притисни ентер »

Уапсени опозициски функционери и симпатизери во Албанија

Уапсени опозициски функционери и симпатизери во Албанија

Албанската полиција уапсила 16 претставници и симпатизери на опозициската Демократска партија во албанскиот град Пјеренџас. Тие се товарат за блокирање и спречување на изборната кампања на владејачката Социјалистичка партија. Четворица функционери од Демократската партија, двајца локални лидери и двајца генерални секретари, поранешен пратеник на Демократската

Албанија: Уапсени 16 опозиционери, демонстранти го блокирале конвојот на премиерот Рама (ВИДЕО)

Албанија: Уапсени 16 опозиционери, демонстранти го блокирале конвојот на премиерот Рама (ВИДЕО)

Албанската опозиција уапси денес 16 претставници и симпатизери на опозициската Демократска партија во албанскиот град Перенџас, под обвинение дека го блокирале сообраќајот и ја спречувале изборната кампања на владејачката Социјалистичка партија. Како што пренесуваат албанските медиуми, четворица функционери на Демократската партија, двајца локални

Уапсени опозициски функционери и симпатизери во Албанија

Уапсени опозициски функционери и симпатизери во Албанија

Албанската полиција уапсила 16 претставници и симпатизери на опозициската Демократска партија во албанскиот град Пјеренџас. Тие се товарат за блокирање и спречување на изборната кампања на владејачката Социјалистичка партија. Четворица функционери од Демократската партија, двајца локални лидери и двајца генерални секретари, поранешен пратеник на Демократската

Уапсени опозициски функционери и симпатизери во Албанија

Уапсени опозициски функционери и симпатизери во Албанија

Албанската полиција уапсила 16 претставници и симпатизери на опозициската Демократска партија во албанскиот град Пјеренџас. Тие се товарат за блокирање и спречување на изборната кампања на владејачката Социјалистичка партија. Четворица функционери од Демократската партија, двајца локални лидери и двајца генерални секретари, поранешен пратеник на Демократската

(ВИДЕО) РАМА ПРЕЧЕКАН СО КАМЕЊА од Албанците - ИМА ПОВРЕДЕНИ

(ВИДЕО) РАМА ПРЕЧЕКАН СО КАМЕЊА од Албанците - ИМА ПОВРЕДЕНИ

Рама оди си, извикувала толпата која вчера го пречекала албанскиот премиер Еди Рама на влезот во градот Либражд во близина на Македонската граница кај Охрид. Членовите на Демократската партија кои бараат оставка фрлале со камења по возилото на Рама кој одел на средба со граѓани во градот Прења. На видеото се гледа дека откако полицијата која се судрила

(Видео) Нападнатo возилото на Еди Рама: Полицијата тешко излезе на крај со гневните демонстранти

(Видео) Нападнатo возилото на Еди Рама: Полицијата тешко излезе на крај со гневните демонстранти

Демонстранти со камења нападнаа конвој во кој беше и возилото на албанскиот премиер Еди Рама, во албанскиот град Либражд, во непосредна близина на македонската граница. Според информациите, полицијата имала потешкотии да спречи блокадата на конвојот на Рама. Возилото на албанскиот премиер сепак успеало да го заобиколи нејголемиот дела од насобраната

Нападнато возилото на албанскиот премиер Еди Рама

Нападнато возилото на албанскиот премиер Еди Рама

Автомобилот на албанскиот премиер Еди Рама, како и останатите возила од придружбата, биле нападанати со јајца, тврди предмети и пиротехнички средства во градот Либражд, кој е на околу 60 километри од граничниот премин Ќафасан на албанско-македонската граница. Според полициското соопштение, инцидентот се случил при влегувањето во градот каде Рама требало

Нападнато возилото на албанскиот премиер Еди Рама

Нападнато возилото на албанскиот премиер Еди Рама

Група демонстранти се обидоа да го блокираат патот Елбасан – Либражд во источна Албанија, а било нападнато и возилото на албанскиот премиер Еди Рама. Демонстрантите фрлале со шишиња и тврди предмети, но за среќа, премиерот не бил повреден, пренесуваа албанските агенции. Полицијата приведе седум лица поради насилство на протестот.

Уапсени опозициски функционери и симпатизери во Албанија

Уапсени опозициски функционери и симпатизери во Албанија

Албанската полиција уапсила 16 претставници и симпатизери на опозициската Демократска партија во албанскиот град Пјеренџас. Тие се товарат за блокирање и спречување на изборната кампања на владејачката Социјалистичка партија. Четворица функционери од Демократската партија, двајца локални лидери и двајца генерални секретари, поранешен пратеник на Демократската

Нападнато возилото на албанскиот премиер Рама

Нападнато возилото на албанскиот премиер Рама

Колоната возила, меѓу кои беше и возилото на премиерот Рама , со камења беше нападната од толпа граѓани. Инцидентот се случи во градот Либражд, во непосредна близина на македонската граница, а возачот на Рама успеал да се извлече користејќи споредни патчиња.

ВИДЕО Демонстранти го нападнаа возилото на Еди Рама

ВИДЕО Демонстранти го нападнаа возилото на Еди Рама

Демонстранти во Албанија фрлајќи камења и други предмети го нападнаа конвојот автомобили во кој беше и албанскиот премиер, Еди Рама, откако се обидоа да го блокираат патот Елсабон – Либражд, во источна Албанија во близина на македонско-албанската граница. Автомобилот на Рама сепак успеак да ја заобиколи насилната толпа, користејќи ги споредните улуци

Нападнато возилото на албанскиот премиер Еди Рама

Нападнато возилото на албанскиот премиер Еди Рама

Автомобилот на албанскиот премиер Еди Рама, како и останатите возила од придружбата, биле нападанати со јајца, тврди предмети и пиротехнички средства во градот Либражд, кој е на околу 60 километри од граничниот премин Ќафасан на албанско-македонската граница. Според полициското соопштение, инцидентот се случил при влегувањето во градот каде Рама требало

(ВИДЕО) РАМА ПРЕЧЕКАН СО КАМЕЊА од Албанците - ИМА ПОВРЕДЕНИ

(ВИДЕО) РАМА ПРЕЧЕКАН СО КАМЕЊА од Албанците - ИМА ПОВРЕДЕНИ

Рама оди си, извикувала толпата која вчера го пречекала албанскиот премиер Еди Рама на влезот во градот Либражд во близина на Македонската граница кај Охрид. Членовите на Демократската партија кои бараат оставка фрлале со камења по возилото на Рама кој одел на средба со граѓани во градот Прења. На видеото се гледа дека откако полицијата која се судрила

(Видео) Нападнатo возилото на Еди Рама: Полицијата тешко излезе на крај со гневните демонстранти

(Видео) Нападнатo возилото на Еди Рама: Полицијата тешко излезе на крај со гневните демонстранти

Демонстранти со камења нападнаа конвој во кој беше и возилото на албанскиот премиер Еди Рама, во албанскиот град Либражд, во непосредна близина на македонската граница. Според информациите, полицијата имала потешкотии да ја спречи блокадата на конвојот на Рама. Возилото на албанскиот премиер сепак успеало да го заобиколи нејголемиот дел од насобраната

(Видео) Нападнатo возилото на Еди Рама: Полицијата тешко излезе на крај со гневните демонстранти

(Видео) Нападнатo возилото на Еди Рама: Полицијата тешко излезе на крај со гневните демонстранти

Демонстранти со камења нападнаа конвој во кој беше и возилото на албанскиот премиер Еди Рама, во албанскиот град Либражд, во непосредна близина на македонската граница. Според информациите, полицијата имала потешкотии да спречи блокадата на конвојот на Рама. Возилото на албанскиот премиер сепак успеало да го заобиколи нејголемиот дела од насобраната

Регионални лидери на опозицијата уапсени за блокирање на конвојот на Рама

Регионални лидери на опозицијата уапсени за блокирање на конвојот на Рама

Полицијата уапси претставници и поддржувачи на опозициската Демократска партија (ПД) минатата ноќ во Пјеренџас, 16 други се уапсени, а подоцна и пуштени под истрага. Четири лидери на ПД во Либражд и Преренјас (двајца партиски лидери и двајца генерални секретари), поранешен пратеник на ПД и три поддржувачи на ПД беа уапсени под обвинение за нелегално

Нападнато возилото на албанскиот премиер Еди Рама

Нападнато возилото на албанскиот премиер Еди Рама

Автомобилот на албанскиот премиер Еди Рама, како и останатите возила од придружбата, биле нападанати со јајца, тврди предмети и пиротехнички средства во градот Либражд, кој е на околу 60 километри од граничниот премин Ќафасан на албанско-македонската граница. Според полициското соопштение, инцидентот се случил при влегувањето во градот каде Рама требало

(Видео) Нападнато возилото на Еди Рама

(Видео) Нападнато возилото на Еди Рама

Група луѓе се обиде да го блокира националниот пат Елбасан – Либражд во Албанија, при што било нападнато и возилото на албанскиот премиер Еди Рама. Демонстрантите рлале со тврди предмети и со пиротехнички средства, пренесува Телеграфи. Полицијата во Албанија денеска соопшти дека се приведени седум лица поради нелегалниот протест.

ВИДЕО: Демонстрантите го нападнаа конвојот на Еди Рама

ВИДЕО: Демонстрантите го нападнаа конвојот на Еди Рама

Демонстрантите го нападнаа со камења конвојот со кој се пренесуваше албанскиот премиер Еди Рама во Либразжд. Полицијата имаше потешкотии да ја сочува толпата од запирање на конвојот на Рама. Рама успеа да го избегне најголемиот дел од толпата со користење на странични патишта. Неколку демонстранти беа повредени откако беа погодени од возила од конвојот

Нападнатo возилото на Еди Рама: Полицијата тешко излезе на крај со гневните демонстранти

Нападнатo возилото на Еди Рама: Полицијата тешко излезе на крај со гневните демонстранти

Демонстранти со камења нападнаа конвој во кој беше и возилото на албанскиот премиер Еди Рама, во албанскиот град Либражд, во непосредна близина на македонската граница. Според информациите, полицијата имала потешкотии да ја спречи блокадата на конвојот на Рама. Возилото на албанскиот премиер сепак успеало да го заобиколи нејголемиот дел од насобраната