притисни ентер »

Гвардиола: Реал ме направи добар тренер

Гвардиола: Реал ме направи добар тренер

Гвардиола: Реал ме направи добар тренер Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола не штедеше убави зборови за Реал Мадрид и тренерот на тимот, Зинедин Зидан. Стручњакот зборуваше пред реваншот од осминафиналето на Лигата на шампионите меѓу „граѓаните“ и „белиот балет“. – Реал Мадрид е многу силен тим од сите погледи. Тие ми помогнаа да се подобрам

Гвардиола: Реал ме направи добар тренер

Гвардиола: Реал ме направи добар тренер

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола не штедеше убави зборови за Реал Мадрид и тренерот на тимот, Зинедин Зидан. Стручњакот зборуваше пред реваншот од осминафиналето на Лигата на шампионите меѓу „граѓаните“ и „белиот балет“. – Реал Мадрид е многу силен тим од сите погледи. Тие ми помогнаа да се подобрам. Отсекогаш биле силни – со Жозе Мурињо

Гвардиола: Реал ме направи добар тренер

Гвардиола: Реал ме направи добар тренер

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола не штедеше убави зборови за Реал Мадрид и тренерот на тимот, Зинедин Зидан. Стручњакот зборуваше пред реваншот од осминафиналето на Лигата на шампионите меѓу „граѓаните“ и „белиот балет“. – Реал Мадрид е многу силен тим од сите погледи. Тие ми помогнаа да се подобрам. Отсекогаш биле силни – со Жозе Мурињо

Гвардиола: Реал ме направи добар тренер

Гвардиола: Реал ме направи добар тренер

Манчестер, 1 август 2020 () – Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола не штедеше убави зборови за Реал Мадрид и тренерот на тимот, Зинедин Зидан. Стручњакот зборуваше пред реваншот од осминафиналето на Лигата на шампионите меѓу „граѓаните“ и „белиот балет“. – Реал Мадрид е многу силен тим од сите погледи. Тие ми помогнаа да се подобрам. Отсекогаш

Гвардиола: Реал ме направи добар тренер

Гвардиола: Реал ме направи добар тренер

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола не штедеше убави зборови за Реал Мадрид и тренерот на тимот, Зинедин Зидан. Стручњакот зборуваше пред реваншот од осминафиналето на Лигата на шампионите меѓу „граѓаните” и „белиот балет”. – Реал Мадрид е многу силен тим од сите погледи. Тие ми помогнаа да се подобрам. Отсекогаш биле силни – со Жозе Мурињо

Зидан го пронајде „новиот Варан“ во Монако

Зидан го пронајде „новиот Варан“ во Монако

Еден од неколкуте таленти на Зинедин Зидан е препознавањето млад фудбалер со светла иднина. Таков пронајде во Монако, кого го гледа како „новиот Рафаел Варан“. Се работи за 19-годишниот Бенуа Бедиашил кој важи за корпулентен дефанзивец висок 192-сантиметри. Со 17 години го имаше дебито во сениорската екипа на францускиот прволигаш и важи за еден од

Гвардиола се отвори: Реал ме направи подобар тренер, Ливерпул е мојот најтежок противник, а Зидан….

Гвардиола се отвори: Реал ме направи подобар тренер, Ливерпул е мојот најтежок противник, а Зидан….

Пеп Гвардиола мораше да се задоволи само со второто место на табелата во Премиер лигата во сезоната во која Ливерпул издоминира во секој поглед во Англија, но Шпанецот немаше проблем да им ја честита титулата на избраниците на Јирген Клоп, кои според него го заслужуваат сето она што го доживеаја во изминативе две сезони. Во ексклузивното интервју кое

Гвардиола: Може нема да ми верувате, но мило ми е за успесите на Зидан!

Гвардиола: Може нема да ми верувате, но мило ми е за успесите на Зидан!

Пеп Гвардиола има многу пофални зборови за Зинедин Зидан, вели дека му се восхитува на Французинот и мило му е за успесите кои ги бележи. Во пресрет на реваншот помеѓу Реал Мадрид и Манчестер Сити во осминафиналето од Лигата на шампиони, Пеп Гвардиола разговараше со ДАЗН. Шпанецот вели дека ништо не е готово и покрај тоа што неговиот тим славеше

Зидан му фрлил око на дефанзивец за кој се интересира и Пеп Гвардиола

Зидан му фрлил око на дефанзивец за кој се интересира и Пеп Гвардиола

Зинедин Зидан сака во Реал Мадрид да го донесе 19-годишниот дефанзивец на Монако, Беноа Бадијашил, за кој интерес има и од Манчестер Сити. Зидан не само што стана еден од најдобрите тренери во светот, тој паралелно делува и како скаут, особено ги следи младите играчи во француското првенство. Последен кој му фати око е младиот дефанзивец на Монако,

Зидан тргнува по дефанзивец за кој се интересира и Гвардиола

Зидан тргнува по дефанзивец за кој се интересира и Гвардиола

Зинедин Зидан сака во Реал Мадрид да го донесе 19-годишниот дефанзивец на Монако, Беноа Бадијашил, за кој интерес има и од Манчестер Сити. Зидан не само што стана еден од најдобрите тренери во светот, тој паралелно делува и како скаут, особено ги следи младите играчи во француското првенство. Последен кој му фати око е младиот дефанзивец на Монако,