притисни ентер »

(Видео) Њујорк во мрак, претставите од Бродвеј се преселија на улиците

(Видео) Њујорк во мрак, претставите од Бродвеј се преселија на улиците

Менхетен синоќа остана неколку часа без струја поради голем дефект, поради што престана да работи метрото, запреа лифтовите, се исклучија светлата и рекламите на Тајмс Сквер и се откажа претставите на Бродвеј. На западната страна на Менхетен без струја минатата ноќ останаа околу 73.000 корисници, изјави извршниот директор на компанијата Кон Едисон,

(Видео) Њујорк во мрак, претставите од Бродвеј се преселија на улиците

(Видео) Њујорк во мрак, претставите од Бродвеј се преселија на улиците

Менхетен синоќа остана неколку часа без струја поради голем дефект, поради што престана да работи метрото, запреа лифтовите, се исклучија светлата и рекламите на Тајмс Сквер и се откажа претставите на Бродвеј. На западната страна на Менхетен без струја минатата ноќ останаа околу 73.000 корисници, изјави извршниот директор на компанијата Кон Едисон,

(Видео) Њујорк во мрак, претставите од Бродвеј се преселија на улиците

(Видео) Њујорк во мрак, претставите од Бродвеј се преселија на улиците

Менхетен синоќа остана неколку часа без струја поради голем дефект, поради што престана да работи метрото, запреа лифтовите, се исклучија светлата и рекламите на Тајмс Сквер и се откажа претставите на Бродвеј. На западната страна на Менхетен без струја минатата ноќ останаа околу 73.000 корисници, изјави извршниот директор на компанијата Кон Едисон,

НА МЕНХЕТН „МУ СЕ СТЕМНИ“: Дефект поради пожар го остави центарот на Њујорк без струја

НА МЕНХЕТН „МУ СЕ СТЕМНИ“: Дефект поради пожар го остави центарот на Њујорк без струја

Агенциите велат дека не се пријавени смртни случаи или повреди за време на прекинот со снабдување со електричната енергија, што, според официјалните лица, се случил во 18:47 часот по локално време. Повеќе од 70.000 лица остана неколку часа без струја на Менхетн поради дефект во електродистрибутивната мрежа. Поради дефектот, подземната железница не

Менхетн во мрак

Менхетн во мрак

Комерцијалниот и културен центар на Њујорк, Менхетн, ноќеска помина неколку часа без струја. Прекинот на електрична енергија, предизвикан од пожар на трансформатор, ги затемни познатите светлечки паноа на Тајмс сквер и предизвика прекин на изведбата на претставите на Бродвеј, како и на сообраќајот во њујоршкото метро. Околу 72 илјади луѓе останаа во

Менхетн во мрак: Не работеше метрото, продавниците под клуч

Менхетн во мрак: Не работеше метрото, продавниците под клуч

Повеќе од 70.000 лица остана неколку часа без струја на Менхетн поради дефект во електродистрибутивната мрежа. Поради дефектот, подземната железница не работеше, а продавниците беа затворени. Снемувањето струја се случи поради пожар што избувна на аголот на 64. Западна улица и Вест Енд. Извршниот директор на електродистрибутивната компанија „Кон Едисон“,