притисни ентер »

Столе Димитриевски и Дамјан Шишковски за очекувањата од натпреварот со Австрија

Столе Димитриевски и Дамјан Шишковски за очекувањата од натпреварот со Австрија

Репрезентацијата на Македонија на 13. јуни во Букурешт со почеток од 18:00 часот го игра првиот натпревар против Австрија во рамките на групата Ц од Европското првенство. На денешниот брифинг со новинарите, Столе Димитриевски и Дамјан Шишковски ги споделија своите очекувања пред почетокот на Европското првенство и дуелот со Австрија. Репрезентацијата

Македонските фудбалери одбројуваат до дебито на ЕУРО

Македонските фудбалери одбројуваат до дебито на ЕУРО

Македонските фудбалери кои веќе трет ден се во Букурешт, нетрпеливо ги одбројуваат деновите и часовите до своето дебито на Европскиот шампионат Во позитивна атмосвера и со голема мотивација најдобрата македонска фудбалска селекција веќе одработни неколку тренинзи во Букурешт, каде во недела против Австрија ќе го има својот прв настап на континенталното

Македонските фудбалери одбројуваат до дебито на ЕУРО

Македонските фудбалери одбројуваат до дебито на ЕУРО

Македонските фудбалери кои веќе трет ден се во Букурешт, нетрпеливо ги одбројуваат деновите и часовите до своето дебито на Европскиот шампионат Во позитивна атмосвера и со голема мотивација најдобрата македонска фудбалска селекција веќе одработни неколку тренинзи во Букурешт, каде во недела против Австрија ќе го има својот прв настап на континенталното

ГОЛМАНОТ ДИМИТРИЕВСКИ: Нашата цел е да ја поминеме групата

ГОЛМАНОТ ДИМИТРИЕВСКИ: Нашата цел е да ја поминеме групата

На денешниот брифинг со новинарите, првиот голман на македонската фудбалска репрезентација, Столе Димитриевски ги сподели своите очекувања пред почетокот на Европското првенство и дуелот со Австрија. – Не чувствуваме притисок, напротив. Се обидуваме да гледаме позитивно на првиот меч и тоа да ни биде дополнителна мотивација за натпреварот со Австрија,

Пандев: Знаеме што можеме, недела ќе биде ден за уживање!

Пандев: Знаеме што можеме, недела ќе биде ден за уживање!

Македонија оваа година за првпат ќе игра на едно големо натпреварување. Нашиот национален тим веќе е во Букурешт, каде ќе ги одигра првите два меча. Горан Пандев беше дел од најавната емисија „Еурофорија“ на МРТ 1 во која зборуваше за првиот натпревар против Австрија , но и за останатите ривали и амбициите на репрезентацијата на ова Европско првенство

Димитриевски: Нашата цел е да ја поминеме групата

Димитриевски: Нашата цел е да ја поминеме групата

На денешниот брифинг со новинарите, првиот голман на македонската фудбалска репрезентација, Столе Димитриевски ги сподели своите очекувања пред почетокот на Европското првенство и дуелот со Австрија. – Не чувствуваме притисок, напротив. Се обидуваме да гледаме позитивно на првиот меч и тоа да ни биде дополнителна мотивација за натпреварот со Австрија,

Шишковски: Една грешка може да го реши мечот со Австрија

Шишковски: Една грешка може да го реши мечот со Австрија

Националниот тим е веќе во Букурешт и максимално се подготвува за првиот предизвик на Европското првенство против селекцијата на Австрија. Средбата се игра в недела од 18 часот, средба која за нас ќе биде дебитанска на големите фудбалски натпреварувања, но без разлика на тоа во македонската репрезентација се оптимисти дека ќе се прикажат во најдобро

Димитриевски: Нашата цел е да ја поминеме групата

Димитриевски: Нашата цел е да ја поминеме групата

На денешниот брифинг со новинарите, првиот голман на македонската фудбалска репрезентација, Столе Димитриевски ги сподели своите очекувања пред почетокот на Европското првенство и дуелот со Австрија. – Не чувствуваме притисок, напротив. Се обидуваме да гледаме позитивно на првиот меч и тоа да ни биде дополнителна мотивација за натпреварот со Австрија,

Димитриевски: Не дојдовме тука само за искуство, нашиот сон е сега да ја минеме групата

Димитриевски: Не дојдовме тука само за искуство, нашиот сон е сега да ја минеме групата

Голманот Столе Димитриевски денеска на прес-конференција во Букурешт, кажа дека македонскиот национален тим е мотивиран за добар резултат и успех на ова Европско првенство. Тој вели дека исполнет е сонот со пласманот на ЕП, а сега сонот е да се помине групата. „Максимално сме мотивирани, немаме притисок. Секој тој притисок го претвараме во мотивација

Димитиревски: Наша цел е пласман во втората рунда

Димитиревски: Наша цел е пласман во втората рунда

Репрезентацијата на Македонија на 13. јуни во Букурешт со почеток од 18:00 часот го игра првиот натпревар против Австрија во рамките на групата Ц од Европското првенство. На денешниот брифинг со новинарите, Столе Димитриевски и Дамјан Шишковски ги споделија своите очекувања пред почетокот на Европското првенство и дуелот со Австрија. „Не чувствуваме

Шишковски: Подготвени сме за дуели со силните Австријци

Шишковски: Подготвени сме за дуели со силните Австријци

Голманот на македонската фудбалска репрезентација Дамјан Шишковски очекува тежок натпревар в недела против Австрија во 1. коло од Ц-групата на Европското првенство. – Австрија е силна репрезентација со корпулентни фудбалери. Негуваат германски фудбал. Најголем дел од нив играат во германскиот шампионат. Ќе бидат опасни на прекини. Затоа мора да сме

Шишковски: Секој натпревар е различен, но нашата цел на секој меч е иста

Шишковски: Секој натпревар е различен, но нашата цел на секој меч е иста

Голманот Дамјан Шишковски, ги искажа своите очеквуања од дуелот со Австрија во недела, како прв натпревар на Европското првенство. Шишковски ќе чека шанса од клупата, со оглед дека Димитриевски ќе добие предност. Шишковски вели дека очекува добар резултат, а тоа е победа. „Одработивме добри подготовки, остануваат уште два дена. Атмосферата е одлична

Шишковски: Секој натпревар е различен, но нашата цел на секој меч е иста

Шишковски: Секој натпревар е различен, но нашата цел на секој меч е иста

Голманот Дамјан Шишковски, ги искажа своите очеквуања од дуелот со Австрија во недела, како прв натпревар на Европското првенство. Шишковски ќе чека шанса од клупата, со оглед дека Димитриевски ќе добие предност. Шишковски вели дека очекува добар резултат, а тоа е победа. „Одработивме добри подготовки, остануваат уште два дена. Атмосферата е одлична

Димитриевски: Не дојдовме тука само за искуство, нашиот сон е сега да ја минеме групата

Димитриевски: Не дојдовме тука само за искуство, нашиот сон е сега да ја минеме групата

Голманот Столе Димитриевски денеска на прес-конференција во Букурешт, кажа дека македонскиот национален тим е мотивиран за добар резултат и успех на ова Европско првенство. Тој вели дека исполнет е сонот со пласманот на ЕП, а сега сонот е да се помине групата. „Максимално сме мотивирани, немаме притисок. Секој тој притисок го претвараме во мотивација

Димитриевски: Сонот за Европско го исполнивме, не мислиме да застанеме тука

Димитриевски: Сонот за Европско го исполнивме, не мислиме да застанеме тука

Димитриевски: Сонот за Европско го исполнивме, не мислиме да застанеме тука Репрезентативниот голман, Столе Димитриевски денеска изјави дека селекцијата не чувствува притисок за настапот на Европското фудбалско првенство. Тој посочи дека се обидуваат да гледат позитивно на првиот натпревар кој во недела ќе го играат против Австрија и тоа да биде нивна

Македонскиот голман се огласи пред првиот натпревар на ЕП

Македонскиот голман се огласи пред првиот натпревар на ЕП

Македонскиот голман се огласи пред првиот натпревар на ЕП Голманот на македонската фудбалска репрезентација Дамјан Шишковски очекува тежок натпревар в недела против Австрија во 1. коло од Ц-групата на Европското првенство. – Австрија е силна репрезентација со корпулентни фудбалери. Негуваат германски фудбал. Најголем дел од нив играат во германскиот

Димитриевски: Нашата цел е да ја поминеме групата

Димитриевски: Нашата цел е да ја поминеме групата

– На денешниот брифинг со новинарите, првиот голман на македонската фудбалска репрезентација, Столе Димитриевски ги сподели своите очекувања пред почетокот на Европското првенство и дуелот со Австрија. – Не чувствуваме притисок, напротив. Се обидуваме да гледаме позитивно на првиот меч и тоа да ни биде дополнителна мотивација за натпреварот со Австрија,