притисни ентер »

Причина за несреќата во Кавадарци: Автомобил се обидел да престигне трактор

Причина за несреќата во Кавадарци: Автомобил се обидел да престигне трактор

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци заедно со увидна екипа од ОВР Кавадарци изврши увид на самото место каде вчера околу 17.00 часот се случи сообраќајна несреќа во која животот го загуби едно лице. „ На регионалниот пат Кавадарци, кај градските гробишта, се случила сообраќајна незгода помеѓу трактор Урсус со приколка, управуван

Извршен увид на сообраќајката во Кавадарци

Извршен увид на сообраќајката во Кавадарци

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци заедно со увидна екипа од ОВР Кавадарци изврши увид на самото место каде вчера околу 17:00 часот се случи сообраќајна несреќа во која животот го загуби едно лице, соопшти Јавно обвинителство на Република Македонија. На регионалниот пат Кавадарци, кај градските гробишта, се случила сообраќајна

Причина за несреќата во Кавадарци: Автомобил се обидел да престигне трактор

Причина за несреќата во Кавадарци: Автомобил се обидел да престигне трактор

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци заедно со увидна екипа од ОВР Кавадарци изврши увид на самото место каде вчера околу 17.00 часот се случи сообраќајна несреќа во која животот го загуби едно лице. „ На регионалниот пат Кавадарци, кај градските гробишта, се случила сообраќајна незгода помеѓу трактор Урсус со приколка, управуван

Причина за несреќата во Кавадарци: Автомобил се обидел да престигне трактор

Причина за несреќата во Кавадарци: Автомобил се обидел да престигне трактор

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци заедно со увидна екипа од ОВР Кавадарци изврши увид на самото место каде вчера околу 17.00 часот се случи сообраќајна несреќа во која животот го загуби едно лице. „ На регионалниот пат Кавадарци, кај градските гробишта, се случила сообраќајна незгода помеѓу трактор Урсус со приколка, управуван

Еден загинат и тројца повредени во тешка сообраќајка во Кавадарци

Еден загинат и тројца повредени во тешка сообраќајка во Кавадарци

Педесет и четиригодишен маж од Кавадарци загина во тешка сообраќајна несреќа што се случи вчера попладне на регионалниот пат Кавадарци, кај Градските гробишта. Во несреќата повредени се и три лица. Несреќата се случила помеѓу трактор со приколка, управуван од В.П.(24) од Кавадарци, автомобил „фолксваген голф“, управувано од Л.Л.(51) од с.Дабниште,

Еден загинат и тројца повредени во тешка сообраќајка во Кавадарци

Еден загинат и тројца повредени во тешка сообраќајка во Кавадарци

Педесет и четиригодишен маж од Кавадарци загина во тешка сообраќајна несреќа што се случи вчера попладне на регионалниот пат Кавадарци, кај Градските гробишта. Во несреќата повредени се и три лица. Несреќата се случила помеѓу трактор со приколка, управуван од В.П.(24) од Кавадарци, автомобил „фолксваген голф“, управувано од Л.Л.(51) од с.Дабниште,

Еден загинат и тројца повредени во тешка сообраќајка во Кавадарци

Еден загинат и тројца повредени во тешка сообраќајка во Кавадарци

Педесет и четиригодишен маж од Кавадарци загина во тешка сообраќајна несреќа што се случи вчера попладне на регионалниот пат Кавадарци, кај Градските гробишта. Во несреќата повредени се и три лица. Несреќата се случила помеѓу трактор со приколка, управуван од В.П.(24) од Кавадарци, автомобил „фолксваген голф“, управувано од Л.Л.(51) од с.Дабниште,

Извршен увид на сообраќајката во Кавадарци во која загина едно лице

Извршен увид на сообраќајката во Кавадарци во која загина едно лице

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци заедно со увидна екипа од ОВР Кавадарци изврши увид на самото место каде вчера околу 17:00 часот се случи сообраќајна несреќа во која животот го загуби едно лице, соопшти Јавно обвинителство на Република Македонија. На регионалниот пат Кавадарци, кај градските гробишта, се случила сообраќајна

Обид за престигнување завршил со фатална сообраќајка

Обид за престигнување завршил со фатална сообраќајка

Педесет и четиригодишен маж од Кавадарци загина во тешка сообраќајна несреќа што се случи вчера попладне на регионалниот пат Кавадарци, кај Градските гробишта. Во несреќата повредени се и четири лица. Несреќата се случила помеѓу трактор со приколка, управуван од В.П.(24) од Кавадарци, автомобил „фолксваген голф“, управувано од Л.Л.(51) од село Дабниште,

Кавадарчанец загинал во сообраќајка, брат му и татко му со тешки телесни повреди на клиника во Скопје

Кавадарчанец загинал во сообраќајка, брат му и татко му со тешки телесни повреди на клиника во Скопје

Кавадарчанец загинал во сообраќајка, брат му и татко му со тешки телесни повреди биле пренесени на клиника во Скопје. Оваа вест за МИА ја потврдија од Итната медицинска помош од Кавадарци. Сузана Прањиќ Талевска, началник на Одделение за информации од јавен карактер при МВР, за МИА рече дека синоќа во 17:15 часот на регионалниот пат Кавадарци, кај

Причина за несреќата во Кавадарци: Автомобил се обидел да престигне трактор

Причина за несреќата во Кавадарци: Автомобил се обидел да престигне трактор

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци заедно со увидна екипа од ОВР Кавадарци изврши увид на самото место каде вчера околу 17.00 часот се случи сообраќајна несреќа во која животот го загуби едно лице. „ На регионалниот пат Кавадарци, кај градските гробишта, се случила сообраќајна незгода помеѓу трактор Урсус со приколка, управуван

Еден загинат и тројца повредени во тешка сообраќајка во Кавадарци

Еден загинат и тројца повредени во тешка сообраќајка во Кавадарци

Педесет и четиригодишен маж од Кавадарци загина во тешка сообраќајна несреќа што се случи вчера попладне на регионалниот пат Кавадарци, кај Градските гробишта. Во несреќата повредени се и три лица. Несреќата се случила помеѓу трактор со приколка, управуван од В.П.(24) од Кавадарци, автомобил „фолксваген голф“, управувано од Л.Л.(51) од с.Дабниште,

Обвинител извршил увид во тешката сообраќајна несреќа, во која загина 54-годишен сопатник

Обвинител извршил увид во тешката сообраќајна несреќа, во која загина 54-годишен сопатник

На регионалниот пат Кавадарци, кај градските гробишта, се случила сообраќајна незгода помеѓу трактор Урсус со приколка, управуван од 24 – годишен жител од Кавадарци, патничко возило Голф, управувано од жител на село Дабниште, кавадаречко на возраст од 51 година  и патничко возило Опел вектра, управувано од 46-годишен кавадарчанец. Според првичните

Кавадарчанец загинал во сообраќајка, брат му и татко му со тешки телесни повреди на клиника во Скопје

Кавадарчанец загинал во сообраќајка, брат му и татко му со тешки телесни повреди на клиника во Скопје

Кавадарчанец загинал во сообраќајка, брат му и татко му со тешки телесни повреди биле пренесени на клиника во Скопје. Информацијата ја потврдуваат и од Итната медицинска служба во Квадарци и од МВР. Сузана Прањиќ Талевска, началник на Одделение за информации од јавен карактер при МВР, вели дека синоќа во 17:15 часот на регионалниот пат Кавадарци, кај

Извршен увид на сообраќајката во Кавадарци

Извршен увид на сообраќајката во Кавадарци

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци заедно со увидна екипа од ОВР Кавадарци изврши увид на самото место каде вчера околу 17:00 часот се случи сообраќајна несреќа во која животот го загуби едно лице, соопшти Јавно обвинителство на Република Северна Македонија. На регионалниот пат Кавадарци, кај градските гробишта, се случила сообраќајна

СТРАШЕН СУДАР ВО КАВАДАРЦИ - едно лице загина во обид да претрка трактор со приколка

СТРАШЕН СУДАР ВО КАВАДАРЦИ - едно лице загина во обид да претрка трактор со приколка

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци заедно со увидна екипа од ОВР Кавадарци изврши увид на самото место каде вчера околу 17.00 часот се случи сообраќајна несреќа во која животот го загуби едно лице. На регионалниот пат Кавадарци, кај градските гробишта, се случила сообраќајна незгода помеѓу трактор Урсус со приколка, управуван

Причина за несреќата во Кавадарци: Автомобил се обидел да престигне трактор

Причина за несреќата во Кавадарци: Автомобил се обидел да престигне трактор

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци заедно со увидна екипа од ОВР Кавадарци изврши увид на самото место каде вчера околу 17.00 часот се случи сообраќајна несреќа во која животот го загуби едно лице. „ На регионалниот пат Кавадарци, кај градските гробишта, се случила сообраќајна незгода помеѓу трактор Урсус со приколка, управуван

Извршен увид на сообраќајката во Кавадарци

Извршен увид на сообраќајката во Кавадарци

– Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци заедно со увидна екипа од ОВР Кавадарци изврши увид на самото место каде вчера околу 17:00 часот се случи сообраќајна несреќа во која животот го загуби едно лице, соопшти Јавно обвинителство на Република Северна Македонија. На регионалниот пат Кавадарци, кај градските гробишта, се случила

Маж загина во сообраќајка, брат му и татко му со тешки телесни повреди однесени на клиника во Скопје

Маж загина во сообраќајка, брат му и татко му со тешки телесни повреди однесени на клиника во Скопје

Кавадарчанец загинал во сообраќајка, брат му и татко му со тешки телесни повреди биле пренесени на клиника во Скопје. Оваа вест за МИА ја потврдија од Итната медицинска помош од Кавадарци. Сузана Прањиќ Талевска, началник на Одделение за информации од јавен карактер при МВР, за МИА рече дека синоќа во 17:15 часот на регионалниот пат Кавадарци, кај