Торта со желе коцки и готови кори (без печење)

Превкусни коцки со желе на Дониа! 1. Слатката павлака ја матиме со миксер додека стане прилично цврста. Го додаваме маскарпонето лажица по лажица и повторно матиме. 2. Желе бонбоните ги сецкама на коцки. 3. Во павлаката ги додаваме желе бонбоните и една лажица рум. 4. Филот го нанесуваме врз првата кора за торта па потоа нежно ја ставаме втората кора