притисни ентер »

Помпео ја поздрави одлуката на ЕУ за старт на преговорите со Скопје и Тирана

Помпео ја поздрави одлуката на ЕУ за старт на преговорите со Скопје и Тирана

– Државниот секретар на САД Мајк Помпео ја поздрави одлуката на Советот на ЕУ за почеток на пристапните преговори со с.Македонија и Албанија. – Ја поздравуваме одлуката на Европскиот совет да отвори преговори со с.Македонија и Албанија. САД остануваат ваш партнер за време на целиот процес, напиша Помпео на Твитер.

САД ќе останат цврст партнер на Северна Македонија на патот кон Западот, изјави Помпео, по одлуката на ЕУ за почеток на преговори

САД ќе останат цврст партнер на Северна Македонија на патот кон Западот, изјави Помпео, по одлуката на ЕУ за почеток на преговори

Следно Северна Македонија и Албанија мора да останат посветени на реформските агенди, соопшти американскиот државен секретар ВАШИНГТОН — САД ќе останат цврст партнер на Северна Македонија и Албанија, како што двете Влади ги преземаат потребните реформи за зацврстување на владеење на правото, унапредување на антикорупциските напори, развој на економиите,

Помпео ја поздрави одлуката на ЕУ за старт на преговорите со Скопје и Тирана

Помпео ја поздрави одлуката на ЕУ за старт на преговорите со Скопје и Тирана

Државниот секретар на САД Мајк Помпео ја поздрави одлуката на Советот на ЕУ за почеток на пристапните преговори со Северна Македонија и Албанија. – Ја поздравуваме одлуката на Европскиот совет да отвори преговори со Северна Македонија и Албанија. САД остануваат ваш партнер за време на целиот процес, напиша Помпео на Твитер. Текстот Помпео ја поздрави

Помпео ја поздрави одлуката за отпочнување преговори со Северна Македонија и Албанија

Помпео ја поздрави одлуката за отпочнување преговори со Северна Македонија и Албанија

Ја поздравуваме одлуката на Европскиот совет да отвори пристапни преговори со Албанија и Северна Македонија. САД ќе останат ваш партнер на секој чекор од патот, порача државниот секретар на САД Мајк Помпео на Твитер. We welcome the @EUCouncil ’s decision to open accession negotiations with Albania and North Macedonia. The United States will remain

Помпео ја поздрави одлуката за отпочнување преговори со Северна Македонија и Албанија

Помпео ја поздрави одлуката за отпочнување преговори со Северна Македонија и Албанија

Ја поздравуваме одлуката на Европскиот совет да отвори пристапни преговори со Албанија и Северна Македонија. САД ќе останат ваш партнер на секој чекор од патот, порача државниот секретар на САД Мајк Помпео на Твитер. We welcome the @EUCouncil ’s decision to open accession negotiations with Albania and North Macedonia. The United States will remain

Помпео ја поздрави одлуката на ЕУ за старт на преговорите со Скопје и Тирана

Помпео ја поздрави одлуката на ЕУ за старт на преговорите со Скопје и Тирана

– Ја поздравуваме одлуката на Европскиот совет да отвори преговори со Македонија и Албанија. САД остануваат ваш партнер за време на целиот процес, напиша Помпео на Твитер. We welcome the @EUCouncil ’s decision to open accession negotiations with Albania and North Macedonia. The United States will remain your partner every step of the way. — Secretary

И Помпео ни честиташе за преговорите со ЕУ

И Помпео ни честиташе за преговорите со ЕУ

Државниот секретар на САД, Мајк Помпео, ја поздрави одлуката на Европската унија да започне преговори за членство со Македонија и со Албанија. -САД ќе останат ваш партнер на секој чекор напред, порача Помпео во пораката објавена на Твитер.

Помпео ја поздрави одлуката на ЕУ за старт на преговорите со Скопје и Тирана

Помпео ја поздрави одлуката на ЕУ за старт на преговорите со Скопје и Тирана

Државниот секретар на САД Мајк Помпео ја поздрави одлуката на Советот на ЕУ за почеток на пристапните преговори со Македонија и Албанија. – Ја поздравуваме одлуката на Европскиот совет да отвори преговори со „Северна“ Македонија и Албанија. САД остануваат ваш партнер за време на целиот процес, напиша Помпео на Твитер.

Помпео ја поздрави одлуката на ЕУ за старт на преговорите со Скопје и Тирана

Помпео ја поздрави одлуката на ЕУ за старт на преговорите со Скопје и Тирана

Државниот секретар на САД Мајк Помпео ја поздрави одлуката на Советот на ЕУ за почеток на пристапните преговори со Северна Македонија и Албанија. – Ја поздравуваме одлуката на Европскиот совет да отвори преговори со Северна Македонија и Албанија. САД остануваат ваш партнер за време на целиот процес, напиша Помпео на Твитер. We welcome the @EUCouncil

Помпео ја поздрави одлуката на ЕУ за старт на преговорите со Скопје и Тирана

Помпео ја поздрави одлуката на ЕУ за старт на преговорите со Скопје и Тирана

– Државниот секретар на САД Мајк Помпео ја поздрави одлуката на Советот на ЕУ за почеток на пристапните преговори со Северна Македонија и Албанија. – Ја поздравуваме одлуката на Европскиот совет да отвори преговори со Северна Македонија и Албанија. САД остануваат ваш партнер за време на целиот процес, напиша Помпео на Твитер.

Помпео ја поздрави одлуката на ЕУ да отвори преговори со Македонија и Албанија

Помпео ја поздрави одлуката на ЕУ да отвори преговори со Македонија и Албанија

Државниот секретар на САД Мајк Помпео ја поздрави одлуката на Советот на ЕУ за почеток на пристапните преговори со Македонија и Албанија. – Ја поздравуваме одлуката на Европскиот совет да отвори преговори со Северна Македонија и Албанија. САД остануваат ваш партнер за време на целиот процес, напиша Помпео на Твитер. We welcome the @EUCouncil ’s decision

Помпео ја поздрави одлуката на ЕУ за старт на преговорите со Скопје и Тирана

Помпео ја поздрави одлуката на ЕУ за старт на преговорите со Скопје и Тирана

Државниот секретар на САД Мајк Помпео ја поздрави одлуката на Советот на ЕУ за почеток на пристапните преговори со Северна Македонија и Албанија. – Ја поздравуваме одлуката на Европскиот совет да отвори преговори со Северна Македонија и Албанија. САД остануваат ваш партнер за време на целиот процес, напиша Помпео на Твитер.

Комисијата го поздрави зеленото светло за отварање преговори со Македонија и Албанија

Комисијата го поздрави зеленото светло за отварање преговори со Македонија и Албанија

Комисијата го поздрави зеленото светло за отварање преговори со Македонија и Албанија Еврокомесарот за проширување Оливер Вархеји и претседателката на ЕК Урсула Вон Дер Лајен, предмалку во заедничка изјава го поздравија формалното усвојување преку таканаречената процедура на писмено потпишување на вчерашна Одлука на Советот на министри да отпочнат

Тачи за преговорите со ЕУ: Одлуката е важен чекор за земјите, за Албанците и за целиот регион

Тачи за преговорите со ЕУ: Одлуката е важен чекор за земјите, за Албанците и за целиот регион

Одлуката на Советот на министри на Европската унија за отворање на преговори за Албанија и Северна Македонија е важен чекор кон европската интеграција за овие две земји, за Албанците и за целиот наш регион, смета претседателот на Косово, Хашим Тачи. Тој на социјалните мрежи напиша дека и покрај постојаните неправди, конечно Европската унија започнала

Тачи за преговорите со ЕУ: Одлуката е важен чекор за земјите, за Албанците и за целиот регион

Тачи за преговорите со ЕУ: Одлуката е важен чекор за земјите, за Албанците и за целиот регион

Одлуката на Советот на министри на Европската унија за отворање на преговори за Албанија и Северна Македонија е важен чекор кон европската интеграција за овие две земји, за Албанците и за целиот наш регион, смета претседателот на Косово, Хашим Тачи. Тој на социјалните мрежи напиша дека и покрај постојаните неправди, конечно Европската унија започнала

Тачи за преговорите со ЕУ: Одлуката е важен чекор за земјите, за Албанците и за целиот регион

Тачи за преговорите со ЕУ: Одлуката е важен чекор за земјите, за Албанците и за целиот регион

Одлуката на Советот на министри на Европската унија за отворање на преговори за Албанија и Северна Македонија е важен чекор кон европската интеграција за овие две земји, за Албанците и за целиот наш регион, смета претседателот на Косово, Хашим Тачи. Тој на социјалните мрежи напиша дека и покрај постојаните неправди, конечно Европската унија започнала

Тачи ја поздрави одлуката на ЕУ за почеток на преговорите со С. Македонија и со Албанија

Тачи ја поздрави одлуката на ЕУ за почеток на преговорите со С. Македонија и со Албанија

Претседателот на Косово Хашим Тачи ја поздрави вчерашната одлука на Европската унија за отворање на преговори со Северна Македонија и со Албанија, оценувајќи ја како „значаен чекор во правец на европските интеграции за двете земји, за Албанците и за целиот регион“. Како што јави дописникот на МИА од Приштина, Тачи порача дека, „наспроти постојаните

Тачи ја поздрави одлуката на ЕУ за почеток на преговорите со Македонија и со Албанија

Тачи ја поздрави одлуката на ЕУ за почеток на преговорите со Македонија и со Албанија

Претседателот на Косово Хашим Тачи ја поздрави вчерашната одлука на Европската унија за отворање на преговори со Северна Македонија и со Албанија, оценувајќи ја како „значаен чекор во правец на европските интеграции за двете земји, за Албанците и за целиот регион“. Како што јави дописникот на МИА од Приштина, Тачи порача дека, „наспроти постојаните

Тачи ја поздрави одлуката на ЕУ за отворање на преговори со Северна Македонија и Албанија

Тачи ја поздрави одлуката на ЕУ за отворање на преговори со Северна Македонија и Албанија

Претседателот на Косово Хашим Тачи ја поздрави вчерашната одлука на Европската унија за отворање на преговори со Северна Македонија и со Албанија, оценувајќи ја како „значаен чекор во правец на европските интеграции за двете земји, за Албанците и за целиот регион”. Како што јави дописникот на МИА од Приштина, Тачи порача дека, „наспроти постојаните