притисни ентер »

Нови рендери укажуваат на iPhone 12 дизајн без засек во дисплејот

Нови рендери укажуваат на iPhone 12 дизајн без засек во дисплејот

МОБИЛНИ , Топ Нови рендери укажуваат на iPhone 12 дизајн без засек во дисплејот Никола Бурагев 4 минути 1 1 Иако не делат барем шест месеци од објавата на следната генерација на iPhone уреди, гласините за претстојните премиум телефони се се почести. Најновите информации пристигнуваат од словачкиот сајт “Svetapple”, кој објави некои iPhone 12 Pro рендери

Honor 30S ќе има 64MP камера и 3x оптичко зумирање

Honor 30S ќе има 64MP камера и 3x оптичко зумирање

МОБИЛНИ , Тренди Honor 30S ќе има 64MP камера и 3x оптичко зумирање Никола Бурагев 6 минути 0 0 Honor 30S пристигнува на 30. март, а пред повеќе од една недела се појавија извештаи дека телефонот ќе има четири камери на задниот дел. Сега DigitalTrends тврди дека главната камера на уредот ќе има сензор од 64MP. Веб-страницата објави и фотографија од

Huawei Mate 40 би можел да има екран на допир околу камерите

Huawei Mate 40 би можел да има екран на допир околу камерите

МОБИЛНИ , Топ Huawei Mate 40 би можел да има екран на допир околу камерите Никола Бурагев 8 минути 1 1 Со Mate 30 Pro моделот, Huawei претстави нов кружем камера модул, а изгледа дека компанијата има големи планови како да го користи просторот околу сензорите на следните телефони. Според новиот патент, кој го објави сајтот LetsGoDigital, тој простор

Computex 2020 одложен за септември

Computex 2020 одложен за септември

МОБИЛНИ Computex 2020 одложен за септември Никола Бурагев 3 минути 0 0 Тајванскиот совет за развој на надворешна трговија (TAITRA) и Тајванската компјутерска асоцијација (TCA), двете организации кои го организираат Computex саемот, објавија дека планираат одложување за септември оваа година. Наместо да почне на 2. јуни, конференцијата ќе стартува на