притисни ентер »

Мираковски: Само што започнавме со засилувањата, ќе бидеме многу посилни

Мираковски: Само што започнавме со засилувањата, ќе бидеме многу посилни

Крајот на минатата година остави наталожени проблеми за најтрофејниот македонски кошаркарски клуб, Работнички. Затоа од клубот од Центар веднаш се фатија за работа, доведоа неколку освежувања, а во планот на управниот одбор се и дополнителни засилувања. Тренерот Димитар Мираковски верува дека вистинскиот лик на неговиот тим, љубителите на кошарката

Мираковски најавува подобри времиња: Работнички допрва ќе се засилува и тоа – квалитетно!

Мираковски најавува подобри времиња: Работнички допрва ќе се засилува и тоа – квалитетно!

Најтрофејниот кошаркарски колектив кај нас, екипата на Работнички, сезонава игра во променлива форма, поради што првиот дел од сезоната го заврши дури како петтопласиран со скор 7-4, односно со две победи помалку зад лидерот на табелата, МЗТ Скопје. Тоа е главната причина поради која центарци за време на паузата направија одредени промени, меѓу кои

Мираковски најавува подобри времиња: Работнички допрва ќе се засилува и тоа – квалитетно!

Мираковски најавува подобри времиња: Работнички допрва ќе се засилува и тоа – квалитетно!

Мираковски најавува подобри времиња: Работнички допрва ќе се засилува и тоа – квалитетно! Најтрофејниот кошаркарски колектив кај нас, екипата на Работнички, сезонава игра во променлива форма, поради што првиот дел од сезоната го заврши дури како петтопласиран со скор 7-4, односно со две победи помалку зад лидерот на табелата, МЗТ Скопје. Тоа е главната

Мираковски најавува подобри времиња: Работнички допрва ќе се засилува и Тоа – квалитетно!

Мираковски најавува подобри времиња: Работнички допрва ќе се засилува и Тоа – квалитетно!

Најтрофејниот кошаркарски колектив кај нас, екипата на Работнички, сезонава игра во променлива форма, поради што првиот дел од сезоната го заврши дури како петтопласиран со скор 7-4, односно со две победи помалку зад лидерот на табелата, МЗТ Скопје. Тоа е главната причина поради која центарци за време на паузата направија одредени промени, меѓу кои

ЈАКИМОВСКИ: Сонувам настап на Еуробаскет со сениорската селекција!

ЈАКИМОВСКИ: Сонувам настап на Еуробаскет со сениорската селекција!

Последните 4-5 години, од последниот настап на едно Европско првенство, беа буквално трогателни за македонската репрезентативна кошарка. А-селекцијата го допре дното, играше прет-претквалификации за ЕП, губеше од третокласни ривали кои во некои подобри времиња сме ги газеле на шега, а никој не можеше да каже кога ќе излеземе од живата кал. FIBA Светлото