притисни ентер »

Ѓоковиќ ќе ги пропушти турнирите на трева пред „Вимблдон“

Ѓоковиќ ќе ги пропушти турнирите на трева пред „Вимблдон“

Светскиот рекет бр.1, Новак Ѓоковиќ, исто така, одлучи да не учествува на турнирите на трева пред „Вимблдон“. Претходно ова го соопшти и второпласираниот на светската АТП листа Рафаел Надал. Од „големата тројка“, само Роџер Федерер ќе одигра еден од турнирите пред битките во Лондон. Маестро традиционално ќе учествува на турнирот во Хале следната недела

Ѓоковиќ ќе ги пропушти турнирите на трева пред „Вимблдон“

Ѓоковиќ ќе ги пропушти турнирите на трева пред „Вимблдон“

Светскиот рекет бр.1, Новак Ѓоковиќ, исто така, одлучи да не учествува на турнирите на трева пред „Вимблдон“. Претходно ова го соопшти и второпласираниот на светската АТП листа Рафаел Надал. Од „големата тројка“, само Роџер Федерер ќе одигра еден од турнирите пред битките во Лондон. Маестро традиционално ќе учествува на турнирот во Хале следната недела

Ѓоковиќ ќе ги пропушти турнирите на трева пред „Вимблдон“

Ѓоковиќ ќе ги пропушти турнирите на трева пред „Вимблдон“

Светскиот рекет број еден, Новак Ѓоковиќ, исто така, одлучи да не учествува на турнирите на трева пред „Вимблдон“. Претходно ова го соопшти и второпласираниот на светската АТП листа Рафаел Надал. Од „големата тројка“, само Роџер Федерер ќе одигра еден од турнирите пред битките во Лондон. Маестро традиционално ќе учествува на турнирот во Хале следната

Ѓоковиќ ќе ги пропушти турнирите на трева пред „Вимблдон“

Ѓоковиќ ќе ги пропушти турнирите на трева пред „Вимблдон“

Светскиот рекет бр.1, Новак Ѓоковиќ, исто така, одлучи да не учествува на турнирите на трева пред „Вимблдон“. Претходно ова го соопшти и второпласираниот на светската АТП листа Рафаел Надал. Од „големата тројка“, само Роџер Федерер ќе одигра еден од турнирите пред битките во Лондон. Маестро традиционално ќе учествува на турнирот во Хале следната недела

Ѓоковиќ ќе ги пропушти турнирите на трева пред „Вимблдон“

Ѓоковиќ ќе ги пропушти турнирите на трева пред „Вимблдон“

Англија- Светскиот рекет бр.1, Новак Ѓоковиќ, исто така, одлучи да не учествува на турнирите на трева пред „Вимблдон“. Претходно ова го соопшти и второпласираниот на светската АТП листа Рафаел Надал. Од „големата тројка“, само Роџер Федерер ќе одигра еден од турнирите пред битките во Лондон. Маестро традиционално ќе учествува на турнирот во Хале следната

Ѓоковиќ го „копира“ Рафа Надал

Ѓоковиќ го „копира“ Рафа Надал

Првиот светски рекет, Србинот Новак Ѓоковиќ одлучи да не учествува на турнирите на трева пред Грен слем натпреварувањето „Вимблдон". Претходно ваква одлука донесе и второпласираниот на светската АТП листа , шпанскиот тенисер и освојувач на „Ролан Гарос“, Рафаел Надал. Само Роџер Федерер ќе одигра еден од турнирите пред настапот во Лондон. Швајцарскиот

Ѓоковиќ ќе ги пропушти турнирите на трева пред „Вимблдон“

Ѓоковиќ ќе ги пропушти турнирите на трева пред „Вимблдон“

Светскиот рекет бр.1, Новак Ѓоковиќ, исто така, одлучи да не учествува на турнирите на трева пред „Вимблдон“. Претходно ова го соопшти и второпласираниот на светската АТП листа Рафаел Надал. Од „големата тројка“, само Роџер Федерер ќе одигра еден од турнирите пред битките во Лондон. Маестро традиционално ќе учествува на турнирот во Хале следната недела

Ѓоковиќ ќе ги пропушти турнирите на трева пред „Вимблдон“

Ѓоковиќ ќе ги пропушти турнирите на трева пред „Вимблдон“

Светскиот рекет бр.1, Новак Ѓоковиќ, исто така, одлучи да не учествува на турнирите на трева пред „Вимблдон“. Претходно ова го соопшти и второпласираниот на светската АТП листа Рафаел Надал. Од „големата тројка“, само Роџер Федерер ќе одигра еден од турнирите пред битките во Лондон. Маестро традиционално ќе учествува на турнирот во Хале следната недела

Ѓоковиќ ќе ги пропушти турнирите на трева пред „Вимблдон”

Ѓоковиќ ќе ги пропушти турнирите на трева пред „Вимблдон”

Светскиот рекет бр.1, Новак Ѓоковиќ, исто така, одлучи да не учествува на турнирите на трева пред „Вимблдон”. Претходно ова го соопшти и второпласираниот на светската АТП листа Рафаел Надал. Од „големата тројка”, само Роџер Федерер ќе одигра еден од турнирите пред битките во Лондон. Маестро традиционално ќе учествува на турнирот во Хале следната недела

Надал однапред знаеше дека ќе слави на Ролан Гарос (ФОТО)

Надал однапред знаеше дека ќе слави на Ролан Гарос (ФОТО)

Шпанецот по 12. пат триумфира на Ролан Гарос и продолжи со соборување на сопствените рекорди на Гран слем турнирот кој се игра во Париз. Рафаел Надал со победата од 3:1 во сетови над Доминик Тим го освои својот 18. Гран слем трофеј и дури 12. на Ролан Гарос што претставува неверојатно достигнување. Шпанецот уште пред стартот на Гран слем турнирот,

Ѓоковиќ ќе одмора до Вимблдон

Ѓоковиќ ќе одмора до Вимблдон

Новак Ѓоковиќ нема да игра на ниту еден турнир до почетокот на третиот грен слем во сезоната, Вимблдон. Водечкиот тенисер на АТП листата ниту во својот официјален распоред нема ставено ниту еден што му претходни на Вимблдон. Британските медиуми денес пишуваат дека српскиот тенисер нема да побара „специјална покана“ за настап на турнирот во Хале или

Ѓоковиќ ќе одмора до Вимблдон

Ѓоковиќ ќе одмора до Вимблдон

Новак Ѓоковиќ нема да игра на ниту еден турнир до почетокот на третиот грен слем во сезоната, Вимблдон. Водечкиот тенисер на АТП листата ниту во својот официјален распоред нема ставено ниту еден што му претходни на Вимблдон. Британските медиуми денес пишуваат дека српскиот тенисер нема да побара „специјална покана“ за настап на турнирот во Хале или

Моја: Централниот терен во Париз треба да се вика „Рафа Надал“

Моја: Централниот терен во Париз треба да се вика „Рафа Надал“

Поранешниот шпански тенисер Карлос Моја, кој во моментов е тренер на Рафаел Надал, има интересна идеја за организаторите на Ролан Гарос. Тој смета дека централниот терен во Париз треба да го добие името по најуспешниот шпански тенисер во историјата. – Теренот треба да се вика Рафа Надал. Никогаш веќе нема да има тенисер како него, мислам дека е вистински

Надал на 16 години зборувал како не му се игра на земја

Надал на 16 години зборувал како не му се игра на земја

33-годишниот Рафаел Надал во неделата го освои Ролан Гарос откако го прегази Доминик Тим во финалето и по 12-ти пат го освои легендарниот земјен Гренд Слем. Тоа беше негов 18-ти пехар од најголемите турнири. Но Рафа на 16 години не сакал да игра на земјена подлога и тврди дека омилен турнир му е Вимблдон, а не Ролан Гарос. Хајлајтс од последната титула

„Имам шанси да го освојам Вимблдон“

„Имам шанси да го освојам Вимблдон“

Рафаел Надал, победникот на Ролан Гарос, истакнал дека со голема самодоверба го очекува почетокот на третиот Грен-слем турнир во сезоната, Вимблдон. Иако од почетокот на годината има освоено само две титули (Мастерс Рим и Ролан Гарос), Надал игра одличен тенис оваа сезона, а со високи амбиции го очекува и најпрестижниот турнир во светото на тенисот

Рафа Надал е мега-хит и на 16 години! (ВИДЕО)

Рафа Надал е мега-хит и на 16 години! (ВИДЕО)

Со победата над Доминик Тим, Рафаел Надал во неделата го поправи сопствениот рекорд по бројот на триумфи на „Ролан Гарос“. „Кралот на земјата“, Надал по 12 пат го освои Париз за негов вкупно 18 трофеј во неговата богата тениска кариера. И како помлад Шпанецот бил екстремно популарен, пред да биде најдобриот играч на сите времиња, имал и други приоритети

Хит снимка од 17 годишниот Надал: „Кралот на земјата“ не сакал да игра земја (ВИДЕО)

Хит снимка од 17 годишниот Надал: „Кралот на земјата“ не сакал да игра земја (ВИДЕО)

Неодамна Рафаел Надал го победи Доминик Тим во финалето на Ролан Гарос. Надал е познат како играч кој доминира кога во прашање се земјените терени, поради тоа сега е интересна е снимката од пред 17 години која се појави на интернет. Надал денес има 33 години, а кога имал 17 години тој зборува дека не сака да игра на земјените терени и како омилен турнир

„Имам шанси да го освојам Вимблдон“

„Имам шанси да го освојам Вимблдон“

Рафаел Надал, победникот на Ролан Гарос, истакнал дека со голема самодоверба го очекува почетокот на третиот Грен-слем турнир во сезоната, Вимблдон. Иако од почетокот на годината има освоено само две титули (Мастерс Рим и Ролан Гарос), Надал игра одличен тенис оваа сезона, а со високи амбиции го очекува и најпрестижниот турнир во светото на тенисот

Снимка на Надал од пред 17 години е хит: Не сакам да играм на земја... (ВИДЕО)

Снимка на Надал од пред 17 години е хит: Не сакам да играм на земја... (ВИДЕО)

Рафаел Надал со победата против Доминик Тим во финалето на Ролан Гарос го подобриот својот рекорд на вториот гренслем-турнир во сезоната, откако го освои 12. трофеј и вкупно 18. на најголемите турнири. Но 33-годишниот Надал пред 17 години, пред да стане најдобар тенисер на земјените терени, имал други приоритети и желби. На социјалните мрежи стана