и брза истрага за случајот  „Рекет“, којашто ќе ги покаже доказите за, како што вели, секој случај, вклучително и за Катица Јанева, Зоран Заев и за кој било. Смета дека сега не е момент за предвремени избори  со оглед на очекувањата  за добивање датум

ЗНМ ја осуди изјавата на Заев и побара јавно извинување

ЗНМ ја осуди изјавата на Заев и побара јавно извинување

Здружението на новинарите на Македонија остро ја осудува денешната изјава на премиерот Зоран Заев, во која тој кажа дека нема да дозволи некој суетен новинар да ја симне оваа влада од власт. Ваквиот агресивен говор кон новинарите од страна на премиерот, според ЗНМ, „може да поттикне насилство кон нашите колеги, а со тоа и дополнително да се загрози

Реакцијата на новинарите кога премиерот зборува за педер (ВИДЕО)

Реакцијата на новинарите кога премиерот зборува за педер (ВИДЕО)

Премиерот Зоран Заев денеска по приемот за годишнатата од Рамковниот договор даде скандалозна изјава дека немало за дозволи неколку криминалци, еден суетен новинар и еден, како што рече, педер, да ја бутнеле Владата. -Секаде за кој ќе има докази, кој е инволвиран во зимање на пари, секој го прекрил закон. Нашата земја нема стрелање и бесење, има затвор

Шокантна, дискриминирачка, заканувачка и срамна изјава на премиерот Зоран Заев

Шокантна, дискриминирачка, заканувачка и срамна изјава на премиерот Зоран Заев

Шокиран сум од изјавата на премиерот Зоран Заев. Особено што тој со половина од “криминалците” што ги спомнува бил во директна или посредна комуникација. “Педерот” што го спомнува го крунисаа тој и неговите министри и градоначалници. Дали кога вели “еден суетен новинар” мисли на мене? Ако мисли, нека собере храброст тоа јавно да го каже. И прашувам

ЗНМ ја осудува изјавата на Заев и бара јавно извинување

ЗНМ ја осудува изјавата на Заев и бара јавно извинување

Здружението на новинарите на Македонија остро ја осудува денешната изјава на Премиерот Зоран Заев, во која тој кажа дека нема да дозволи некој суетен новинар да ја симне оваа влада од власт. Ваквиот агресивен говор кон новинарите од страна на Претседателот на Владата може да поттикне насилство кон нашите колеги, а со тоа и дополнително да се загрози

ЗНМ ја осудува изјавата на Заев и бара јавно извинување

ЗНМ ја осудува изјавата на Заев и бара јавно извинување

Здружението на новинарите на Македонија остро ја осудува денешната изјава на Премиерот Зоран Заев, во која тој кажа дека нема да дозволи некој суетен новинар да ја симне оваа влада од власт. Ваквиот агресивен говор кон новинарите од страна на Претседателот на Владата може да поттикне насилство кон нашите колеги, а со тоа и дополнително да се загрози

ЗНМ: Заев да им се извини на Геровски и на припадниците на ЛГБТИ заедницата

ЗНМ: Заев да им се извини на Геровски и на припадниците на ЛГБТИ заедницата

Здружението на новинарите на Македонија вечерва остро ја осуди денешната изјава на премиерот Зоран Заев, во која тој кажа дека нема да дозволи некој суетен новинар да ја симне оваа влада од власт. Ваквиот агресивен говор кон новинарите од страна на Претседателот на Владата може да поттикне насилство кон нашите колеги, а со тоа и дополнително да се

ЗНМ ја осудува изјавата на Заев и бара јавно извинување

ЗНМ ја осудува изјавата на Заев и бара јавно извинување

Здружението на новинарите на Македонија остро ја осудува денешната изјава на Премиерот Зоран Заев, во која тој кажа дека нема да дозволи некој суетен новинар да ја симне оваа влада од власт. Ваквиот агресивен говор кон новинарите од страна на Претседателот на Владата може да поттикне насилство кон нашите колеги, а со тоа и дополнително да се загрози

Реакцијата на новинарите кога премиерот зборува за педер (ВИДЕО)

Реакцијата на новинарите кога премиерот зборува за педер (ВИДЕО)

Премиерот Зоран Заев денеска по приемот за годишнатата од Рамковниот договор даде скандалозна изјава дека немало за дозволи неколку криминалци, еден суетен новинар и еден, како што рече, педер, да ја бутнеле Владата. -Секаде за кој ќе има докази, кој е инволвиран во зимање на пари, секој го прекрил закон. Нашата земја нема стрелање и бесење, има затвор

Шокантна, дискриминирачка, заканувачка и срамна изјава на премиерот Зоран Заев

Шокантна, дискриминирачка, заканувачка и срамна изјава на премиерот Зоран Заев

Шокиран сум од изјавата на премиерот Зоран Заев. Особено што тој со половина од “криминалците” што ги спомнува бил во директна или посредна комуникација. “Педерот” што го спомнува го крунисаа тој и неговите министри и градоначалници. Дали кога вели “еден суетен новинар” мисли на мене? Ако мисли, нека собере храброст тоа јавно да го каже. И прашувам

(Видео) Заев: Нема да дозволам педер, суетен новинар и неколку криминалци да ја урнат Владата

(Видео) Заев: Нема да дозволам педер, суетен новинар и неколку криминалци да ја урнат Владата

Премиерот Зоран Заев коментирајќи ја аферата „Рекет“ рече дека нема да дозволи некој да го инволвира него, ниту пак, како што рече „неколку криминалци, еден суетен новинар и еден педер“ да ја срушат Владата. Тој верува во транспарентен процес, а отфлра секаков вид шпекулации дека тој е вмешан во случајот каде осомничени се Бојан Јовановски познат како

Героски: Што мисли Пендаровски за изјавата на Заев?

Героски: Што мисли Пендаровски за изјавата на Заев?

Новинарот Бранко Геровски на Фејсбук напиша дека го интересира мислењето на Стево Пендаровски за изјавата на Заев. - Ме интересира мислењето на претседателот Пендаровски за изјавата на премиерот Заев за педерот и суетниот новинар, напиша тој. За потсетување, Заев денеска изјави дека нема да дозволи педер, неколку криминалци и суетен новинар да ја урнат

Героски: Што мисли Пендаровски за изјавата на Заев?

Героски: Што мисли Пендаровски за изјавата на Заев?

36 Споделувања Share Tweet Новинарот Бранко Геровски на Фејсбук напиша дека го интересира мислењето на Стево Пендаровски за изјавата на Заев. – Ме интересира мислењето на претседателот Пендаровски за изјавата на премиерот Заев за педерот и суетниот новинар, напиша тој. За потсетување, Заев денеска изјави дека нема да дозволи педер, неколку криминалци

(Видео) Заев: Нема да дозволам педер, суетен новинар и неколку криминалци да ја урнат Владата

(Видео) Заев: Нема да дозволам педер, суетен новинар и неколку криминалци да ја урнат Владата

Премиерот Зоран Заев коментирајќи ја аферата „Рекет“ рече дека нема да дозволи некој да го инволвира него, ниту пак, како што рече „неколку криминалци, еден суетен новинар и еден педер“ да ја срушат Владата. Тој верува во транспарентен процес, а отфлра секаков вид шпекулации дека тој е вмешан во случајот каде осомничени се Бојан Јовановски познат како

(Видео) Заев: Нема да дозволам педер, суетен новинар и неколку криминалци да ја урнат Владата

(Видео) Заев: Нема да дозволам педер, суетен новинар и неколку криминалци да ја урнат Владата

Премиерот Зоран Заев коментирајќи ја аферата „Рекет“ рече дека нема да дозволи некој да го инволвира него, ниту пак, како што рече „неколку криминалци, еден суетен новинар и еден педер“ да ја срушат Владата. Тој верува во транспарентен процес, а отфлра секаков вид шпекулации дека тој е вмешан во случајот каде осомничени се Бојан Јовановски познат како

ЗНМ ја осудува изјавата на Заев и бара јавно извинување

ЗНМ ја осудува изјавата на Заев и бара јавно извинување

20150330 Monday 1015 ZNM zdruzenie na novinarite na makedonija Здружението на новинарите на Македонија остро ја осудува денешната изјава на Премиерот Зоран Заев, во која тој кажа дека нема да дозволи некој суетен новинар да ја симне оваа влада од власт. Ваквиот агресивен говор кон новинарите од страна на Претседателот на Владата може да поттикне насилство

Заев: Нема да дозволам педер, суетен новинар и неколку криминалци да ја урнат Владата

Заев: Нема да дозволам педер, суетен новинар и неколку криминалци да ја урнат Владата

Премиерот Зоран Заев коментирајќи ја аферата „Рекет“ рече дека нема да дозволи некој да го инволвира него, ниту пак, како што рече „неколку криминалци, еден суетен новинар и еден педер“ да ја срушат Владата од власт. Тој верува во транспарентен процес, а отфлра секаков вид шпекулации дека тој е вмешан во случајот каде осомничени се Бојан Јовановски