Лина Ѓорческа по „денот на жената“ ќе тргне во Индија

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа продолжува со настапите на ИТФ-фјучрс турнирите и се пријави да биде дел од турнирот во Пуна, Индија. Од сите досегашни учеснички, Ѓорческа на турнирот е седма носителка според ранкингот. Македонката е сместена директно во главната фаза, а има најдобар ИТФ-ранкинг од сите учеснички. Главната фаза на турнирот