притисни ентер »

Мажот и жената кои 60 години го гледаат дербито на Ливерпул

Мажот и жената кои 60 години го гледаат дербито на Ливерпул

Виктор има 85 години, а Џојс 82. Двајцата се од градот Ливерпул и заедно го гледале Мерсисајд дербито Евертон - Ливерпул повеќе од 6 децении! Пред вечерашното ново дерби кое ќе се игра на „Енфилд Роуд“, тие двајца раскажаа сеќавања. Џојс е за „црвените“ а Виктор е за „карамелите“. Врвна прича.