притисни ентер »

Емотивен момент во Токио: Ривалите аплаудираа, легендарниот Скола со солзи замина во репрезентативна пензија 🎥

Емотивен момент во Токио: Ривалите аплаудираа, легендарниот Скола со солзи замина во репрезентативна пензија 🎥

Кошаркарите на Австралија се изборија за полуфинале на Летните олимписки игри во Токио. Во полуфиналето тие ја победија Аргентина без поголеми проблеми со 97:59. Овој натпревар ќе се памети по тоа што беше последен за легендарниот Луис Скола кој повеќе нема да игра за репрезентацијата и репрезентативната кариера ја завршува на 41 година. STANDING OVATION

Ветеранот Скола во солзи замина во пензија, доби аплауз и од ривалите (ВИДЕО)

Ветеранот Скола во солзи замина во пензија, доби аплауз и од ривалите (ВИДЕО)

Кошаркарите на Австралија се изборија за полуфинале на Летните олимписки игри (ЛОИ) во Токио откако без поголеми проблеми ја совладаа Аргентина со 97-59. Мечот ќе остане запаметен и по легендарниот кошаркар Луис Скола, кој повеќе нема да игра за националниот тим бидејќи реши да се пензионира. Скола не можеше да ги запре солзите по големиот аплауз кој