притисни ентер »

Три лица повредени во сообраќајка кај Струмица

Три лица повредени во сообраќајка кај Струмица

Едно лице е потешко повредено, а две полесно во сообраќајката што се случи во 07:40 часот на регионалниот пат Струмица- Ново Село,меѓу селата Дабиле и Босилово, инфомираа од ТППЕ Струмица. Во сообраќајката учествувале три автомобили „тојота корола“, „шевролет спарк“ и „рено твинго“. Од силината на ударот еден автомобил се запалил, но пожарникарите

Три лица повредени во сообраќајка кај Струмица

Три лица повредени во сообраќајка кај Струмица

– Едно лице е потешко повредено, а две полесно во сообраќајката што се случи во 07:40 часот на регионалниот пат Струмица- Ново Село,меѓу селата Дабиле и Босилово, инфомираа од ТППЕ Струмица. Во сообраќајката учествувале три автомобили „тојота корола”, „шевролет спарк” и „рено твинго”. Од силината на ударот еден автомобил се запалил, но пожарникарите

Тројца повредени во сообраќајка кај Струмица

Тројца повредени во сообраќајка кај Струмица

Едно лице е потешко повредено, а две полесно во сообраќајката што се случи во 7.40 часот на регионалниот пат Струмица- Ново Село,меѓу селата Дабиле и Босилово, инфомираа од ТППЕ Струмица. Во сообраќајката учествувале три автомобили „тојота корола“, „шевролет спарк“ и „рено твинго“. Од силината на ударот еден автомобил се запалил, но пожарникарите успеале

Три лица повредени во сообраќајка кај Струмица

Три лица повредени во сообраќајка кај Струмица

Едно лице е потешко повредено, а две полесно во сообраќајката што се случи во 07:40 часот на регионалниот пат Струмица- Ново Село,меѓу селата Дабиле и Босилово, инфомираа од ТППЕ Струмица. Во сообраќајката учествувале три автомобили „тојота корола“, „шевролет спарк“ и „рено твинго“. Од силината на ударот еден автомобил се запалил, но пожарникарите

Три лица повредени во сообраќајка кај Струмица

Три лица повредени во сообраќајка кај Струмица

Струмица, 15 февруари 2020 (МИА) – Едно лице е потешко повредено, а две полесно во сообраќајката што се случи во 07:40 часот на регионалниот пат Струмица- Ново Село,меѓу селата Дабиле и Босилово, инфомираа од ТППЕ Струмица. Во сообраќајката учествувале три автомобили „тојота корола“, „шевролет спарк“ и „рено твинго“. Од силината на ударот еден автомобил

Три лица повредени во сообраќајка кај Струмица

Три лица повредени во сообраќајка кај Струмица

Во сообраќајката учествувале три автомобили „тојота корола“, „шевролет спарк“ и „рено твинго“. Од силината на ударот еден автомобил се запалил, но пожарникарите успеале да го извлечат повредениот од него. Едно лице е потешко повредено, а две полесно во сообраќајката што се случи во 07:40 часот на регионалниот пат Струмица- Ново Село,меѓу селата Дабиле

Тешка сообраќајка кај Струмица: Повредени три лица

Тешка сообраќајка кај Струмица: Повредени три лица

Едно лице е потешко повредено, а две полесно во сообраќајката што се случи во 07:40 часот на регионалниот пат Струмица- Ново Село,меѓу селата Дабиле и Босилово, инфомираа од ТППЕ Струмица. Во сообраќајката учествувале три автомобили „тојота корола“, „шевролет спарк“ и „рено твинго“. Од силината на ударот еден автомобил се запалил, но пожарникарите

Во судир на повеќе возила повредени три лица кај Струмица

Во судир на повеќе возила повредени три лица кај Струмица

Едно лице е потешко повредено, а две полесно во сообраќајката што се случи во 07.40 часот на регионалниот пат Струмица- Ново Село, меѓу селата Дабиле и Босилово, инфомираа од ТППЕ Струмица. Во сообраќајката учествувале три автомобили „тојота корола“, „шевролет спарк“ и „рено твинго“. Од силината на ударот еден автомобил се запалил, но пожарникарите

Три лица повредени во сообраќајка кај Струмица

Три лица повредени во сообраќајка кај Струмица

Едно лице е потешко повредено, а две полесно во сообраќајката што се случи во 07:40 часот на регионалниот пат Струмица- Ново Село,меѓу селата Дабиле и Босилово, инфомираа од ТППЕ Струмица. Струмица, 15 февруари 2020 (МИА) – Едно лице е потешко повредено, а две полесно во сообраќајката што се случи во 07:40 часот на регионалниот пат Струмица- Ново Село,меѓу

Сообраќајна несреќа во СТРУМИЧКО – ЕДНО лице ТЕШКО ПОВРЕДЕНО!

Сообраќајна несреќа во СТРУМИЧКО – ЕДНО лице ТЕШКО ПОВРЕДЕНО!

Денес (сабота) 15.02.2020 година, во 07.40 часот на регионалниот пат Струмица – Ново Село (помеѓу селата Дабиле и Босилово) , ТППЕ Струмица со 1ПП возило и 5 пожарникари интервенираше на сообраќајна несреќа помеѓу три патнички моторни возила. 1 лице е потешко, а 2 се полесно повредени. Користени се линија со вода и специјален хидрауличен алат. Благодарение

Три лица повредени во сообраќајка кај Струмица

Три лица повредени во сообраќајка кај Струмица

– Едно лице е потешко повредено, а две полесно во сообраќајката што се случи во 07:40 часот на регионалниот пат Струмица- Ново Село,меѓу селата Дабиле и Босилово, инфомираа од ТППЕ Струмица. Во сообраќајката учествувале три автомобили „тојота корола“, „шевролет спарк“ и „рено твинго“. Од силината на ударот еден автомобил се запалил, но пожарникарите

Судир помеѓу три возила, интервенираа и пожарникарите, три лица повредени

Судир помеѓу три возила, интервенираа и пожарникарите, три лица повредени

Утрово околу 07:30 часот на регионалниот пат Струмица – Граничен премин „Ново Село“, помеѓу селата Дабиле и Босилово се случила сообраќајна незгода помеѓу три автомобили, „Тојота Корола“, „Шевролет Спарк“ и „Рено Твинго“. Од силината на ударот еден од автомобилите се запалил, во кој бил заробен и возачот со тешки телесни…

Сообраќајна несреќа помеѓу три возила на патот Струмица Ново Село

Сообраќајна несреќа помеѓу три возила на патот Струмица Ново Село

Денес (сабота) 15.02.2020 година, во 07.50 часот на регионалниот пат Струмица – Ново Село (помеѓу селата Дабиле и Босилово) , ТППЕ Струмица со 1ПП возило и 5 пожарникари интервенираше на сообраќајна несреќа помеѓу три патнички моторни возила. Едно лице е потешко, а 2 се полесно повредени. Благодарение на брзата интервенција изгаснат е едниот автомобилот

Се обидел да криумчари 57 мигранти – Притворено лице од струмичко

Се обидел да криумчари 57 мигранти – Притворено лице од струмичко

На 12.02.2020 околу 19.30 часот кај с.Куклиш, струмичко, во координација на Регионалните центри за гранични работи Југ и Исток, од слобода било лишено 43-годишно лице од с.Дорломбос, затоа што при преглед во товарно моторно возило „форд“ со скопски регистарски ознаки, кое тој го управувал, биле пронајдени 53 мигранти (37 од Авганистан, 12 од Пакистан,

Се запали полициски „Ланд Ровер” на граничниот премин „Ново Село”

Се запали полициски „Ланд Ровер” на граничниот премин „Ново Село”

На 11.02.2020 во 15.25 часот на Граничен премин „Ново Село“ било забележано дека излегува чад под хаубата на паркирано патничко возило „ланд ровер“, сопственост на МВР. Полициски службеници го изгасиле пожарот, а бил извршен и увид. Засега не се објавени причините поради кои дошло до палење на возилото. ⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии