притисни ентер »

Наполи се намачи со второлигашот Емполи, Елмас одигра 70 минути

Наполи се намачи со второлигашот Емполи, Елмас одигра 70 минути

Наполи се пласираше во четврт-финалето на Копа Италија, каде што ги очекува дуел со подобриот од дуелот Рома-Специја, откако со 3:2 на „Диего Армандо Марадона“ го совладаа второлигашот Емполи, кој двапати успеваше да израмни. Џовани ди Лоренцо уште во 18-тата минута донесе водство за „партенопеи“, меѓутоа младиот Недим Бајрами во 33-тата минута израмни

Елмас и Наполи се измачија но го минаа Емполи во Купот (видео)

Елмас и Наполи се измачија но го минаа Емполи во Купот (видео)

Екипата на Наполи со 3:2 го совлада второлигашот Емполи и се пласираа во четвртфиналето на италијанскиот куп. Второлигашот му покажа заби на тимот од Неапол за кој до 70. минута играше и македонскиот репрезентативец Елиф Елмас. Ди Лоренцо го доведе Наполи во водство, но изедначи Недим Бајрами во 33 минута. Само пет минути подоцна Лозано одново носи

Елмас и Наполи се измачија но го минаа Емполи во Купот (видео)

Елмас и Наполи се измачија но го минаа Емполи во Купот (видео)

Екипата на Наполи со 3:2 го совлада второлигашот Емполи и се пласираа во четвртфиналето на италијанскиот куп. Второлигашот му покажа заби на тимот од Неапол за кој до 70. минута играше и македонскиот репрезентативец Елиф Елмас. Ди Лоренцо го доведе Наполи во водство, но изедначи Недим Бајрами во 33 минута. Само пет минути подоцна Лозано одново носи

Наполи го помина Емполи во Купот на Италија, Елмас беше стартер (ВИДЕО)

Наполи го помина Емполи во Купот на Италија, Елмас беше стартер (ВИДЕО)

Наполи со 3-2 го победи Емполи и се пласираше во четвртфиналето од Купот на Италија, Елиф Елмас беше стартер на мечот. Елиф Елмас од првата минута го почна мечот за Наполи против Емполи и на теренот се задржа до 70. минута, имаше една голема шанса која не ја искористи. Наполи поведе уште во 18. минута со гол на Ди Лоренцо со глава по асистенција од

Наполи се намачи со второлигашот Емполи, Елмас одигра 70 минути

Наполи се намачи со второлигашот Емполи, Елмас одигра 70 минути

Наполи се пласираше во четврт-финалето на Копа Италија, каде што ги очекува дуел со подобриот од дуелот Рома-Специја, откако со 3:2 на „Диего Армандо Марадона“ го совладаа второлигашот Емполи, кој двапати успеваше да израмни. Џовани ди Лоренцо уште во 18-тата минута донесе водство за „партенопеи“, меѓутоа младиот Недим Бајрами во 33-тата минута израмни

Елмас беше стартер во тимот на Гатузо, Наполи се намачи за четвртфинале во Копа Италија (Видео)

Елмас беше стартер во тимот на Гатузо, Наполи се намачи за четвртфинале во Копа Италија (Видео)

Наполи на доста потежок начин од предвиденото се пласираше во ново четвртфинале во Копа Италија, турнир на кој ја брани освоената титула од минатата натпреварувачка сезона во која во финалето го совлада Јувентус. Елиф Елмас денеска беше стартер во тимот на Џенаро Гатузо и на теренот мина 70 минути, пред да биде изваден од игра при резултат 2:2, непосредно

Наполи добро се испоти за да го победи Емполи во Купот на Италија (ВИДЕО)

Наполи добро се испоти за да го победи Емполи во Купот на Италија (ВИДЕО)

Наполи со 3-2 го победи Емполи и се пласираше во четвртфиналето од Купот на Италија, Елиф Елмас беше стартер на мечот. Елиф Елмас од првата минута го почна мечот за Наполи против Емполи и на теренот се задржа до 70. минута, имаше една голема шанса која не ја искористи. Наполи поведе уште во 18. минута со гол на Ди Лоренцо со глава по асистенција од

Наполи едвај против второлигашот Емполи: Елмас конечно доби шанса во првиот тим (ВИДЕО)

Наполи едвај против второлигашот Емполи: Елмас конечно доби шанса во првиот тим (ВИДЕО)

Наполи се пласираше во четвртфиналето во Купот на Италија по победата од 3-2 против второлигашот Емполи. Фаворитот два пати водеше со головите на Џузепе ди Лоренцо и Ирвинг Лозано, но гостите два пати израмнуваа благодарение на головите на Недим Бајрами. Победничкиот гол за Наполи го постигна Аднреа Петања во 77-та минута. Македонскиот репрезентативец

ВИДЕО: Наполи обезбеди четвртфинале во Купот, Лозано постигна гол кој се прераскажува, Елмас доби 70 минути за игра

ВИДЕО: Наполи обезбеди четвртфинале во Купот, Лозано постигна гол кој се прераскажува, Елмас доби 70 минути за игра

Наполи го победи Емполи со 3-2, клучен беше голот на Петања во вториот дел, гостите на два пати беа во негатива од еден гол. Наполи поведе со голот на Ди Лоренцо во 18 минута, а гостите израмнија преку Бајрами во 33 минута. Маестрален гол на Лозано во 38 минута, Наполи на полувреме водеше со 2-1. Емполи стигна до второ израмнување преку Бајрами кој

ВИДЕО: Елмас доби 70 минути, Наполи се справи со Емполи во Купот

ВИДЕО: Елмас доби 70 минути, Наполи се справи со Емполи во Купот

Македонскиот репрезентативец Ељиф Елмас и неговиот Наполи славеа над Емполи (3-2) во Купот на Италија и патуваат во четвртфиналната фаза, меѓу осумте најдобри. Извештај од натпреварот: Наполитанците важеа за апослутни фаворити, ама се намачија да дојдат до победата. Една од најдобрите екипи во Серија Б му покажа заби на калчолигашот, двапати изедначуваше,

Елмас и Наполи се измачија но го минаа Емполи во Купот (видео)

Елмас и Наполи се измачија но го минаа Емполи во Купот (видео)

Екипата на Наполи со 3:2 го совлада второлигашот Емполи и се пласираа во четвртфиналето на италијанскиот куп. Второлигашот му покажа заби на тимот од Неапол за кој до 70. минута играше и македонскиот репрезентативец Елиф Елмас. Ди Лоренцо го доведе Наполи во водство, но изедначи Недим Бајрами во 33 минута. Само пет минути подоцна Лозано одново носи

ФОТО: Елмас од првата минута кај Наполи на Куп дуелот со Емполи

ФОТО: Елмас од првата минута кај Наполи на Куп дуелот со Емполи

Наполи го пречекува Емполи во Купот на Италија, тимот од Неапол е голем фаворит за прогрес во следната рунда, средбата започнува од 17-45 часот. Елиф Елмас добива шанса за настап во првиот тим кај Наполи, по подолго време е меѓу стартните единаесет.