притисни ентер »

Судот одреди притвор за сопственикот на „Дурмо-турс” и возачот на автобусот

Судот одреди притвор за сопственикот на „Дурмо-турс” и возачот на автобусот

Судот им одреди мерка притвор на возачот на автобусот на „Дурмо Турс“, како и на сопственикот и раководителот на компанијата, за автобуската несреќа на автопатот Скопје – Тетово кај Ласкарци, во која животот го загубија 15 патници. За уште три лица се прифатени мерки за претпазливост. „Постапувајќи по предлог на Основното јавно обвинителство за определување

Судот одреди притвор за сопственикот на „Дурмо-турс” и возачот на автобусот

Судот одреди притвор за сопственикот на „Дурмо-турс” и возачот на автобусот

Судот им одреди мерка притвор на возачот на автобусот на „Дурмо Турс“, како и на сопственикот и раководителот на компанијата, за автобуската несреќа на автопатот Скопје – Тетово кај Ласкарци, во која животот го загубија 15 патници. За уште три лица се прифатени мерки за претпазливост. „Постапувајќи по предлог на Основното јавно обвинителство за определување

Судот одреди притвор за сопственикот на „Дурмо-турс” и возачот на автобусот

Судот одреди притвор за сопственикот на „Дурмо-турс” и возачот на автобусот

Судот им одреди мерка притвор на возачот на автобусот на „Дурмо Турс“, како и на сопственикот и раководителот на компанијата, за автобуската несреќа на автопатот Скопје – Тетово кај Ласкарци, во која животот го загубија 15 патници. За уште три лица се прифатени мерки за претпазливост. „Постапувајќи по предлог на Основното јавно обвинителство за определување

Судот одреди притвор за сопственикот на “Дурмо-турс” и возачот

Судот одреди притвор за сопственикот на “Дурмо-турс” и возачот

Постапувајќи по предлог на Основното јавно обвинителство за определување мерка притвор за шест лица и мерки за претпазливост за едно лице, кои беа спроведени во судот, судија на претходна постапка по произнесување на лицата како и ценење на фактите и доказите приложени во предлогот , донесе решенија за 30 дневен притвор за три лица, меѓу кои за сопственикот

Притвор за сопственикот и за раководителот на „Дурмо турс“

Притвор за сопственикот и за раководителот на „Дурмо турс“

Судија на претходна постапка вечерва му одреди притвор на сопственикот на „Дурмо турс“, како првоосомничен за автобуската несреќа кај Ласкарци. Како што информираат од Кривичниот суд, притвор доби и раководителот на фирмата кој е второосомничен, додека на третоосомничениот, едно од лицата одговорни за технички преглед, му е одредена мерка куќен притвор

Притвор и за возачот на автобусот кој возел побрзо од дозволеното при што загинаа 15 патници кај Ласкарци

Притвор и за возачот на автобусот кој возел побрзо од дозволеното при што загинаа 15 патници кај Ласкарци

Судија на претходна постапка му одреди притвор и на возачот на автобусот кој се преврте кај селото Ласкарци на автопатот Скопје-Тетово на 13 февруари, при што загинаа 15 патници, а една патничка уште се бори за живот. Пред тод судијта му одреди мерка притвор и на сопственикот на компанијата „Дурмо турс“ кој е првоосомничен во истрагата на Основното

Одреден притвор и за возачот на автобусот на „Дурмо турс"

Одреден притвор и за возачот на автобусот на „Дурмо турс"

Судот му одреди притвор и на возачот на автобусот на „Дурмо Турс" за автобуската несреќа на автопатот Скопје-Тетово кај Ласкарци, во која загинаа 15 патници. Претходно мерка притвор им беше одредена и на сопственикот и  раководителот на компанијата. За уште три лица се прифатени мерки за претпазливост. „Постапувајќи по предлог на ОЈО Скопје за определување

Притвор и за возачот на автобусот на „Дурмо Турс“

Притвор и за возачот на автобусот на „Дурмо Турс“

Притвор и за возачот на автобусот на „Дурмо Турс“ Судот му одреди притвор и на возачот на автобусот на „Дурмо Турс“ за автобуската несреќа на автопатот Скопје-Тетово кај Ласкарци, во која загинаа 15 патници. Претходно мерка притвор им беше одредена и на сопственикот и на раководителот на компанијата. За уште три лица се прифатени мерки за претпазливост,

Притвор за сопственикот и за раководителот на „Дурмо турс“

Притвор за сопственикот и за раководителот на „Дурмо турс“

Судија на претходна постапка вечерва му одреди притвор на сопственикот на „Дурмо турс“, како првоосомничен за автобуската несреќа кај Ласкарци. Како што информираат од Кривичниот суд, притвор доби и раководителот на фирмата кој е второосомничен, додека на третоосомничениот, едно од лицата одговорни за технички преглед, му е одредена мерка куќен притвор

Определен 30 дневен притвор за газдата, возачот на автобусот и раководителот и куќен притвор за две лица

Определен 30 дневен притвор за газдата, возачот на автобусот и раководителот и куќен притвор за две лица

За трагичната автобуска несреќа, судија на претходна постапка им определи притвор од 30 дена на сопственикот на Дурмо Турс, раководителот и возачот на автобусот. Двајца вработени во фирмата за технички преглед добија мерка куќен притвор, додека за две други осомничени лица се одредени мерки на претпазливост. „Постапувајќи по предлог на Основното јавно

И возачот на автобусот на „Дурмо Турс“ заврши во притвор

И возачот на автобусот на „Дурмо Турс“ заврши во притвор

Судот му одреди притвор и на возачот на автобусот на „Дурмо Турс“ за автобуската несреќа на автопатот Скопје-Тетово кај Ласкарци, во која загинаа 15 патници. Претходно мерка притвор им беше одредена и на сопственикот и на раководителот на компанијата. За уште три лица се прифатени мерки за претпазливост. – Постапувајќи по предлог на Основното јавно

Притвор и за возачот на автобусот во кој загинаа 15 патници

Притвор и за возачот на автобусот во кој загинаа 15 патници

Судот му одреди притвор и на возачот на автобусот на „Дурмо Турс“ за автобуската несреќа на автопатот Скопје – Тетово кај Ласкарци, во која загинаа 15 патници. Претходно мерка притвор им беше одредена и на сопственикот и на раководителот на компанијата. За уште три лица се прифатени мерки за претпазливост. -Постапувајќи по предлог на ОЈО Скопје за

Притвор и за возачот на автобусот кај Ласкарци

Притвор и за возачот на автобусот кај Ласкарци

Судот му одреди притвор и на возачот на автобусот на „Дурмо Турс“ за автобуската несреќа на автопатот Скопје-Тетово кај Ласкарци, во која загинаа 15 патници. Претходно мерка притвор им беше одредена и на сопственикот и на раководителот на компанијата. За уште три лица се прифатени мерки за претпазливост, објави 1тв . -Постапувајќи по предлог на Основното

Притвор за сопственикот и за раководителот на „Дурмо турс“

Притвор за сопственикот и за раководителот на „Дурмо турс“

Скопје, 14 март 2019 (МИА) – Судија на претходна постапка вечерва му одреди притвор на сопственикот на „Дурмо турс“, како првоосомничен за автобуската несреќа кај Ласкарци. Како што информираат од Кривичниот суд, притвор доби и раководителот на фирмата кој е второосомничен, додека на третоосомничениот, едно од лицата одговорни за технички преглед,

Притвор за сопственикот и за раководителот на „Дурмо турс“

Притвор за сопственикот и за раководителот на „Дурмо турс“

Фото: Игор Бансколиев Судија на претходна постапка вечерва му одреди притвор на сопственикот на „Дурмо турс“, како првоосомничен за автобуската несреќа кај Ласкарци. Како што информираат од Кривичниот суд, притвор доби и раководителот на фирмата кој е второосомничен, додека на третоосомничениот, едно од лицата одговорни за технички преглед, му е одредена

Судот одреди притвор за сопственикот и за раководителот на „Дурмо турс“

Судот одреди притвор за сопственикот и за раководителот на „Дурмо турс“

Судија на претходна постапка вечерва му одреди притвор на сопственикот на „Дурмо турс", како првоосомничен за автобуската несреќа кај Ласкарци. Како што информираат од Кривичниот суд, притвор доби и раководителот на фирмата кој е второосомничен, додека на третоосомничениот, едно од лицата одговорни за технички преглед, му е одредена мерка куќен притвор

Притвор за газдата на Дурмо турс за несреќата кај Ласкарци

Притвор за газдата на Дурмо турс за несреќата кај Ласкарци

Сопственикот на Дурмо турс оди во притвор за автобуската несреќа кај Ласкарци во која загинаа 15 луѓе, одреди судот. Притвор му е одреден и на второосомничениот во овој случај, кој е раководите на фирмата, а третоосомничениот добил домашен притвор. За еден од осомничените има мерки за претпазливост, а за уште тројца се уште трае распитот Претходно

„Паднаа“ притвори за трагедијата кај Ласкарци

„Паднаа“ притвори за трагедијата кај Ласкарци

Притвор е одреден за сопственикот на „Дурмо турс“ и второосомничениот од седумте приведени за автобурската несреќа кај Ласкарци, додека третот доби домашен притвор, а еден помина само со мерки на претпазливост, пренесе Фокус. Обвинителството побара приведување на седум лица меѓу кои возачот на автобусот, сопственикот на „Дурмо Турс“ и неколкумина вработени

Одреден притвор за ГАЗДАТА на „Дурмо турс“, осомничен во истрагата за АВТОБУСКАТА несреќа кај Ласкарци

Одреден притвор за ГАЗДАТА на „Дурмо турс“, осомничен во истрагата за АВТОБУСКАТА несреќа кај Ласкарци

Судија на претходна постапка одреди мерка притвор на сопственикот на компанијата „Дурмо турс“ кој е првоосомничен во истрагата на Основното јавно обвинителство Скопје за сообраќајната несреќа кај Ласкарци која се случи на 13 февруари и во која загинаа 15 патници. Од Основниот суд Скопје 1 велат дека мерка притвор е одредена и за второосомничениот во