притисни ентер »

Савичевиќ: Црвена звезда фрли „атомска бомба“ на црногорскиот фудбал

Савичевиќ: Црвена звезда фрли „атомска бомба“ на црногорскиот фудбал

Претседателот на Црногорскиот фудбалски сојуз и во исто време легенда на Црвена звезда, Дејан Савичевиќ во интервју за Црногорската ТВ го обвини претседателот на Зведа, Звездан Терзиќ дека ги уценувал фудбалерите на неговата земја по контроверзните случки пред мечот со Косово. Пред мечот, кој заврши 1:1, селекторот Љубиша Тумбаковиќ и фудбалерите на

Савичевиќ: Црвена звезда фрли „атомска бомба“ на црногорскиот фудбал

Савичевиќ: Црвена звезда фрли „атомска бомба“ на црногорскиот фудбал

Претседателот на Црногорскиот фудбалски сојуз и во исто време легенда на Црвена звезда, Дејан Савичевиќ во интервју за Црногорската ТВ го обвини претседателот на Зведа, Звездан Терзиќ дека ги уценувал фудбалерите на неговата земја по контроверзните случки пред мечот со Косово. Пред мечот, кој заврши 1:1, селекторот Љубиша Тумбаковиќ и фудбалерите на

Фрчат обвинувања помеѓу легенди на Црвена Звезда

Фрчат обвинувања помеѓу легенди на Црвена Звезда

Легендите на „црвено-белите“, Дејан Савичевиќ и Звездан Терзиќ влегоа во вербална војна. Легендата на Црвена Звезда, Дејан Савичевиќ го обвини директорот на „црвено-белите“, Звездан Терзиќ дека е главен виновник за тоа што Црна Гора остана без селектор. Љубиша Тумбаковиќ непосредно пред да се одигра натпреварот помеѓу Црна Гора и Косово во квалификациите

Савичевиќ: Терзиќ фрли атомска бомба врз фудбалот во Црна Гора

Савичевиќ: Терзиќ фрли атомска бомба врз фудбалот во Црна Гора

Скандалот што се случи во црногорската репрезентација пред дуелот со Косово во евроквалификациите предизвика многу реакции низ медиумите. Тогашниот селектор на Црна Гора, Љубиша Тумбаковиќ одби да ја води репрезентацијата на дуелот со Косово, а истото го направија уште двајца фудбалери, кои се дел од Црвена Звезда. Претседателот на Црногорскиот фудбалски

Савиќевиќ: Терзиќ и Звезда фрлија атомска бомба на црногорскиот фудбал

Савиќевиќ: Терзиќ и Звезда фрлија атомска бомба на црногорскиот фудбал

Црногорската фудбалска репрезентација непланирано остана без селектор, откако Љубиша Тумбаковиќ реши да го бојкотира квалификацискиот натпревар против Србија и тоа поради притисоците кои му ги направија дел од фановите и јавноста во неговата татковина. Во пакет со Тумбаковиќ, бојкотираа и двајца фудбалери кои играат за Црвена Звезда, а тоа е и доволна