притисни ентер »

Трета жртва на Ковид 19 и 29 нови случаи на заболени

Трета жртва на Ковид 19 и 29 нови случаи на заболени

Трета жртва на Ковид 19 и 29 нови случаи на заболени Пациентката од Дебар која подолго време беше на респираторна машина попладнево починала на Инфективната клиника. И покрај сите напори на докторите и медицинскиот персонал 66 годишната жена која имала хронични проблеми со висок притисок е третата жертва од опасниот вирус. Расте бројот и на новозааразени

Трета жртва од коронавирусот, експрименталната терапија почна да се применува на пациенти

Трета жртва од коронавирусот, експрименталната терапија почна да се применува на пациенти

Следно Петмина доктори од Кожната клиника се тестирани позитивни на вирусот, шеснаесет дена по нивната изолација. Вкупниот број на заболени се искачи на 177 лица. Регистрирани случаи во две нови средини - градовите Прилеп и Велес СКОПЈЕ - Жена од Дебар е третата жртва на коронавирусот во Северна Македонија. И поркај лекарските напори т попична поплднево

ДОБРИ ВЕСТИ: Тројца пациенти кои се лекуваа од КОВИД-19 подготвени да си одат дома!

ДОБРИ ВЕСТИ: Тројца пациенти кои се лекуваа од КОВИД-19 подготвени да си одат дома!

На Инфективна клиника се направени тестови на четворица на пациени кои пододлго време се лекуваат таму и тие тестови се негативни. Од тие четворица, тројца се во значајна добра состојба и ќе биде земен уште еден тест утре и доколку и тој тест е негативен тројцата пациенти ќе бидат спремни да се упатат на домашно лекување, рече министерот за здравство

ДОБРИ ВЕСТИ: Тројца пациенти кои се лекуваа од КОВИД-19 подготвени да си одат дома!

ДОБРИ ВЕСТИ: Тројца пациенти кои се лекуваа од КОВИД-19 подготвени да си одат дома!

На Инфективна клиника се направени тестови на четворица на пациени кои пододлго време се лекуваат таму и тие тестови се негативни. Од тие четворица, тројца се во значајна добра состојба и ќе биде земен уште еден тест утре и доколку и тој тест е негативен тројцата пациенти ќе бидат спремни да се упатат на домашно лекување, рече министерот за здравство

Петмина заразени од директорката на Клиниката за кожни болести

Петмина заразени од директорката на Клиниката за кожни болести

Пет лица од контактите на директорката на Клиниката за дерматологија, Нина Цаца Биљановска, се позитивни на коронавирусот, покажале тестовите направени во Институтот за јавно здравје. Министерот Венко Филипче рече дека тие немале симтоми, и сите се колеги, здравствени работници кои биле во домашна изолација 16 дена. „Од тестирани 30 лица кои контактирале

Филипче: Пет лица од Клиниката за кожни болести се позитивни на коронавирус

Филипче: Пет лица од Клиниката за кожни болести се позитивни на коронавирус

Пет од 29-те нови регистрирани случаи позитивни на коронавирусот се лица поврзани со заболената поранешна директорка на Клиника за кожни болести. Тие се асимтоматски, без симптоми на заболување, но нивните тестови за коронавирусот се позитивни. Лицата биле и ќе останат во домашна изолација, и ќе бидат во контакт со лекари од Инфективната клиника. Како

Сите заразени од Кожно се со лесна клиничка слика

Сите заразени од Кожно се со лесна клиничка слика

Петмина вработтени на Клиниката за кожни болести се заразени со коронавирус. Нивната клиничка слика е лесна и засега тие се на домашното лекување, изјави министерот за здравство Венко Филипче на редовната прес-конфренција на која информираше дека денеска почина 66-годишна жена од Дебар од ковид-19. Таа е трета жртва на коронавирусот во Македонија.

Трета жртва од коронавирусот во Македонија, 29 новозаболени

Трета жртва од коронавирусот во Македонија, 29 новозаболени

Во последното деноноќие регистирани се 29 нови случаи, со што бројката на дијагностицирани пациенти од коронавирусот се искачи на 177 луѓе, од кои еден излекуван и 3-ца починати. Откриени се и првите пациенти во Прилеп и во Велес. Најмногу регистирани има во Скопје, нови 20, а вкупно 108 лица. По шестнаесет дена регистирани се и првите заболени од

Сите заразени од Кожно се со лесна клиничка слика

Сите заразени од Кожно се со лесна клиничка слика

Петмина вработтени на Клиниката за кожни болести се заразени со коронавирус. Нивната клиничка слика е лесна и засега тие се на домашното лекување, изјави министерот за здравство Венко Филипче на редовната прес-конфренција на која информираше дека денеска почина 66-годишна жена од Дебар од ковид-19. Таа е трета жртва на коронавирусот во Македонија.

Детали за третата жртва од КОРОНА вирусот во земјава

Детали за третата жртва од КОРОНА вирусот во земјава

На Клиниката за инфективни болести денеска починала 66-годишната пациентка од Дебар заболена од коронавирусот, која подолго време беше на респираторна машина. - Денеска имаме уште една почината пациентка заболена од коронавирусот, пациенктка која подолго време беше на респираторна машина. Пациентката беше од Дебар и таа и покрај сите напори на лекарите,

Директорката на Клиниката за дерматологија заразила петмина колеги од тестирани 30

Директорката на Клиниката за дерматологија заразила петмина колеги од тестирани 30

Пет лица од контактите на директорката на Клиниката за дерматологија се позитивни на коронавирусот, покажале тестовите направени во Институтот за јавно здравје. Министерот Венко Филипче рече дека тие немале симтоми, и сите се колеги, здравствени работници кои биле во домашна изолација 16 дена. „Од тестирани 30 лица кои контактирале со директорката

Детали за третата жртва од КОРОНА вирусот во земјава

Детали за третата жртва од КОРОНА вирусот во земјава

На Клиниката за инфективни болести денеска починала 66-годишната пациентка од Дебар заболена од коронавирусот, која подолго време беше на респираторна машина. - Денеска имаме уште една почината пациентка заболена од коронавирусот, пациенктка која подолго време беше на респираторна машина. Пациентката беше од Дебар и таа и покрај сите напори на лекарите,

Почина жената од Дебар заболена од коронавирус, досега три жртви

Почина жената од Дебар заболена од коронавирус, досега три жртви

Министерот за здравство, Венко Филипче, соопшти дека денеска починала пациентката од Дебар која заедно со нејзиниот сопруг заболе од коронаврусот. Нејзината состојба беше подолго време влошена. „Денеска имаме уште една почуината пациентка заболена од коронавирусот. Тоа е пациентката која беше подолго време на респираторна машина. Беше на 66 возрасна

Трета жртва од коронавирусот во земјава – почина жената од Дебар којашто беше на респиратор

Трета жртва од коронавирусот во земјава – почина жената од Дебар којашто беше на респиратор

Министерот за здравство, Венко Филипче, соопшти дека денеска починала пациентката од Дебар која заедно со нејзиниот сопруг заболе од коронаврусот. Нејзината состојба беше подолго време влошена. „Денеска имаме уште една почината пациентка заболена од коронавирусот. Тоа е пациентката која беше подолго време на респираторна машина. Беше на 66 возрасна

УШТЕ ЕДЕН СМРТЕН СЛУЧАЈ ОД КОРОНА: Почина пациентката од Дебар

УШТЕ ЕДЕН СМРТЕН СЛУЧАЈ ОД КОРОНА: Почина пациентката од Дебар

„И покрај сите напори и интензивната терапија, за жал, пациентката од Дебар, која подолго време беше на лекување почина пред неколку часа. Пациентката беше на 66-годишна возраст и на хронична терапија за хипертензија“, истакна министерот Филипче на денешната редовна прес-конференција. Денес има нови 29 дијагностицирани случаи, од кои најмногу се во

Филипче: Пет лица од Клиниката за кожни болести се позитивни на коронавирус

Филипче: Пет лица од Клиниката за кожни болести се позитивни на коронавирус

Тие се асимтоматски, без симптоми на заболување, но нивните тестови за коронавирусот се позитивни. Лицата биле и ќе останат во домашна изолација, и ќе бидат во контакт со лекари од Инфективната клиника. Како што појасни министерот за здравство Венко Филипче, од вкупниот број лица поврзани со директорката, кои се во самоизолација, тестирани биле триесеттина,

УШТЕ ЕДЕН СМРТЕН СЛУЧАЈ ОД КОРОНА: Почина пациентката од Дебар

УШТЕ ЕДЕН СМРТЕН СЛУЧАЈ ОД КОРОНА: Почина пациентката од Дебар

„И покрај сите напори и интензивната терапија, за жал, пациентката од Дебар, која подолго време беше на лекување почина пред неколку часа. Пациентката беше на 66-годишна возраст и на хронична терапија за хипертензија“, истакна министерот Филипче на денешната редовна прес-конференција. Денес има нови 29 дијагностицирани случаи, од кои најмногу се во

Филипче: Уште една почината пациентка заболена од коронавирусот, трета жртва во Македонија (ВИДЕО)

Филипче: Уште една почината пациентка заболена од коронавирусот, трета жртва во Македонија (ВИДЕО)

Почина уште една пациента заболена од коронавирус.Пациентката била подолго време на респираторна машина. Се работи за 66 годишна жена  од Дебар. ​-Денеска имаме уште една почината пациентка заболена од коронавирусот, пациенктка која подолго време беше на респираторна машина. Пациентката беше од Дебар и таа и покрај сите напори на лекарите, медицинските