притисни ентер »

Мурињо: Интер оваа сезона ќе биде шампион во Серија А

Мурињо: Интер оваа сезона ќе биде шампион во Серија А

Во Интер оваа година после доаѓањето на Антонио Конте на клупата владее голема еуфорија, тоа се покажа и неодамна кога клубот за рекордно време ги распродаде годишните влезници за новата сезона. Високо мислење за Интер во наредната сезона има и тренерот кој во минатото освои триплета со Интер, Жозе Мурињо. Мурињо го зголеми притисокот над Конте со

Мурињо му прави притисок на „пријателот“ Конте: Интер мора да го освои Скудетото

Мурињо му прави притисок на „пријателот“ Конте: Интер мора да го освои Скудетото

Жозе Мурињо имаше супер успешна епизода во Интер, клуб на кој во натпреварувачката 2009/2010 му ја донесе тројната круна, а тој успех и таа радоста навивачите никогаш нема да му ја заборават. Од следнава кампања пак предводник на „нероаѕурите“ е Антонио Конте, човек кој е легенда на Јувентус и ќе треба дефинитивно многу да се покаже за да ги придобие

Мурињо учи германски, дали ќе чека отказ на Ковач?

Мурињо учи германски, дали ќе чека отказ на Ковач?

Жозе Мурињо открива дека во моментов учи германски јазик и не ја исклучува можноста да биде тренер во Бундеслигата. Мурињо вели дека во моментов учи германски јазик бидејќи тој е единствениот кој му недостасува од големите лиги. Не ја отфрли можноста за преселба во Германија. „Во моментов учам германски бидејќи тоа е единствениот јазик кој ми недостасува

Мурињо: Интер оваа сезона „мора“ да го освои скудетото

Мурињо: Интер оваа сезона „мора“ да го освои скудетото

Жозе Мурињо се обиде да го зголеми притисокот на својот стар ривал од Премиер лигата, Антонио Конте, порачувајќи дека Интер оваа година „мора“ да го освои скудетото. Мурињо беше тренерот кој последен пат ја донесе италијанската титула кај „нераѕурите“ во 2010 година, по што му стана ривал на Конте додека беше на чело на Манчестер јунајтед, а Конте

Мурињо му прави притисок на Конте: Интер мора да го освои Скудетото

Мурињо му прави притисок на Конте: Интер мора да го освои Скудетото

Жозе Мурињо се обидува да направи притисок врз Антонио Конте велејќи дека во следната сезона Интер мора да го освои Скудетото. Мурињо е последниот кој со Интер го свои Скудетото. Тој беше и еден од кандидатите за нов тренер на нероазурите, но работата му беше дадена на Антонио Конте. Ривалството меѓу Мурињо и Конте се разви кога едниот беше тренер