притисни ентер »

Стоилов: Освен тоа што се домаќини друго ништо не ме плаши!

Стоилов: Освен тоа што се домаќини друго ништо не ме плаши!

Искусниот пивот во македонската ракометна репрезентација, Стојанче Стоилов вели дека во играта на Македонија недостигаат ситници кои, ако се поправат, ќе ни донесат победа и против Австрија. - Ако победиме со два гола мислам дека носиме бодови што е многу важно. Натпревар кај што ќе видиме кои сме и што сме. Треба да поправиме некои грешки од натпреварот

Стоилов: Победа над Австрија за радост на целата нација

Стоилов: Победа над Австрија за радост на целата нација

Во пресрет на денешниот натпревар со ко-домаќинот на Европското првенство, во таборот на македонската ракометна репрезентација владее оптимизам дека може да се постигне позитивен резултат. Пивотменот Стојанче Стоилов верува во победа и пласман во втората фаза на шампионатот. „Посакувам со победа да ја израдуваме целата нација. Освен што се домаќини,

Стоилов: Да победиме за себе и за целата нација

Стоилов: Да победиме за себе и за целата нација

Во пресрет на денешниот натпревар со ко-домаќинот на Европското првенство, во таборот на македонската ракометна репрезентација владее оптимизам дека може да се постигне позитивен резултат. Пивотменот Стојанче Стоилов верува во победа и пласман во втората фаза на шампионатот. – Посакувам со победа да ја израдуваме целата нација. Освен што се домаќини,

Големиот борец Стоилов најавува: Да победиме за себе и за целата нација

Големиот борец Стоилов најавува: Да победиме за себе и за целата нација

Да се биле или не. Македонската ракометна репрезентација веќе нема џокери, ќе мора да ја совлада Австрија доколку сака да се најде меѓу 12-те најдобри селекции на Европското првенство. Момците се подготвени, големиот борец во нашите редовите, Стојанче Стоилов вели дека мотивацијата не е проблем, сите се чувствуваат одлично. „Натпревар да се биде или

Големиот борец Стоилов најавува: Да победиме за себе и за целата нација

Големиот борец Стоилов најавува: Да победиме за себе и за целата нација

Да се биле или не. Македонската ракометна репрезентација веќе нема џокери, ќе мора да ја совлада Австрија доколку сака да се најде меѓу 12-те најдобри селекции на Европското првенство. Момците се подготвени, големиот борец во нашите редовите, Стојанче Стоилов вели дека мотивацијата не е проблем, сите се чувствуваат одлично. „Натпревар да се биде или

Стоилов: Ова е меч на кој ќе видиме кои сме и што сме

Стоилов: Ова е меч на кој ќе видиме кои сме и што сме

За „Дерби“ од Виена, Ристе Влахов Македонија вечерва ја очекува последниот, клучен натпревар од првата фаза на Европското првенство и тоа против домаќинот Австрија. Средбата започнува од 18:15 часот во Виена, а пикерот Стојанче Стоилов е оптимист и верува дека ќе одговориме на задачата и ќе обезбедиме пласман во главната рунда на шампионатот, -Ова

Стоилов: Да победиме за себе и за целата нација

Стоилов: Да победиме за себе и за целата нација

– Во пресрет на денешниот натпревар со ко-домаќинот на Европското првенство, во таборот на македонската ракометна репрезентација владее оптимизам дека може да се постигне позитивен резултат. Пивотменот Стојанче Стоилов верува во победа и пласман во втората фаза на шампионатот. – Посакувам со победа да ја израдуваме целата нација. Освен што се домаќини,

Стоилов пред денешниот натпревар: Со победа да ја израдуваме целата нација

Стоилов пред денешниот натпревар: Со победа да ја израдуваме целата нација

Стоилов пред денешниот натпревар: Со победа да ја израдуваме целата нација Во пресрет на денешниот натпревар со ко-домаќинот на Европското првенство, во таборот на македонската ракометна репрезентација владее оптимизам дека може да се постигне позитивен резултат. Пивотменот Стојанче Стоилов верува во победа и пласман во втората фаза на шампионатот

СТОИЛОВ ПРЕД ДУЕЛОТ СО АВСТРИЈА: Со победа на Македонија да ја израдуваме целата нација

СТОИЛОВ ПРЕД ДУЕЛОТ СО АВСТРИЈА: Со победа на Македонија да ја израдуваме целата нација

Спроти денешниот одлучувачки натпревар со ко-домаќинот на Европското првенство, во таборот на македонската ракометна репрезентација владее оптимизам дека може да се постигне позитивен резултат. Пивотменот Стојанче Стоилов верува во победа и пласман во втората фаза на шампионатот. –Посакувам со победа да ја израдуваме целата нација. Освен што се домаќини,

Стоилов не се плаши од Австрија: Да видиме кои сме!

Стоилов не се плаши од Австрија: Да видиме кои сме!

Maкедонските ракометари денес во 18:15 часот ќе играат клучен натпревар за пласман во следната фаза против Австрија. Ние имавме прилика со победа против Чешка да обезбедиме пласман во следната фаза, меѓутоа тоа не се случи бидејќи Чесите беа подобри од нас и не победија, па сега ќе мораме до следната фаза по потешкиот пат. Стојанче Стоилов вели дека

Стоилов: Ова е меч на кој ќе видиме кои сме и што сме

Стоилов: Ова е меч на кој ќе видиме кои сме и што сме

Стојанче Стоилов вели дека единствено нешто што го плаши кај Австријците е тоа што се домаќини. Македонија денеска со почеток од 18:15 часот игра против Австрија во клучен меч од Европското првенство. Целиме кон победа од два или повеќе разлика која сигурно ќе нè однесе понатаму иако има и други помалку веројатни варијанти кои зависат и од мечот меѓу

Стоилов пред денешниот натпревар: Со победа да ја израдуваме целата нација

Стоилов пред денешниот натпревар: Со победа да ја израдуваме целата нација

Во пресрет на денешниот натпревар со ко-домаќинот на Европското првенство, во таборот на македонската ракометна репрезентација владее оптимизам дека може да се постигне позитивен резултат. Пивотменот Стојанче Стоилов верува во победа и пласман во втората фаза на шампионатот. –Посакувам со победа да ја израдуваме целата нација. Освен што се домаќини,

Стоилов: Освен што се домаќини, Австријците со ништо друго не ме плашат

Стоилов: Освен што се домаќини, Австријците со ништо друго не ме плашат

Во пресрет на денешниот натпревар со ко-домаќинот на Европското првенство, во таборот на македонската ракометна репрезентација владее оптимизам дека може да се постигне позитивен резултат. Пивотменот Стојанче Стоилов верува во победа и пласман во втората фаза на шампионатот. – Посакувам со победа да ја израдуваме целата нација. Освен што се домаќини,

Стоилов: Да победиме за себе и за целата нација

Стоилов: Да победиме за себе и за целата нација

Пикерот Стојанче Стоилов во пресрет на пресметката со Австрија е увбеден во триумф на ракометарите кој ќе ни донесе пласман во втората фаза. – Посакувам со победа да ја израдуваме целата нација. Освен што се домаќини, Австријците со ништо друго не ме плашат. Секако дека имаат квалитетни играчи, но ние можеме да ги сопреме нивните шутери. Посакувам

Стоилов: Да победиме за себе и за целата нација

Стоилов: Да победиме за себе и за целата нација

Во пресрет на денешниот натпревар со ко-домаќинот на Европското првенство, во таборот на македонската ракометна репрезентација владее оптимизам дека може да се постигне позитивен резултат. Пивотменот Стојанче Стоилов верува во победа и пласман во втората фаза на шампионатот. – Посакувам со победа да ја израдуваме целата нација. Освен што се домаќини,

Стоилов: Ако ги исправиме ситните грешки можеме да ја добиеме Австрија

Стоилов: Ако ги исправиме ситните грешки можеме да ја добиеме Австрија

Македонските репрезентативци на неколку часа пред клучниот меч против Австрија излегоја пред медиумите со свои најави и очекувања за последниот меч од групната фаза на ЕП. Еден од нив беше и еден од предводниците на оваа селекција Столе Стоилов, според кого ако се исправат некои детали во играта не се сомнева во победа над домаќините. „ Натпревар да

Стоилов: Освен што се домаќини, ништо друго не ме плаши од Австријците!

Стоилов: Освен што се домаќини, ништо друго не ме плаши од Австријците!

На неколку часа до натпреварот против Австрија (18.15), македонските репрезентативци опуштени и без некој грч ги споедлија очекувањата и мислите во однос на нивната блиска иднина. Од Виена, Владко Арсов Фото: Петр Стојановски Еден од најискусните, Стојанче Стоилов,вели дека не е толку лоша играта на Македонија, ни недостигаат ситници кои, ако се поправат,

Големиот борец Стоилов најавува: Да победиме за себе и за целата нација

Големиот борец Стоилов најавува: Да победиме за себе и за целата нација

Да се биле или не. Македонската ракометна репрезентација веќе нема џокери, ќе мора да ја совлада Австрија доколку сака да се најде меѓу 12-те најдобри селекции на Европското првенство. Момците се подготвени, големиот борец во нашите редовите, Стојанче Стоилов вели дека мотивацијата не е проблем, сите се чувствуваат одлично. „Натпревар да се биде или

Стоилов: Да победиме за себе и за целата нација

Стоилов: Да победиме за себе и за целата нација

Во пресрет на денешниот натпревар со ко-домаќинот на Европското првенство, во таборот на македонската ракометна репрезентација владее оптимизам дека може да се постигне позитивен резултат. Пивотменот Стојанче Стоилов верува во победа и пласман во втората фаза на шампионатот. – Посакувам со победа да ја израдуваме целата нација. Освен што се домаќини,