притисни ентер »

Во Србија најголем раст на заразени – 81 СЛУЧАИ ЗА 24 ЧАСА, вкупно заразени се 384 ЛИЦА

Во Србија најголем раст на заразени – 81 СЛУЧАИ ЗА 24 ЧАСА, вкупно заразени се 384 ЛИЦА

Во Србија во изминативе 24 часа, од 245 новотестирани, позитивни на коронавирусот било 81 лице, со што вкупниот број на заразени се зголеми на 384 лица, изјави на денешната владина прес конференција епидемиологот Предраг Кон, што преставува најголем број на потврдени случаи досега. Кон соопшти дека во последните 12 часа хоспитализирани се 203 заболени,

Во Србија најголем раст на заразени – 81 СЛУЧАИ ЗА 24 ЧАСА, вкупно заразени се 384 ЛИЦА

Во Србија најголем раст на заразени – 81 СЛУЧАИ ЗА 24 ЧАСА, вкупно заразени се 384 ЛИЦА

Во Србија во изминативе 24 часа, од 245 новотестирани, позитивни на коронавирусот било 81 лице, со што вкупниот број на заразени се зголеми на 384 лица, изјави на денешната владина прес конференција епидемиологот Предраг Кон, што преставува најголем број на потврдени случаи досега. Кон соопшти дека во последните 12 часа хоспитализирани се 203 заболени,

СРБИЈА ИМА СКОРО 400 ЗАРАЗЕНИ: За Вучиќ ова е најтешкиот ден

СРБИЈА ИМА СКОРО 400 ЗАРАЗЕНИ: За Вучиќ ова е најтешкиот ден

Расте бројот на заразени од коронавирусот во Србија. Во Србија во изминативе 24 часа, од 245 новотестирани, позитивни на коронавирусот било 81 лице, со што вкупниот број на заразени се зголеми на 384. „Денес е далеку најтежок ден“, рече српскиот претседател Александар Вучиќ. Тој рече дека за десетина дена ќе се тестираат околу 3000 луѓе дневно, поради

Во Србија најголем раст на заразени – 81 случаи, вкупно заразени се 384 лица

Во Србија најголем раст на заразени – 81 случаи, вкупно заразени се 384 лица

Во Србија во изминативе 24 часа, од 245 новотестирани, позитивни на коронавирусот било 81 лице, со што вкупниот број на заразени се зголеми на 384 лица, изјави на денешната владина прес конференција епидемиологот Предраг Кон, што преставува најголем број на потврдени случаи досега. Кон соопшти дека во последните 12 часа хоспитализирани се 203 заболени,

Во Србија најголем раст на заразени

Во Србија најголем раст на заразени

Во Србија во изминативе 24 часа, од 245 новотестирани, позитивни на коронавирусот било 81 лице, со што вкупниот број на заразени се зголеми на 384 лица, изјави на денешната владина прес конференција епидемиологот Предраг Кон, што преставува најголем број на потврдени случаи досега. Кон соопшти дека во последните 12 часа хоспитализирани се 203 заболени,

Вучиќ: Болниците се полнат, ќе има повеќе жртви бидејќи се повеќе луѓе се на респиратор

Вучиќ: Болниците се полнат, ќе има повеќе жртви бидејќи се повеќе луѓе се на респиратор

Расте бројот на заразени од корона вирусот во Србија. Од 245 новотестирани, позитивни на корона вирусот било 81 лице, со што вкупниот број на заразени се зголеми на 384. Денеска е далеку најтежок ден – изјави српскиот претседател, Александар Вучиќ. Тој најави дека за десетина дена ќе се тестираат околу 3.000 луѓе дневно, поради што ќе се зголеми бројот

Во Србија најголем раст на заразени – 81 случаи, вкупно заразени се 384 лица

Во Србија најголем раст на заразени – 81 случаи, вкупно заразени се 384 лица

Во Србија најголем раст на заразени – 81 случаи, вкупно заразени се 384 лица Во Србија во изминативе 24 часа, од 245 новотестирани, позитивни на коронавирусот било 81 лице, со што вкупниот број на заразени се зголеми на 384 лица, изјави на денешната владина прес конференција епидемиологот Предраг Кон, што преставува најголем број на потврдени случаи

81 нови случаи на коронавирус во Србија

81 нови случаи на коронавирус во Србија

Во таа земја сега се вкупно регистрирани 384 случаи. Најмногу заразени има во Белград- 158 а од последиците на коронавирусот досега починале четири лица.

Вучиќ: Денеска очекуваме драматичен скок на заразени, Белград најголемо жариште на Ковид-19

Вучиќ: Денеска очекуваме драматичен скок на заразени, Белград најголемо жариште на Ковид-19

Српскиот претседател Александар Вучиќ говорејќи за ширењето на коронавирусот, изјави дека очекува од денеска да почне да се зголемува бројот на заразени лица, меѓу другото и затоа што со новата стратегија ќе се зголеми бројот на тестирани лица. Како што јави дописникот на МИА од Белград, Вучиќ додаде дека за десетина дена, бројот на тестирани може

Вучиќ: Денеска очекуваме драматичен скок на заразени, Белград најголемо жариште на Ковид-19

Вучиќ: Денеска очекуваме драматичен скок на заразени, Белград најголемо жариште на Ковид-19

Српскиот претседател Александар Вучиќ говорејќи за ширењето на коронавирусот, изјави дека очекува од денеска да почне да се зголемува бројот на заразени лица, меѓу другото и затоа што со новата стратегија ќе се зголеми бројот на тестирани лица. Вучиќ додаде дека за десетина дена, бројот на тестирани може да се очекува да биде 3.000, но оти ова е најдобриот

Нови 81 заразени, вкупно 384 позитивни на коронавирус во Србија

Нови 81 заразени, вкупно 384 позитивни на коронавирус во Србија

Во Србија во изминативе 24 часа, од 245 новотестирани, позитивни на коронавирусот било 81 лице, со што вкупниот број на заразени се зголеми на 384 лица, изјави на денешната владина прес конференција епидемиологот Предраг Кон, што преставува најголем број на потврдени случаи досега. Кон соопшти дека во последните 12 часа хоспитализирани се 203 заболени,

За 24 часа во Србија регистрирани 81 новозаболени од корона вирусот

За 24 часа во Србија регистрирани 81 новозаболени од корона вирусот

Во Србија во изминативе 24 часа, од 245 новотестирани, позитивни на корона вирусот биле 81 граѓанин, со што вкупниот број на заразени се зголеми на 384 лица, изјави на денешната владина прес конференција епидемиологот Предраг Кон, што преставува најголем број на потврдени случаи досега. Кон соопшти дека во последните 12 часа хоспитализирани се 203

Во Србија најголем раст на заразени – 81 случаи, вкупно заразени се 384 лица

Во Србија најголем раст на заразени – 81 случаи, вкупно заразени се 384 лица

Во Србија во изминативе 24 часа, од 245 новотестирани, позитивни на коронавирусот било 81 лице, со што вкупниот број на заразени се зголеми на 384 лица, изјави на денешната владина прес конференција епидемиологот Предраг Кон, што преставува најголем број на потврдени случаи досега. Кон соопшти дека во последните 12 часа хоспитализирани се 203 заболени,

Вучиќ: Денеска очекуваме драматичен скок на заразени, Белград најголемо жариште на Ковид-19

Вучиќ: Денеска очекуваме драматичен скок на заразени, Белград најголемо жариште на Ковид-19

Вучиќ: Денеска очекуваме драматичен скок на заразени, Белград најголемо жариште на Ковид-19 Српскиот претседател Александар Вучиќ говорејќи за ширењето на коронавирусот, изјави дека очекува од денеска да почне да се зголемува бројот на заразени лица, меѓу другото и затоа што со новата стратегија ќе се зголеми бројот на тестирани лица. Како што јави

Нови 81 случаи со корона вирус во Србија

Нови 81 случаи со корона вирус во Србија

Според последните податоци во Србија забележан е нов 81 случај на заболени од корона вирус, беше речено на прес-конференцијата во 15 часот. Во Србија до сега регистрирани се 384 случаи, а најмногу заразени има во Белград, 158, пренесе Б92.

Вучиќ: Денеска очекуваме драматичен скок на заразени

Вучиќ: Денеска очекуваме драматичен скок на заразени

Српскиот претседател Александар Вучиќ говорејќи за ширењето на коронавирусот, изјави дека очекува од денеска да почне да се зголемува бројот на заразени лица, меѓу другото и затоа што со новата стратегија ќе се зголеми бројот на тестирани лица. Како што јави дописникот на МИА од Белград, Вучиќ додаде дека за десетина дена, бројот на тестирани може