притисни ентер »

Возило излета од автопатот Тетово-Гостивар, нема повредени

Возило излета од автопатот Тетово-Гостивар, нема повредени

Возило марка Југо со скопски регистерски таблички изутрината излетало од автопатот Тетово-Гостивар, во близина на тетовската наплатна рампа, по што се превртело. Со возилото управувал 76-годишен скопјанец, а во возилото била и неговата сопруга, кои не се повредени, изјави портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски. Тој посочи дека полицијата извршила

Возило излета од автопатот Тетово-Гостивар, нема повредени

Возило излета од автопатот Тетово-Гостивар, нема повредени

Возило марка Југо со скопски регистерски таблички изутрината излетало од автопатот Тетово-Гостивар, во близина на тетовската наплатна рампа, по што се превртело. Со возилото управувал 76-годишен скопјанец, а во возилото била и неговата сопруга, кои не се повредени, изјави портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски. Тој посочи дека полицијата извршила

Возило излета од автопатот Тетово-Гостивар, нема повредени

Возило излета од автопатот Тетово-Гостивар, нема повредени

Возило марка Југо со скопски регистерски таблички изутрината излетало од автопатот Тетово-Гостивар, во близина на тетовската наплатна рампа, по што се превртело. Со возилото управувал 76-годишен скопјанец, а во возилото била и неговата сопруга, кои не се повредени, изјави портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски. Тој посочи дека полицијата извршила

Возило излета од автопатот Тетово-Гостивар, нема повредени

Возило излета од автопатот Тетово-Гостивар, нема повредени

Со возилото управувал 76-годишен скопјанец, а во возилото била и неговата сопруга, кои не се повредени, изјави портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски. Тој посочи дека полицијата извршила комплетен увид по што ќе се утврдуваат причините поради кои дошло до излетувањето. – За среќа нема повредени при излетувањето на возилото. Повикана е Итна медицинска

Детали за несреќата: Возило излета од патот Тетово-Гостивар

Детали за несреќата: Возило излета од патот Тетово-Гостивар

Возило марка Југо со скопски регистерски таблички изутрината излетало од автопатот Тетово-Гостивар, во близина на тетовската наплатна рампа, по што се превртело. Со возилото управувал 76-годишен скопјанец, а во возилото била и неговата сопруга, кои не се повредени, изјави портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски. Тој посочи дека полицијата извршила

Камион излета од пат кај селото Колари

Камион излета од пат кај селото Колари

На 12.06.2019 година во 13.20 часот на магистралниот пат Кичево-Гостивар, кај селото Колари, товарно возило „Ивеко“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од К.Т.(44) од Тетово,  излетало од патот. Притоа, со тешки телесни повреди се здобил возачот К.Т., кој бил пренесен во болницата во Кичево. Кај совозачот Д.М.(22) од Скопје биле констатирани

Тешко повреден возач на камион кој излетал од патот кај кичевско Колари

Тешко повреден возач на камион кој излетал од патот кај кичевско Колари

На магистралниот пат Кичево-Гостивар, кај селото Колари, вчера товарно возило „Ивеко“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од К.Т. 44- годишен од Тетово, изгубило контрола и излетало од патот. Во сообраќајката со тешки телесни повреди се здобил возачот К.Т., кој бил пренесен во болницата во Кичево, а подоцна и во Клиничкиот центар во Тетово,

Несреќа во Македонија: Товарно возило излетало од патот

Несреќа во Македонија: Товарно возило излетало од патот

Товарно возило „Ивеко“ вчера кај селото Колари излетало од патот. На магистралниот пат Кичево-Гостивар, кај селото Колари, товарно возило „Ивеко“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од К.Т. 44- годишен од Тетово, изгубило контрола и излетало од патот. Сообраќајката се случила вчера во која  со тешки телесни повреди се здобил возачот К.Т., кој

Сообраќајка на патот Кичево-Гостивар, тешко повреден тетовчанец

Сообраќајка на патот Кичево-Гостивар, тешко повреден тетовчанец

Фото: Б.Грданоски Товарно возило „Ивеко“ вчера кај селото Колари излетало од патот. На магистралниот пат Кичево-Гостивар, кај селото Колари, товарно возило „Ивеко“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од К.Т. 44- годишен од Тетово, изгубило контрола и излетало од патот. Сообраќајката се случила вчера во која  со тешки телесни повреди се здобил

Камион излета од пат, тешко повреден тетовчанец

Камион излета од пат, тешко повреден тетовчанец

Несреќата се случила на магистралниот пат Кичево-Гостивар, кај селото Колари. На магистралниот пат Кичево-Гостивар, кај селото Колари, товарно возило „Ивеко” со тетовски регистарски ознаки, управувано од К.Т. 44- годишен од Тетово, изгубило контрола и излетало од патот. Сообраќајката се случила вчера во која со тешки телесни повреди се здобил возачот