притисни ентер »

ВМРО-ДПМНЕ: Павле Богоевски да направи тест за дроги и да докаже дека не е зависник

ВМРО-ДПМНЕ: Павле Богоевски да направи тест за дроги и да докаже дека не е зависник

Павле Богоевски нема веќе никаков кредибилитет да биде пратеник и да ги лаже граѓаните со некакви пријави, велат од ВМРО-ДПМНЕ, откако на руската мрежа „vk.com“ беше објавена аудио-снимка за која се тврди дека на неа се слуша гласот на Богоевски како нарачува кокаин. „Постојат отворени сомневања дека Богоевски конзумира наркотици и дека е можно неговите

ГО ПРИЈАВИЛ ТАКСТИСТОТ НА КОЈ НЕ СЕ СЕЌАВА: Павле и понатаму тврди дека МЕЊАЛ УЉЕ ВО ТАКСИ

ГО ПРИЈАВИЛ ТАКСТИСТОТ НА КОЈ НЕ СЕ СЕЌАВА: Павле и понатаму тврди дека МЕЊАЛ УЉЕ ВО ТАКСИ

Попладнево, пратеникот Павле Богоевски излезе од полициската станица Центар, се пријави самиот себеси но и непознат сторител, објави телевизија Телма . Во одделот за борба со недозволена трговија и шверц се пријави сам себе бидејќи авторот на постот на руската социјална мрежа ВК тврди дека пратеникот по телефон нарачувал да купи кокаин. Богоевски тврди

ГО ПРИЈАВИЛ ТАКСТИСТОТ НА КОЈ НЕ СЕ СЕЌАВА: Павле и понатаму тврди дека МЕЊАЛ УЉЕ ВО ТАКСИ

ГО ПРИЈАВИЛ ТАКСТИСТОТ НА КОЈ НЕ СЕ СЕЌАВА: Павле и понатаму тврди дека МЕЊАЛ УЉЕ ВО ТАКСИ

Попладнево, пратеникот Павле Богоевски излезе од полициската станица Центар, се пријави самиот себеси но и непознат сторител, објави телевизија Телма . Во одделот за борба со недозволена трговија и шверц се пријави сам себе бидејќи авторот на постот на руската социјална мрежа ВК тврди дека пратеникот по телефон нарачувал да купи кокаин. Богоевски тврди

ВМРО-ДПМНЕ: Павле Богоевски нема веќе никаков кредибилитет да биде пратеник и да ги лаже граѓаните со некакви пријави

ВМРО-ДПМНЕ: Павле Богоевски нема веќе никаков кредибилитет да биде пратеник и да ги лаже граѓаните со некакви пријави

Павле Богоевски треба да излезе и да каже дали е зависник од дрога или не е. Единствен начин да докаже спротивното е своеволно да направи тест за дроги и да ја увери јавноста дека е вистина тоа што го збори. Доколку Богоевски одбие или не го направи тестот за дроги истото ќе биде јасен показател дека е зависник од дрога. Неговиот одговор дека барал

Павле Богоевски сам се пријави во полиција

Павле Богоевски сам се пријави во полиција

Павле Богоевски сам се пријави во полиција Пратеникот Павле Богоевски попладнево самиот се пријавил во полициската станица Центар за маслото од канабис, но поднел пријава и за непознат сторител. Според Телма тој во одделот за борба со недозволена трговија и шверц се пријави самиот, бидејќи авторот на постот на руската социјална мрежа ВК тврди дека

ВМРО-ДПМНЕ: Богоевски нема кредибилитет да биде пратеник

ВМРО-ДПМНЕ: Богоевски нема кредибилитет да биде пратеник

ВМРО-ДПМНЕ: Богоевски нема кредибилитет да биде пратеник Интегрален текст од реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ Павле Богоевски нема веќе никаков кредибилитет да биде пратеник и да ги лаже граѓаните со некакви пријави. Постојат отворени сомневања дека Богоевски конзумира наркотици и дека е можно неговите изјави, настапи и одлуки да биле под дејство на опијати

Тестирајте ме за дрога, пријавив нелегално снимање Во такси, вели Пратеникот Павле Богоевски по објавената снимка

Тестирајте ме за дрога, пријавив нелегално снимање Во такси, вели Пратеникот Павле Богоевски по објавената снимка

Пратеникот Павле Богоевски вели дека неговиот разговор објавен вчера на руската социјална мрежа „Вконтакте“ е нелегално снимен од таксист пред неколку месеци и е изваден од контекст. Тој ја потврди автентичноста на разговорот, но вели дека не станува збор за нарачка на кокаин, како што е објавено на „Вконтакте“, туку дека договора набавка на масло

Богоевски по снимката: Тестирајте ме за дрога

Богоевски по снимката: Тестирајте ме за дрога

Откако се појави снимката на која се слуша како пратеникот Павле Богоевски нарачува дрога, денеска бил во полициска станица. На излегување, за Телма изјави дека ќе направи сѐ што ќе побара од него полицијата, ако е потребно и тестирање за дрога. Богоевски најави дека ќе се заложи за промена на законите, т.е. за декриминализација на личната употреба

ВМРО-ДПМНЕ: Заев да бара оставка од Богоевски а тој да направи тест за дрога

ВМРО-ДПМНЕ: Заев да бара оставка од Богоевски а тој да направи тест за дрога

По бомбата објавена вчера за Павле Богоевски, се огласија и ВМРО-ДПМНЕ откако тој истакна дека барал какабис за медицински цели. Реакцијата ви ја пренесуваме интегрално: Павле Богоевски нема веќе никаков кредибилитет да биде пратеник и да ги лаже граѓаните со некакви пријави. Постојат отворени сомневања дека Богоевски конзумира наркотици и дека е можно

Златев бара оставка и вештачење за дрога на пратеникот Павле Богоевски!

Златев бара оставка и вештачење за дрога на пратеникот Павле Богоевски!

Пред година ипол, имав средба во едно скопско кафуле со двајца стари партиски другари од времето кога бев член на СДСМ кои ми понудија како новинар да објавам видео снимка на која се гледа како пратеникот Павле Богоевски во кафуле во Струмица, наведнат со замотана банкнота – шмрка кокаин. пишува: Љупчо ЗЛАТЕВ Снимката ја погледнав, но, културно одбив

ВМРО-ДПМНЕ: Богоевски да се тестира за дрога, Заев да му побара оставка

ВМРО-ДПМНЕ: Богоевски да се тестира за дрога, Заев да му побара оставка

Павле Богоевски нема веќе никаков кредибилитет да биде пратеник и да ги лаже граѓаните со некакви пријави. Постојат отворени сомневања дека Богоевски конзумира наркотици и дека е можно неговите изјави, настапи и одлуки да биле под дејство на опијати, велат од ВМРО-ДПМНЕ. – Павле Богоевски треба да излезе и да каже дали е зависник од дрога или не е

Пратеникот Богоевски во полиција – пријавува недозволено снимање и сам себе за масло од канабис

Пратеникот Богоевски во полиција – пријавува недозволено снимање и сам себе за масло од канабис

Пратеникот Богоевски во полиција – пријавува недозволено снимање и сам себе за масло од канабис Попладнево, пратеникот Павле Богоевски излезе од полициската станица Центар, се пријави самиот себеси но и непознат сторител. Во одделот за борба со недозволена трговија и шверц се пријави сам себе бидејќи авторот на постот на руската социјална мрежа ВК

Павле Богоевски попладнево сам се пријавил во полиција

Павле Богоевски попладнево сам се пријавил во полиција

Богоевски вели дека се што ќе побара полицијата во истрагата тој ќе направи, дури ако треба и тестирање. Пратеникот Павле Богоевски попладнево самиот се пријавил во полициската станица Центар за маслото канабис, но поднел пријава и за непознат сторител. Според Телма тој во одделот за борба со недозволена трговија и шверц се пријави самиот, бидејќи

Златев бара оставка и вештачење за дрога на пратеникот Павле Богоевски!

Златев бара оставка и вештачење за дрога на пратеникот Павле Богоевски!

Пред година ипол, имав средба во едно скопско кафуле со двајца стари партиски другари од времето кога бев член на СДСМ кои ми понудија како новинар да објавам видео снимка на која се гледа како пратеникот Павле Богоевски во кафуле во Струмица, наведнат со замотана банкнота – шмрка кокаин. пишува: Љупчо ЗЛАТЕВ Снимката ја погледнав, но, културно одбив

Павле Богоевски во полиција

Павле Богоевски во полиција

Ова попладне пратеникот Павле Богоевски излегол од полициската станица Центар каде се пријавил себе си и непознат сторител, бидејќи авторот на постот на руската социјална мрежа ВК тврди дека пратеникот по телефон нарачувал да купи кокаин, јавува Телма. Богоевски тврди дека не купувал кокаин туку канабис масло за близок човек, а во полиција пријави

Богоевски сам се пријави во полиција за масло од канабис: Ако треба нека ми направат тестирање

Богоевски сам се пријави во полиција за масло од канабис: Ако треба нека ми направат тестирање

Попладнево, пратеникот Павле Богоевски излезе од полициската станица Центар, се пријави самиот себеси но и непознат сторител, о бјави телевизија Телма. Во одделот за борба со недозволена трговија и шверц се пријави сам себе бидејќи авторот на постот на руската социјална мрежа ВК тврди дека пратеникот по телефон нарачувал да купи кокаин. Богоевски тврди

Богоевски самиот се пријавил во полиција

Богоевски самиот се пријавил во полиција

Пратеникот Павле Богоевски попладнево самиот се пријавил во полициската станица Центар за маслото канабис, но поднел пријава и за непознат сторител. Според Телма тој во одделот за борба со недозволена трговија и шверц се пријави самиот, бидејќи авторот на постот на руската социјална мрежа ВК тврди дека пратеникот по телефон нарачувал да купи кокаин

Неовластено продавање и купување на масло од канабис е кривично дело

Неовластено продавање и купување на масло од канабис е кривично дело

Во Македонија маслото од канабис за медицински цели е легализирано и регулирано согласно закон додека употребата за лични и рекреативни цели е целосно забранета. Во аптеките маслото се продава преку рецепт и е наменето за пациенти со малигни заболувања. Според законските одредби од 2016 година, маслото од канабис го препишуваат невролози, инфектолози,

Дац: Богоевски да си поднесе оставка а Бошњаковски да оддржи прес-конференција

Дац: Богоевски да си поднесе оставка а Бошњаковски да оддржи прес-конференција

Актерот Драган Спасов Дац, кој е единствениот функционер по промената на власта кој поднесе оставка од позицијата директор на МНТ од морални причини по направената сообраќајна несреќа на својот фејсбук профил преку статус побара одговорност и од пратеникот Богоевски. Очекувам оставка од Павле Богоевки и прес-конференција на Миле Бошњаковски, како што

Богоевски: Не нарачувам кокаин туку масло од канабис

Богоевски: Не нарачувам кокаин туку масло од канабис

Откако во јавноста во текот на вчерашниот ден беше објавена „бомба“ преку руската мрежа Vkontakte на која се слуша гласот на пратеникот Павле Богоевски денеска тој ја потврди автентичноста на снимката и истакна дека не се работело за купување на кокаин туку за масло од канабис. - Вчера на руска социјална мрежа беше објавено аудио кое авторот го нарече