притисни ентер »

Рама прецизно: Ќе ги отвориме копнените граници со соседите за СИТЕ АЛБАНЦИ (ПРЕВОД+ВИДЕО)

Рама прецизно: Ќе ги отвориме копнените граници со соседите за СИТЕ АЛБАНЦИ (ПРЕВОД+ВИДЕО)

Претставници на СДСМ тврдат дека ВМРО-ДПМНЕ реагирала на лажна веста која дојде од Тирана а според која влез во оваа земја ќе биде обезбедена само за Албанците од Македонија, Црна Гора и Косово. “Веста дека Албанија од 1 јуни ја отвара границата со Северна Македонија само за Алабанците од нашата земја е ЛАЖНА. Границата ќе се отвори за сите граѓани

Рама прецизно: Ќе ги отвориме копнените граници со соседите за СИТЕ АЛБАНЦИ (ПРЕВОД+ВИДЕО)

Рама прецизно: Ќе ги отвориме копнените граници со соседите за СИТЕ АЛБАНЦИ (ПРЕВОД+ВИДЕО)

Претставници на СДСМ тврдат дека ВМРО-ДПМНЕ реагирала на лажна веста која дојде од Тирана а според која влез во оваа земја ќе биде обезбедена само за Албанците од Македонија, Црна Гора и Косово. “Веста дека Албанија од 1 јуни ја отвара границата со Северна Македонија само за Алабанците од нашата земја е ЛАЖНА. Границата ќе се отвори за сите граѓани

СДСМ ја обвини ВМРО-ДПМНЕ за лажна вест, но Рама вели поинаку (ВИДЕО)

СДСМ ја обвини ВМРО-ДПМНЕ за лажна вест, но Рама вели поинаку (ВИДЕО)

Претставници на СДСМ тврдат дека ВМРО-ДПМНЕ реагирала на лажна веста која дојде од Тирана а според која влез во оваа земја ќе биде обезбедена само за Албанците од Македонија, Црна Гора и Косово. “Веста дека Албанија од 1 јуни ја отвара границата со Северна Македонија само за Алабанците од нашата земја е ЛАЖНА. Границата ќе се отвори за сите граѓани

СДСМ ја обвини ВМРО-ДПМНЕ за лажна вест но видеото на Рама е вистина (ВИДЕО)

СДСМ ја обвини ВМРО-ДПМНЕ за лажна вест но видеото на Рама е вистина (ВИДЕО)

СДСМ ја обвини ВМРО-ДПМНЕ за лажна вест но видеото на Рама е вистина (ВИДЕО) Претставници на СДСМ тврдат дека ВМРО-ДПМНЕ реагирала на лажна веста која дојде од Тирана а според која влез во оваа земја ќе биде обезбедена само за Албанците од Македонија, Црна Гора и Косово. “Веста дека Албанија од 1 јуни ја отвара границата со Северна Македонија само

Зекири: ВМРО-ДПМНЕ како по обичај се истрча на лажна вест, Рама ги отвора границите за сите граѓани

Зекири: ВМРО-ДПМНЕ како по обичај се истрча на лажна вест, Рама ги отвора границите за сите граѓани

Веста денеска  ја соопшти албанскиот премиер Еди Рама во рамки на олеснувањето на мерките против ширењето на пандемијата на ковид-19. Потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири на својот Фејсбук профил објави дека наводната одлука на премиерот на Албанија, Еди Рама, за отворање на границите само за Албанците во соседните земји, кои имаат албански, косовски,

ВМРО-ДПМНЕ: Неспособната влада на Заев се скара со сите соседи, одлуката на Рама шамар за Заев и Спасовски

ВМРО-ДПМНЕ: Неспособната влада на Заев се скара со сите соседи, одлуката на Рама шамар за Заев и Спасовски

Одлуката на Еди Рама за отворање на границите само за дел од граѓаните кои се со албанско потекло е уште еден шамар за владата на Спасовски и Заев, и огромен неуспех за умислениот прв човек на дипломатијата Димитров. Ова е нов пораз на владата на Заев затоа што одлуката е дискриминаторска и навредлива. За само неколку месеци неспособната владата на

ВМРО-ДПМНЕ: Одлуката на Рама е нов пораз за владата на Заев

ВМРО-ДПМНЕ: Одлуката на Рама е нов пораз за владата на Заев

„Одлуката на Еди Рама за отворање на границите само за дел од граѓаните кои се со албанско потекло е уште еден шамар за владата на Спасовски и Заев и огромен неуспех за умислениот прв човек на дипломатијата Димитров,“ реагираа денеска од опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Нивната реакција следува откако денеска албанскиот премиер Еди Рама изјави дека Албанија

ВМРО-ДПМНЕ: Димитров, Заев и Спасовски добија шамар од Еди Рама

ВМРО-ДПМНЕ: Димитров, Заев и Спасовски добија шамар од Еди Рама

Одлуката на Еди Рама за отворање на границите само за дел од граѓаните кои се со албанско потекло е уште еден шамар за владата на Спасовски и Заев, и огромен неуспех за умислениот прв човек на дипломатијата Димитров. Ова е нов пораз на владата на Заев затоа што одлуката е дискриминаторска и навредлива. За само неколку месеци неспособната владата на

ВМРО ДПМНЕ смета дека одлуката на Рама за границите е шамар за Заев и Спасовски

ВМРО ДПМНЕ смета дека одлуката на Рама за границите е шамар за Заев и Спасовски

Опозициската ВМРО ДПМНЕ преку соопштение до јавноста реагира на изјавата на албанскиот премиер Еди Рама. „Одлуката на Еди Рама за отворање на границите само за дел од граѓаните кои се со албанско потекло е уште еден шамар за владата на Спасовски и Заев, и огромен неуспех за умислениот прв човек на дипломатијата Димитров. Ова е нов пораз на владата

Албанија од 1 јуни ги отвора границите, но само за Албанците од регионот

Албанија од 1 јуни ги отвора границите, но само за Албанците од регионот

Албанскиот премиер, Еди Рама, рече дека на хотелите во таа земја ќе им биде дозволено да ги отворат своите плажи на 1 јуни, додека јавните плажи ќе бидат отворени од 10 јуни. Тој рече дека Албанија ќе ги отвори границите од 1 јуни за сите Албанци кои живеат во соседните земји, а кои имаат државјанство на тие земји – Србија, Северна Македонија и Црна

ВМР0-ДПМНЕ: Одлуката на Рама шамар за Заев и Спасовски

ВМР0-ДПМНЕ: Одлуката на Рама шамар за Заев и Спасовски

Одлуката на Еди Рама за отворање на границите само за дел од граѓаните кои се со албанско потекло е уште еден шамар за владата на Спасовски и Заев, и огромен неуспех за умислениот прв човек на дипломатијата Димитров, соопшти ВМРО-ДПМНЕ. Според партијата, ова е нов пораз на владата на Заев затоа што одлуката е дискриминаторска и навредлива. „За само

ВМРО-ДПМНЕ: Неспособната влада на Заев се скара со сите соседи, одлуката на Рама шамар за Заев и Спасовски

ВМРО-ДПМНЕ: Неспособната влада на Заев се скара со сите соседи, одлуката на Рама шамар за Заев и Спасовски

За неколку месеци неколку порази и отворени прашања со соседите е резултатот на неспособноста на Заев и владата во заминување, стои во соопштението од партијата. Одлуката на Еди Рама за отворање на границите само за дел од граѓаните кои се со албанско потекло е уште еден шамар за владата на Спасовски и Заев, и огромен неуспех за умислениот прв човек

ВМРО-ДПМНЕ:Неспособната влада на Заев се скара со сите соседи, одлуката на Рама шамар за Заев и Спасовски

ВМРО-ДПМНЕ:Неспособната влада на Заев се скара со сите соседи, одлуката на Рама шамар за Заев и Спасовски

Ова е нов пораз на владата на Заев затоа што одлуката е дискриминаторска и навредлива. За само неколку месеци неспособната владата на Заев влезе во нетрпеливост и создава проблеми со сите соседи. Освен  договорот со Грција, се случи блокада на интеграциите од Бугарија, Пендаровски доби врел шамар од Белград поради мешањето во внатрешните работи и преговори

ВМРО-ДПМНЕ: Неспособната влада на Заев се скара со сите соседи, одлуката на Рама шамар за Заев и Спасовски

ВМРО-ДПМНЕ: Неспособната влада на Заев се скара со сите соседи, одлуката на Рама шамар за Заев и Спасовски

ВМРО-ДПМНЕ: Неспособната влада на Заев се скара со сите соседи, одлуката на Рама шамар за Заев и Спасовски Одлуката на Еди Рама за отворање на границите само за дел од граѓаните кои се со албанско потекло е уште еден шамар за владата на Спасовски и Заев, и огромен неуспех за умислениот прв човек на дипломатијата Димитров. Ова е нов пораз на владата

Мислам дека Албанија ќе се отвори за сите граѓани во регионов, вели Никола Димитров

Мислам дека Албанија ќе се отвори за сите граѓани во регионов, вели Никола Димитров

Министерот за надворешни работи Никола Димитров вели дека разговарале со албанските власти во врска со отворањето на границата и мисли дека отворањето ќе биде за сите граѓани, откако албанската државна новинска агенција АТА пренесе изјава на премиерот Еди Рама дека Албанија на 1 јуни ќе ги отвори границите за Албанците од соседните држави. „Разговаравме

ВМРО-ДПМНЕ: Одлуката на Рама е шамар за Заев и Спасовски

ВМРО-ДПМНЕ: Одлуката на Рама е шамар за Заев и Спасовски

Одлуката на Еди Рама за отворање на границите само за дел од граѓаните кои се со албанско потекло е уште еден шамар за владата на Спасовски и Заев, и огромен неуспех за умислениот прв човек на дипломатијата Димитров, реагира ВМРО-ДПМНЕ на изјавата на албанскиот премиер Еди Рама . „Ова е нов пораз на владата на Заев затоа што одлуката е дискриминаторска

Албанија ќе ги отвори границите за Албанците од регионот

Албанија ќе ги отвори границите за Албанците од регионот

Албанија од 1 јуни ќе ги отвори копнените граници со соседните земји за сите Албанци од Македонија, Косово и Црна Гора, без оглед какви пасоши имаат, најави албанскиот премиер Еди Рама. „Преземаме чекори во согласност со добро промислен план и тоа не го правиме постепено, туку напротив. Подготвени сме повторно да ги отвориме нашите копнени граници“,