притисни ентер »

„24 Ракомет“: Ако победи на три меча во четири дена, Вардар ќе заработи 400.000 долари!

„24 Ракомет“: Ако победи на три меча во четири дена, Вардар ќе заработи 400.000 долари!

„24 Ракомет“: Ако победи на три меча во четири дена, Вардар ќе заработи 400.000 долари! Новото издание на Супер Глоуб турнирот кое годинава се одржува во Дамам во Саудиска Арабија ќе биде со десет екипи, а Вардар како освојувач на Лигата на шампионите ќе биде еден од трите тимови од Европа кои ќе играат на ова натпреварување. „Црвено-црните“ се директно

„24 Ракомет“: Ако победи на три меча во четири дена, Вардар ќе заработи 400.000 долари!

„24 Ракомет“: Ако победи на три меча во четири дена, Вардар ќе заработи 400.000 долари!

Aктуелниот европски и македонски шампион Вардар, има уникатна можност со само три победи на неофицијалното светско клупско првенство, Супер Глоуб, да заработи фантастични 400.000 долари. Тоа ќе се случи доколку го освои трофејот, но доколку обезбеди место во финалето, а загуби ќе добие исто така солидни 250.000 долари. Ако биде трет, Вардар ќе добие

Супер Глоуб: Вардар и Барса директно во четвртфинале!

Супер Глоуб: Вардар и Барса директно во четвртфинале!

Светската ракометна федерација го објави системот на натпреварување за претстојниот Супер Глоуб турнир, односно неофицијалното светско клупско првенство, на кое за првпат во историјата ќе учествуваат десет екипи. Вардар и Барселона се директно пласирани во четвртфиналето, додека Кил, Сиднеј, Ал Мухдар и Њујорк, ќе играат осминафинале. Покрај Вардар

Супер Глоуб: Вардар и Барса директно во четвртфинале!

Супер Глоуб: Вардар и Барса директно во четвртфинале!

Светската ракометна федерација го објави системот на натпреварување за претстојниот Супер Глоуб турнир, односно неофицијалното светско клупско првенство, на кое за првпат во историјата ќе учествуваат десет екипи. Вардар и Барселона се директно пласирани во четвртфиналето, додека Кил, Сиднеј, Ал Мухдар и Њујорк, ќе играат осминафинале. Покрај Вардар

Вардар од светското клупско првенство може да заработи и 400.000 евра

Вардар од светското клупско првенство може да заработи и 400.000 евра

Ракометарите на Вардар ќе имаат прилика само да влијаат на значително подобрување на финансиската состојба во клубот. Вардар како европски шампион го очекува настап на неофицијално светско клупско првенство и на овој турнир со само три победи црвено-црните можат да заработат 400.000 евра. Тие 400.000 евра се сума која е предвидено да ја добие победникот

Турнир од соништата: Вардар со само три победи може да заработи – 400.000 евра!

Турнир од соништата: Вардар со само три победи може да заработи – 400.000 евра!

Ракометарите на актуелниот европски и македонски шампион Вардар имаат голема можност директно да влијаат врз подобрување на финансиската ситуација во клубот, откако излегоа деталите за неофицијалното светско клупско првенство Супер Глоуб на кое со само три победи ќе може да заработат фантастични 400.000 евра. Оваа сума е наградата предвидена за победникот,

Супер Глоуб: Вардар и Барса директно во четвртфинале!

Супер Глоуб: Вардар и Барса директно во четвртфинале!

Супер Глоуб: Вардар и Барса директно во четвртфинале! Светската ракометна федерација го објави системот на натпреварување за претстојниот Супер Глоуб турнир, односно неофицијалното светско клупско првенство, на кое за првпат во историјата ќе учествуваат десет екипи. Вардар и Барселона се директно пласирани во четвртфиналето, додека Кил, Сиднеј, Ал

Вардар по светска титула и 400.000 долари на „Супер Глоуб“

Вардар по светска титула и 400.000 долари на „Супер Глоуб“

Светската „куќа на ракометот“ (ИХФ) денеска ги соопшти деталите за новото претстојното издание на Супер Глоуб во Саудиска Арабија. Вардар кој во меѓувреме и се засилува за новата сезона , и дефинитивно ќе биде дел од трката за светската титула. Годинава Супер Глоуб купот ќе има 10 екипи, од светската ракометна куќа одлучија додатно да ја засилат конкуренцијата,

Супер глоуб: Кил доби „вајлд-карта“, Вардар и Барса директно во четвртфиналето

Супер глоуб: Кил доби „вајлд-карта“, Вардар и Барса директно во четвртфиналето

Нешто повеќе од еден месец од почетокот на првиот ИХФ Супер глоуб кој ќе се игра во Саудиска Арабија, организаторот - Светската ракометна федерација (ИХФ) ги откри учесниците и системот на натпреварување. Мундијалот за клубови годинава ќе биде зголемен на десет екипи, а и системот на натпреварување е различен во споредба со минатогодишниот. ИХФ го

Затворена е листата на учесниците на Супер Глоуб 2019

Затворена е листата на учесниците на Супер Глоуб 2019

Со приклучувањето на Кил, кој доби вајлд-карта, затворена е листата на учесниците на неофицијалното светско клупско првенство, Супер Глоуб, за 2019 година. Оваа година ова натпреварување има две суштествени измени. По девет години, Супер Глоуб ја напушти Доха (Катар) и во следните три години ќе се игра во Дамам (Саудиска Арабија). Втората измена се

Супер Глоуб: Вардар и Барса директно во четвртфинале!

Супер Глоуб: Вардар и Барса директно во четвртфинале!

Светската ракометна федерација го објави системот на натпреварување за претстојниот Супер Глоуб турнир, односно неофицијалното светско клупско првенство, на кое за првпат во историјата ќе учествуваат десет екипи. Вардар и Барселона се директно пласирани во четвртфиналето, додека Кил, Сиднеј, Ал Мухдар и Њујорк, ќе играат осминафинале. Покрај Вардар