притисни ентер »

Каква вечер за Лазаров: Нант го урна Келце за место во 1/4 финалето

Каква вечер за Лазаров: Нант го урна Келце за место во 1/4 финалето

Нант на гостувањето кај Келце во реванш мечот од осминафиналето во ЛШ славеше со 31-34 за место во четвртфиналето каде најверојатно ќе игра со Веспрем. Кирил Лазаров беше еден од клучните играчи за ваквото сценариот заедно со голманот Нилсен, Ривера и Мине. Не само што постигна четири гола, туку и запиша пет асистенции, искусно ја навлекуваше на себе

Каква вечер за Лазаров: Нант го урна Келце за место во 1/4 финалето

Каква вечер за Лазаров: Нант го урна Келце за место во 1/4 финалето

Нант на гостувањето кај Келце во реванш мечот од осминафиналето во ЛШ славеше со 31-34 за место во четвртфиналето каде најверојатно ќе игра со Веспрем. Кирил Лазаров беше еден од клучните играчи за ваквото сценариот заедно со голманот Нилсен, Ривера и Мине. Не само што постигна четири гола, туку и запиша пет асистенции, искусно ја навлекуваше на себе

Лазаров испиша историја, Нант приреди сензација и го елиминираше Кјелце

Лазаров испиша историја, Нант приреди сензација и го елиминираше Кјелце

Кире Лазаров стана ракометарот со најмногу настапи во Лигата на шампионите, а Нант со 34-31 победи на гостувањето кај Кјелце и обезбеди четвртфинале. Лазаров дојде до бројката од 250 настапи во Лигата на шампионите со што го помина Арпад Штербик и стана ракометарот кој одиграл најмногу мечеви во елитното натпреварување. Македонскиот капитен даде и

Херојски пресврт за Лазаров, отпишаниот Нант го исфрли Киелце!

Херојски пресврт за Лазаров, отпишаниот Нант го исфрли Киелце!

Херојски пресврт за Лазаров, отпишаниот Нант го исфрли Киелце! Киелце и Нант одиграа супер интересен реванш во осминафиналето од Лигата на шампионите кој донесе среќен крај за францускиот тим (31-34), кој загуби на првиот дуел пред една недела. Гостите започнаа одлично и веднаш наметнаа свое темпо на игра. Тоа им донесе посакувана предност во текот

Подвиг на Лазаров и Нант, го совладаа Киелце за пласман во четвртфинале

Подвиг на Лазаров и Нант, го совладаа Киелце за пласман во четвртфинале

Екипата на Нант предводена од капитенот и селектор на македонската репрезентација, Кире Лазаров, направи вистински подвиг и во реваншот успеа да го совлада Киелце со 31:34 и да се пласира во четвртфиналето во Лигата на шампионите. Ракометатите на Нант во реваншот кој се играше во Киелце, успеаја да слават со три гола (31:34) и со тоа ја анулираа негативата

Сензација во Полска, Лазаров и Нант го елиминираа тимот на Келце

Сензација во Полска, Лазаров и Нант го елиминираа тимот на Келце

Вистинска сензација приредија ракометарите на Нант кои го елиминираа тимот на Келце среде Полска славејќи со 34:31. Оваа победа беше и повеќе од доволна за Лазаров и неговите соиграчи да обезбедат пласман во четвртфиналето каде ќе се сретнат со тимот на Веспрем кој утре само формално ќе го одигра натпреварот против нашиот Вардар. Францускиот тим одлично

Магична вечер за Лазаров и друштвото, го срушија Келце за четвртфинале во ЛШ!

Магична вечер за Лазаров и друштвото, го срушија Келце за четвртфинале во ЛШ!

Француски Нант во реванш натпреварот од осминафиналето во Лигата на шампионите славеше со 31:34 против Келце и обезбеди место во четвртфиналето. Македонскиот предводник Кирил Лазаров беше еден од клучните играчи кај Нант заедно со голманот Нилсен, Ривера и Мене. Лазаров постигна четири гола и подели пет асистенции. Како и во првиот меч, Нант влезе

Лазаров и другарите приредија сензација: Нант го урна Кјелце, оди во четвртфиналето!

Лазаров и другарите приредија сензација: Нант го урна Кјелце, оди во четвртфиналето!

Кире Лазаров доживеа неверојатна, спектакуларна ноќ за паметење бидејќи имаше два големи повода за славење. Покрај тоа што стана рекордер по број на настапи во Лигата на шампионите, неговиот Нант направи сензација, го елиминира Кјелце и се пласира во четвртфиналето.

Каква вечер за Лазаров: Нант го урна Келце за место во 1/4 финалето

Каква вечер за Лазаров: Нант го урна Келце за место во 1/4 финалето

Нант на гостувањето кај Келце во реванш мечот од осминафиналето во ЛШ славеше со 31-34 за место во четвртфиналето каде најверојатно ќе игра со Веспрем. Исто како на првата средба, Нант влезе силно во мечот, одржуваше водство од три гола, а на двапати не искористи шанса да поведе и со плус четири. По последните 8-11, Келце со серија од 3-0 израмни на

Херојски пресврт за Лазаров, отпишаниот Нант го исфрли Киелце!

Херојски пресврт за Лазаров, отпишаниот Нант го исфрли Киелце!

Киелце и Нант одиграа супер интересен реванш во осминафиналето од Лигата на шампионите кој донесе среќен крај за францускиот тим (31-34), кој минимално го загуби домашниот дуел пред една недела. Гостите започнаа одлично и веднаш наметнаа свое темпо на игра. Тоа им донесе посакувана предност во текот на сите 30 минути. Веднаш беше анулирана негативата