притисни ентер »

Зошто сексот на плажа е многу лоша идеја?

Зошто сексот на плажа е многу лоша идеја?

Зошто сексот на плажа е многу лоша идеја? Иако звучи многу привлечно и романтично, природата не работи во ваша полза кога се во прашање интимните и страствени моменти. Освен тоа што има многу работи кои ќе ви пречат, ризикувате и опасност од инфекции. А навистина звучи секси: море, плажа, песок, двајца заљубени… Но, не е се така едноставно како што

Исповед на брачини партнери кои откриваат зошто немаат секс

Исповед на брачини партнери кои откриваат зошто немаат секс

Исповед на брачини партнери кои откриваат зошто немаат секс Сексот е составен дел од животот во кој некои уживаат повеќе, некои помалку, а некои едноставно го немаат пронајдено вистинскиот партнер. Но што кога луѓето ќе го најдат вистинскиот партнер, живеат заедно, а сексот со текот на времето исчезнува? Неколку корисници на Редит решиле да споделат