притисни ентер »

ДРАМА НАД БАЛТИКОТ: Американски и шведски шпионски авиони влегле во рускиот воздушен простор, а ЕВЕ ГО ОДГОВОРОТ НА РУСИТЕ (ВИДЕО)

ДРАМА НАД БАЛТИКОТ: Американски и шведски шпионски авиони влегле во рускиот воздушен простор, а ЕВЕ ГО ОДГОВОРОТ НА РУСИТЕ (ВИДЕО)

Руското министерство за надворешни работи соопштило дека "Suhoi 27" бил итно кренат во воздухот поради извидничките авиони на САД и Шведска кои се приближиле до воздушниот простор на Русија. "Судирот" се случил над Балтикот, а се било документирано со камера од кокпитот на рускиот ловец. Извидничкиот авион "RC-135" и шведскиот авион за собирање на

Руски борбен авион „избркал“ шпионски авиони на САД и Шведска, објавена снимка од кокпитот (ВИДЕО)

Руски борбен авион „избркал“ шпионски авиони на САД и Шведска, објавена снимка од кокпитот (ВИДЕО)

Министерството за надворешни работи на Русија соопшти дека итно бил активиран воен авион сухој Су-27 поради разузнавачки авиони на САД и Шведска. Во соопштението, кое го пренесе Раша тудеј, се наведува дека разузнавачките авиони летале кон воздушниот простор на Русија над Балтичкото Море. Се истакннува дека „сухојот“ набрзо ги „избркал“ двете летала,

Акција над Балтикот: Авиони-ловци Су-27 пресретнаа НАТО-извидувачи RC-135 и Gulfstream

Акција над Балтикот: Авиони-ловци Су-27 пресретнаа НАТО-извидувачи RC-135 и Gulfstream

Овие два извидувачки авиони се лоцирани во близина на границата со Руската Федерација. Веднаш е испратена дежурна група ловци-пресретнувачи Су-27 кои извршија контакт со овие авиони и ги насочија во правец во кој не можеа да го повредат рускиот воздушен простор. Авиони-ловци Су-27 на 10 јуни извршија пресретнување на два извидувачки авиона од составот

Главните причини зошто руската армија и понатаму ќе купува ловци Су-35 од генерацијата 4++

Главните причини зошто руската армија и понатаму ќе купува ловци Су-35 од генерацијата 4++

Министерството за одбрана на Руската Федерација нема да се откаже од понатамошна набавка на суперсоничните повеќенаменски авиони-ловци од генерацијата 4++ Су-35. Најдобриот одговор на прашањето зошто и понатаму се инсистира на набавка на овие авиони ако веќе се знае дека еден од приоритетите на руските ВКС е набавката на авиони од петтата генерација

Американски и шведски шпиунски авиони влегоа во рускиот воздушен простор, вака СУХОЈ брзо ги испрати (ВИДЕО)

Американски и шведски шпиунски авиони влегоа во рускиот воздушен простор, вака СУХОЈ брзо ги испрати (ВИДЕО)

„Пресметката“ се одиграла над Балтикот, а се е документирано со камера од кокпитот на рускиот ловец. Руското министерство за надворешни работи соопшти дека „Сухој 27“ итно бил подигнат во воздух заради извидувачките авиони од САД и Шведска кои се приближиле на воздушниот простор на Русија. „Пресметката“ се одиграла над Балтикот, а се е документирано

Американците ги одбраа петте најдобри руски борбени авиони

Американците ги одбраа петте најдобри руски борбени авиони

Модернизираните советски пресретнувачи и современи ловци на Воздушно-космичките сили (ВКС) на руската армија играат витално важна улога во заштитата на воздушниот простор на оваа држава. Во следниов текст, американските новинари составија ранг-листа на ТОП-5 борбени авиони кои досега се произведени од руската воздухопловна воена индустрија. Според