притисни ентер »

Бајиќ направи анализа на првиот тест на Македонија: Задоволен сум од првото полувреме, не гледам премногу на крајниот резултат

Бајиќ направи анализа на првиот тест на Македонија: Задоволен сум од првото полувреме, не гледам премногу на крајниот резултат

Најдобрата машка кошаркарска репрезентација загуби од Црна Гора со 81:59 во првиот од двата закажани пријателски натпревар во СЦ „Јане Сандански“ во Скопје. Нашиот национален тим беше рамноправен во првите 20 минути за да во вториот дел едноставно попушти и не можеше да се носи со Црногорците како во офанзивата така и во дефанзивата. Селекторот Драган

Бајиќ: Задоволен сум, особено од енергијата на момците во првото полувреме

Бајиќ: Задоволен сум, особено од енергијата на момците во првото полувреме

Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација, Драган Бајиќ, ги искажа своите впечатоци по пријателскиот натпревар со Црна Гора одигран вчеравечер во Скопје. Црногорците славеа победа со 81:59, а на полувреме водеа со 38:34. -Не гледам премногу на крајниот резултат, но сигурно е дека следува комплетна анализа на второто полувреме. Со оглед

Бајиќ: Задоволен сум од играта на момците, особено во првото полувреме

Бајиќ: Задоволен сум од играта на момците, особено во првото полувреме

Maкедонија го изгуби првиот пријателски натпревар во дуелот со Црна Гора, а селекторот Драган Бајиќ комбинираше, ротираше кошаркари со цел да ја види нивната подготвеност да одговорат на предизвиците. Македонија играше без неколку главни играчи, а Бајиќ е задоволен од тоа што го виде од останатите. „ Со оглед на тоа дека ова беше нашата прва контролна

Бајиќ: Задоволен сум од играта на момците, особено во првото полувреме

Бајиќ: Задоволен сум од играта на момците, особено во првото полувреме

Maкедонија го изгуби првиот пријателски натпревар во дуелот со Црна Гора, а селекторот Драган Бајиќ комбинираше, ротираше кошаркари со цел да ја види нивната подготвеност да одговорат на предизвиците. Македонија играше без неколку главни играчи, а Бајиќ е задоволен од тоа што го виде од останатите. „ Со оглед на тоа дека ова беше нашата прва контролна

Бајиќ: Задоволен сум, особено од енергијата на момците во првото полувреме

Бајиќ: Задоволен сум, особено од енергијата на момците во првото полувреме

– Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација, Драган Бајиќ, ги искажа своите впечатоци по пријателскиот натпревар со Црна Гора одигран вчеравечер во Скопје. Црногорците славеа победа со 81:59, а на полувреме водеа со 38:34. -Не гледам премногу на крајниот резултат, но сигурно е дека следува комплетна анализа на второто полувреме. Со оглед

Бајиќ: Момците имаа вистински пристап кон поставените задачи, особено во тоа прво полувреме

Бајиќ: Момците имаа вистински пристап кон поставените задачи, особено во тоа прво полувреме

Македонската сениорска кошаркарска репрезентација загуби од Црна Гора во воведниот натпревар од контролниот двомеч, но селекторот Бајиќ вели дека има и позитивни работи од овој пораз. „Со оглед на тоа дека ова беше нашата прва контролна средба, можам да бидам задоволен, дури и повеќе од тоа. Она што го барам од нив, момците го испочитуваа во таа фаза

Бајиќ: Задоволен сум, особено од енергијата на момците во првото полувреме

Бајиќ: Задоволен сум, особено од енергијата на момците во првото полувреме

Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација, Драган Бајиќ, ги искажа своите впечатоци по пријателскиот натпревар со Црна Гора одигран вчеравечер во Скопје. Црногорците славеа победа со 81:59, а на полувреме водеа со 38:34. -Не гледам премногу на крајниот резултат, но сигурно е дека следува комплетна анализа на второто полувреме. Со оглед

Селекторот Бајиќ задоволен од репрезентативците по првата проверка со Црна Гора

Селекторот Бајиќ задоволен од репрезентативците по првата проверка со Црна Гора

Селекторот за официјалниот сајт на „КФСМ“ истакна задовлство првата проверка против Црна Гора. „Со оглед на тоа дека ова беше нашата прва контролна средба, можам да бидам задоволен, дури и повеќе од тоа“ – вели селекторот Бајиќ по првите 40 одиграни минути од средбата со Црна Гора која гостите ја добија со (81:59). Кога вели задоволен, Бајиќ мисли

Бајиќ: Со Црна Гора одлучи пошироката клупа, задоволен сум и покрај поразот

Бајиќ: Со Црна Гора одлучи пошироката клупа, задоволен сум и покрај поразот

Кошаркарската репрезентација на Македонија вчера загуби на првиот тест дуел против Црна Гора (81-59), но и покрај тоа новиот селектор Драган Бајиќ е задоволен од тимот. Босанецот прв пат ги поведе сениорите на еден натпревар, а не успеа да дојде до позитивен резултат. Сепак, нагласи дека е задоволен бидејќи ова е само старт, но и призна дека ривалот

Бајиќ: Задоволен сум од играта на момците, особено во првото полувреме

Бајиќ: Задоволен сум од играта на момците, особено во првото полувреме

0 Maкедонија го изгуби првиот пријателски натпревар во дуелот со Црна Гора, а селекторот Драган Бајиќ комбинираше, ротираше кошаркари со цел да ја види нивната подготвеност да одговорат на предизвиците. Македонија играше без неколку главни играчи, а Бајиќ е задоволен од тоа што го виде од останатите. „ Со оглед на тоа дека ова беше нашата прва контролна

Црна Гора ја среди Македонија во вториот дел, шанса за реванш кошаркаите ќе имаат утре

Црна Гора ја среди Македонија во вториот дел, шанса за реванш кошаркаите ќе имаат утре

Нашата најдобра селекција го одигра првиот контролен натпревар во периодот од подготовките. На средбата во СЦ „Јане Сандански“, селекцијата на Црна Гора беше подобар ривал, и славеше победа од (81:59) Селекторот на нашиот национален тим, Драган Бајиќ одлучи да го одигра овој прв вистински тест со доста играчки ротации. И уште во првиот период, на теренот

Бајиќ со пораз дебитираше на селекторската клупа,  Црна Гора славеше во Скопје

Бајиќ со пораз дебитираше на селекторската клупа, Црна Гора славеше во Скопје

Македонската машка кошаркарска репрезентација загуби од Црна Гора вечерва во Скопје со 81:59 и со пораз ги почна подготовките за претстојните претквалификации за пласман на Светското првенство. Дебитантскиот натпревар на клупата за новиот македонски селектор Драган Бајиќ се одигра зад затворени врати во салата „Јане Сандански“ во Скопје, а двете репрезентации

Црна Гора со лекција за кошаркарите во првата контрола

Црна Гора со лекција за кошаркарите во првата контрола

На пријателскиот натпревар во СЦ „Јане Сандански“ македонската кошаркарска репрезентација изгуби од Црна Гора со 59:81. Селекторот на македонскиот тим, Драган Бајиќ кој дебитираше на кормилото, одлучи да го одигра овој меч со многу играчки ротации, испроба многу кошаркари за да ја види нивната подготвеност. Црногорците дојдоа во ослабен состав, но

Бајиќ со пораз дебитираше на селекторската клупа,  Црна Гора славеше во Скопје

Бајиќ со пораз дебитираше на селекторската клупа, Црна Гора славеше во Скопје

Македонската машка кошаркарска репрезентација загуби од Црна Гора вечерва во Скопје со 81:59 и со пораз ги почна подготовките за претстојните претквалификации за пласман на Светското првенство. Дебитантскиот натпревар на клупата за новиот македонски селектор Драган Бајиќ се одигра зад затворени врати во салата „Јане Сандански“ во Скопје, а двете репрезентации

Црна Гора со лекција за кошаркарите во првата контрола

Црна Гора со лекција за кошаркарите во првата контрола

На пријателскиот натпревар во СЦ „Јане Сандански“ македонската кошаркарска репрезентација изгуби од Црна Гора со 59:81. Селекторот на македонскиот тим, Драган Бајиќ кој дебитираше на кормилото, одлучи да го одигра овој меч со многу играчки ротации, испроба многу кошаркари за да ја види нивната подготвеност. Црногорците дојдоа во ослабен состав, но

Србите ги обвинуваат Црногорците дека намерно го загубиле натпреварот за да не играат со Италија

Србите ги обвинуваат Црногорците дека намерно го загубиле натпреварот за да не играат со Италија

Српските ватерполисти ја демолираа Црна Гора во последното коло од групата Б со огромни 14: 5 и како трета репрезентација на групата во четвртфиналето ќе играат против актуелниот светски првак Италија. Црна Гора ќе биде четврта што ги смести на дуел со Грците. Да потсетиме, првото место во групата го освоија Шпанците, а второто Хрватска. Фуријата оди

Кошаркарите претрпеа тежок пораз од Црна Гора на првиот тест во Скопје

Кошаркарите претрпеа тежок пораз од Црна Гора на првиот тест во Скопје

Македонската кошаркарска репрезентација на Македонија претрпе тежок пораз од Црна Гора од 81:59 на првиот од двата закажани меча во СЦ „Јане Сандански“. Нашиот националец тим немаше решение за расположените Црногорци кои во Скопје допатуваа без Бојан Дубљевиќ, Џастин Кобс и НБА ѕвездата, Никола Вучевиќ. Во првиот дел „црвено-жолтите“ беа рамноправни

Црна Гора славеше убедливо против македонската сениорска репрезентација

Црна Гора славеше убедливо против македонската сениорска репрезентација

Црна Гора славеше убедливо против македонската сениорска репрезентација Ф.К. Пред 4 минути Фото: kfsm.mk Црногорските репрезентативци вечерва во СЦ „Јане Сандански“ стигнаа до триумф (81:59) на првата проверка против македонската сениорска селекција, со подобра игра во вторите 20 минути. Нашиот селектор Драган Бајиќ одлучи да го одигра овој прв вистински

Црна Гора со одлично второ полувреме ја прегази Македонија

Црна Гора со одлично второ полувреме ја прегази Македонија

Црна Гора славеше со убедливи 81-59 против кошаркарската репрезентација на Македонија во првата пријателска средба во Спортскиот центар „Јане Сандански“, откако нашиот ривал одигра одлично во второто полувреме. Македонските репрезентативци имаа водство по пет минути игра од 12-6, но потоа Црна Гора го сврте резултатот во своја корист и ја доби првата