притисни ентер »

Денвер избори финале на Запад, Мајами поведе во серијата со Бостон

Денвер избори финале на Запад, Мајами поведе во серијата со Бостон

Кошаркарите на Денвер нагетс ќе играат во финалето на Западната конференција откако ноќеска го победија тимот на Лос Анџелес клиперс со 104:89 во седмиот натпревар од полуфиналната серија. Најзаслужен за триумфот на Денвер беше Џамал Мареј, кој постигна 40 поени. Денвер кој се врати по негатива од 1-3 во победи, во финалето на Запад ќе игра со Лос

Денвер избори финале на Запад, Мајами поведе во серијата со Бостон

Денвер избори финале на Запад, Мајами поведе во серијата со Бостон

Денвер избори финале на Запад, Мајами поведе во серијата со Бостон Кошаркарите на Денвер нагетс ќе играат во финалето на Западната конференција откако ноќеска го победија тимот на Лос Анџелес клиперс со 104:89 во седмиот натпревар од полуфиналната серија. Најзаслужен за триумфот на Денвер беше Џамал Мареј, кој постигна 40 поени. Денвер кој се врати

Денвер избори финале на Запад, Мајами поведе во серијата со Бостон

Денвер избори финале на Запад, Мајами поведе во серијата со Бостон

Кошаркарите на Денвер нагетс ќе играат во финалето на Западната конференција откако ноќеска го победија тимот на Лос Анџелес клиперс со 104:89 во седмиот натпревар од полуфиналната серија. Најзаслужен за триумфот на Денвер беше Џамал Мареј, кој постигна 40 поени. Денвер кој се врати по негатива од 1-3 во победи, во финалето на Запад ќе игра со Лос

Денвер избори финале на Запад, Мајами поведе во серијата со Бостон

Денвер избори финале на Запад, Мајами поведе во серијата со Бостон

Орландо, 16 септември 2020 () – Кошаркарите на Денвер нагетс ќе играат во финалето на Западната конференција откако ноќеска го победија тимот на Лос Анџелес клиперс со 104:89 во седмиот натпревар од полуфиналната серија. Најзаслужен за триумфот на Денвер беше Џамал Мареј, кој постигна 40 поени. Денвер кој се врати по негатива од 1-3 во победи, во финалето